Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat Chrysler bude spolupracovať s ENI

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.
22.11.2017 / TASR

Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles a taliansky energetický gigant ENI sa dohodli na kooperácii. Spoločne budú vyvíjať technológie, ktoré umožnia autám znížiť emisie kysličníka uhličitého (CO2).

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.

Dohoda tiež počíta s využitím nového alternatívneho paliva obsahujúceho 15 % metanolu a 5 % bioetanolu. To aktuálne testuje 5 vozidiel Fiat 500 v rámci služby zdieľania áut, ktorú prevádzkuje ENI. Firmy tvrdia, že toto palivo môže znížiť emisie CO2 o 4 %.

Cieľom spolupráce je podľa šéfa koncernu Fiat Chrysler Sergia Marchionneho výrazné a neustále znižovanie emisií.

(TASR)


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×