Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat Chrysler bude spolupracovať s ENI

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.
22.11.2017 / TASR

Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles a taliansky energetický gigant ENI sa dohodli na kooperácii. Spoločne budú vyvíjať technológie, ktoré umožnia autám znížiť emisie kysličníka uhličitého (CO2).

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.

Dohoda tiež počíta s využitím nového alternatívneho paliva obsahujúceho 15 % metanolu a 5 % bioetanolu. To aktuálne testuje 5 vozidiel Fiat 500 v rámci služby zdieľania áut, ktorú prevádzkuje ENI. Firmy tvrdia, že toto palivo môže znížiť emisie CO2 o 4 %.

Cieľom spolupráce je podľa šéfa koncernu Fiat Chrysler Sergia Marchionneho výrazné a neustále znižovanie emisií.

(TASR)


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×