Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus RX dostane sedemmiestnu verziu

Prémiové japonské SUV si má ponechať svoj dizajn aj pôvodný rázvor náprav, miesto na tretí rad sedadiel vytvorí natiahnutý zadný previs.
2 21.11.2017 / Marek Pokrývka

Na newyorskom autosalóne v roku 2015 debutoval Lexus RX štvrtej generácie. V ostatných mesiacoch sa viackrát pošepkávalo, že automobilka ho plánuje onedlho nafúknuť. Nešlo o prázdne reči. Japonská spoločnosť v týchto dňoch oficiálne potvrdila plány na uvedenie objemnejšieho modelu, ktorý chce odhaliť na blížiacom sa veľtrhu v Los Angeles.

Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX 2 fotografie v galérii Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX Zdroj: Lexus

Na pôde kalifornského výstaviska dostane prémiové SUV sedemmiestnu verziu nesúcu v mene zaužívané písmeno L. Potvrdzujú to fotografie, ktoré zachytávajú kompletné označenie RX350L a RX450hL. Okrem toho na nej môžeme vidieť časť zadného svetla, ktoré sa evidentne nebude výrazne meniť. Podľa neoficiálnych zdrojov bude celý dizajn automobilu vo veľkej miere zachovaný.

Lexus LS+: Limuzína pre ďalšiu dekádu

Namiesto sériového svalovca odhalila japonská automobilka futuristický koncept, ktorý pôsobí ako nástupca piatej generácie.

Podľa zákulisných informácií si Lexus ponechá aj pôvodný rázvor náprav. Natiahne sa akurát zadný previs, ktorý vytvorí miesto na tretí rad sedadiel. Ten bude pravdepodobne vhodný skôr pre deti. Technická stránka má prejsť len kozmetickými zmenami, pričom predĺžený model má byť okrem avizovanej benzínovej verzie dostupný aj ako hybrid so štítkom RX450hL.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×