Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kodiaq GT: Prvé info o najštýlovejšej Škode

VIDEO
EXKLUZÍVNE
Škoda sa púšťa na trhy, kde by ešte prednedávnom nemala šancu uspieť. Automobilka neustále vylepšuje svoj imidž a nemieni v tom prestať. Po dvoch SUV Kodiaq a Karoq príde aj ich štýlovejší brat. Takto by mohol vyzerať!
1 48 príspevkov 21.11.2017 / Filip Kadlečík

Označenie Kodiaq získa krajší cveng. Mladá Boleslav sa totiž svoje sedemmiestne SUV chystá prerobiť na štýlové SUV-kupé. Podľa najnovších informácií, ktoré unikli počas prezentácie, bude model niesť označenie GT. Jeho príchod môžeme očakávať pred koncom aktuálnej dekády.

Ešte pred krátkym časom sa predpokladalo, že Kodiaq GT bude dostupný len na čínskom trhu, kde sú Škody veľmi obľúbené. Hovorilo sa totiž o tom, že v Európe by si lifestylové SUV svoju klientelu nenašlo. Po veľkom úspechu podobne orientovaných modelov konkurencie však Mladá Boleslav SUV-kupé bude predávať aj na starom kontinente.

Aktuálne sa v súvislosti s predstavením vozidla skloňuje rok 2019, dá sa teda očakávať, že do predaja by sa auto reálne mohlo dostať najneskôr v prvej polovici roka 2020, čo naznačuje súvislosť s budúcim omladením bežného Kodiaqu. Športovo-úžitkové vozidlo má dosahovať dĺžku 4 750 mm a na paškál si vezme BMW X4, Mercedes GLC Coupé či Range Rover Evoque. Finálny dizajn ešte nie je známy, no grafik nemeckého AUTO BILDu sa postaral o vydarenú vizualizáciu.

Škoda Kodiaq Coupé: Bude vyzerať takto?

Škoda Kodiaq Coupé je už potvrdená. Ani automobilka sa netají tým, že čoskoro sa ocitne pod svetlami autosalónových reflektorov. Šikovný grafik teraz stvárnil jej podobu, inšpiroval sa pritom...

Platforma auta bude opäť pochádzať z Volkswagenu Tiguan, ktorý by sa v najbližších rokoch taktiež mohol dočkať verzie so skosenou strechou. Je pozitívne, že napriek orientácii na štýl si novinka Škody má zachovať povestnú praktickosť, batožinový priestor má mať objem až 680 litrov. Vďaka absencii tretieho radu sedadiel by Kodiaq GT mal na zadných sedadlách ponúknuť viac miesta než jeho bežný variant.

Takto by mal Kodiaq GT vyzerať podľa grafika nemeckého AUTO BILDu

V kuloároch sa šepká, že tento automobil by sa hierarchicky mal postaviť nad úroveň modelu Superb a zastávať úlohu štýlového šperku značky. Očakáva sa prítomnosť rovnakých pohonných jednotiek, akými už teraz disponuje Kodiaq. Tešiť sa však údajne môžeme aj na verziu, ktorej výkon bude vrcholiť ďaleko nad hranicou 147 kW (200 k), ponúkať by sa mal aj plug-in hybrid. Za lifestylové SUV si Škoda potom nechá adekvátne zaplatiť. V “plnke” by mala stáť približne 50 000 eur, v najnižšej konfigurácii zasa približne 30 000 eur.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×