Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus RX dostane sedemmiestnu verziu

Prémiové japonské SUV si má ponechať svoj dizajn aj pôvodný rázvor náprav, miesto na tretí rad sedadiel vytvorí natiahnutý zadný previs.
2 21.11.2017 / Marek Pokrývka

Na newyorskom autosalóne v roku 2015 debutoval Lexus RX štvrtej generácie. V ostatných mesiacoch sa viackrát pošepkávalo, že automobilka ho plánuje onedlho nafúknuť. Nešlo o prázdne reči. Japonská spoločnosť v týchto dňoch oficiálne potvrdila plány na uvedenie objemnejšieho modelu, ktorý chce odhaliť na blížiacom sa veľtrhu v Los Angeles.

Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX 2 fotografie v galérii Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX Zdroj: Lexus

Na pôde kalifornského výstaviska dostane prémiové SUV sedemmiestnu verziu nesúcu v mene zaužívané písmeno L. Potvrdzujú to fotografie, ktoré zachytávajú kompletné označenie RX350L a RX450hL. Okrem toho na nej môžeme vidieť časť zadného svetla, ktoré sa evidentne nebude výrazne meniť. Podľa neoficiálnych zdrojov bude celý dizajn automobilu vo veľkej miere zachovaný.

Lexus LS+: Limuzína pre ďalšiu dekádu

Namiesto sériového svalovca odhalila japonská automobilka futuristický koncept, ktorý pôsobí ako nástupca piatej generácie.

Podľa zákulisných informácií si Lexus ponechá aj pôvodný rázvor náprav. Natiahne sa akurát zadný previs, ktorý vytvorí miesto na tretí rad sedadiel. Ten bude pravdepodobne vhodný skôr pre deti. Technická stránka má prejsť len kozmetickými zmenami, pričom predĺžený model má byť okrem avizovanej benzínovej verzie dostupný aj ako hybrid so štítkom RX450hL.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×