Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat Chrysler bude spolupracovať s ENI

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.
22.11.2017 / TASR

Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles a taliansky energetický gigant ENI sa dohodli na kooperácii. Spoločne budú vyvíjať technológie, ktoré umožnia autám znížiť emisie kysličníka uhličitého (CO2).

Obe firmy podpísali dohodu v utorok v Ríme spoločne s premiérom Paolom Gentilonim. Dohoda sa týka technológií, ktoré využívajú stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn.

Dohoda tiež počíta s využitím nového alternatívneho paliva obsahujúceho 15 % metanolu a 5 % bioetanolu. To aktuálne testuje 5 vozidiel Fiat 500 v rámci služby zdieľania áut, ktorú prevádzkuje ENI. Firmy tvrdia, že toto palivo môže znížiť emisie CO2 o 4 %.

Cieľom spolupráce je podľa šéfa koncernu Fiat Chrysler Sergia Marchionneho výrazné a neustále znižovanie emisií.

(TASR)


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×