Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hennessey ukazuje kupé Venom F5 zvnútra

Karbónom obsypaný interiér hyperšportu bude americký výrobca ponúkať v dvoch konfiguráciách, ktoré sa odlišujú volantom a prístrojovým panelom.
3 21.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom mesiaca odhalila spoločnosť Hennessey Performance dlho avizovaný hyperšport Venom F5, pri ktorom prezentovala ohromné parametre. Zatiaľ ich reálne nepodložila. Namiesto toho teraz ukazuje svoju pýchu zvnútra, keďže prototyp prezentovaný v Las Vegas ešte hotovým interiérom nedisponoval. Jeho vzhľad naznačujú profesionálne vizualizácie.

Kokpit amerického kupé má pomerne jednoduché tvary 3 fotografie v galérii Kokpit amerického kupé má pomerne jednoduché tvary Zdroj: Hennessey Performance

Ako môžeme vidieť, kokpit bude americký výrobca ponúkať v dvoch konfiguráciách. Obrázky zachytávajú sploštený volant s integrovanou obrazovkou a množstvom tlačidiel. Alternatívou je dielec bez obrazovky, pri ktorom je digitálna prístrojovka umiestnená na svojom tradičnom mieste. Uprostred palubnej dosky nechýba ďalší zobrazovací panel multimediálneho systému.

Venom F5: Maximálka presahuje 482 km/h

Hennessey predstavuje kupé s výkonom 1 600 koní a hmotnosťou 1 338 kilogramov. Jeho najvyššie tempo zatiaľ existuje len na papieri.

Kabína kupé obsahuje priehrštia uhlíkových vlákien, ktoré tvoria gro jej konštrukcie. Dopĺňa ich ozdobne prešívaná žltá koža a tmavá alcantara pokrývajúca aj dvojicu škrupinových sedadiel. Tie sú pravdepodobne zapustené do karbónového monokoku. Vnútro hyperšportu je tvarovo pomerne jednoduché, nájdeme v ňom niekoľko výduchov ventilácie, centrálny tunel obsahujúci ovládače a panely dverí s remienkami nahradzujúcimi kľučky. Dôležitú rolu hrala hmotnosť. V súčasnosti nie je jasné, kedy by mohli prví záujemcovia do tohto interiéru skutočne usadnúť.


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×