Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus RX dostane sedemmiestnu verziu

Prémiové japonské SUV si má ponechať svoj dizajn aj pôvodný rázvor náprav, miesto na tretí rad sedadiel vytvorí natiahnutý zadný previs.
2 21.11.2017 / Marek Pokrývka

Na newyorskom autosalóne v roku 2015 debutoval Lexus RX štvrtej generácie. V ostatných mesiacoch sa viackrát pošepkávalo, že automobilka ho plánuje onedlho nafúknuť. Nešlo o prázdne reči. Japonská spoločnosť v týchto dňoch oficiálne potvrdila plány na uvedenie objemnejšieho modelu, ktorý chce odhaliť na blížiacom sa veľtrhu v Los Angeles.

Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX 2 fotografie v galérii Lexus predstaví v LA nafúknuté vyhotovenie typu RX Zdroj: Lexus

Na pôde kalifornského výstaviska dostane prémiové SUV sedemmiestnu verziu nesúcu v mene zaužívané písmeno L. Potvrdzujú to fotografie, ktoré zachytávajú kompletné označenie RX350L a RX450hL. Okrem toho na nej môžeme vidieť časť zadného svetla, ktoré sa evidentne nebude výrazne meniť. Podľa neoficiálnych zdrojov bude celý dizajn automobilu vo veľkej miere zachovaný.

Lexus LS+: Limuzína pre ďalšiu dekádu

Namiesto sériového svalovca odhalila japonská automobilka futuristický koncept, ktorý pôsobí ako nástupca piatej generácie.

Podľa zákulisných informácií si Lexus ponechá aj pôvodný rázvor náprav. Natiahne sa akurát zadný previs, ktorý vytvorí miesto na tretí rad sedadiel. Ten bude pravdepodobne vhodný skôr pre deti. Technická stránka má prejsť len kozmetickými zmenami, pričom predĺžený model má byť okrem avizovanej benzínovej verzie dostupný aj ako hybrid so štítkom RX450hL.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×