Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Duster druhej generácie aj s logom Renault

SUV známe u nás pod rumunskou značkou sa bude naďalej predávať v rôznych častiach sveta, kde má niesť symboly materskej spoločnosti.
10 9 príspevkov 20.11.2017 / Marek Pokrývka

Medzi lákadlá tohtoročného frankfurtského autosalóna prispela aj Dacia. Krátko pred štartom podujatia predviedla nový Duster a priamo na výstavisku o ňom prezradila detaily. Originál tohto vozidla však nežal obchodné úspechy len pod rumunskou značkou. Na mnohých svetových trhoch bol známy ako Renault a túto taktiku plánuje výrobca dodržiavať aj v najbližšom čase.

Renault bude na mnohých trhoch opäť ponúkať Duster s vlastnou značkou 10 fotografií v galérii Renault bude na mnohých trhoch opäť ponúkať Duster s vlastnou značkou Zdroj: Renault

SUV druhej generácie sa aktuálne ukázalo aj s logom materskej spoločnosti, s ktorým dosiahlo v minulosti veľký úspech. Takéto vozidlá tvorili nadpolovičnú väčšinu predajných čísel typu Duster. Dôvodom je veľkosť trhov: kým Dacia je najmä európskou záležitosťou, jej alternatívne pokrstená verzia sa predáva v Indii, Egypte, Ukrajine, Rusku, Brazílii, Argentíne či Mexiku.

Dvojica sa od seba v minulosti líšila iba kozmeticky a rovnaký scenár sa opakuje pri nástupcovi. Základným rozdielom je maska chladiča. Tá je prispôsobená dizajnovému jazyku značky Renault a symbol vsadený v nej si vyžiadal úpravu kapoty. Vzadu zasa tmavý plast s nápisom Duster nahradil strieborný. Inak je všetko po starom, zmenili sa akurát označenia na veku kufra či kolesách.

Okrem označení sa interiér odlišuje aj volantom a výduchmi ventilácie 10 fotografií v galérii Okrem označení sa interiér odlišuje aj volantom a výduchmi ventilácie Zdroj: Renault

V interiéri prekvapujúco nedošlo k jednoduchej výmene loga Dacia, SUV dostalo kompletne nový volant a tiež upravenú palubnú dosku. Tá namiesto piatich kruhových výduchov ventilácie obsahuje štyri hranaté. Inak je prakticky všetko po starom, na svojom mieste zostal aj pôvodný multimediálny systém. Implementácia rozhrania R-Link 2 sa teda nekonala.

Frankfurt: Nový Duster prezradil tajomstvá

Druhá generácia SUV vyzerá robustnejšie a má hodnotnejší interiér s rozšíreným vybavením. Paletu motorov vraj zdedí po origináli.

Renault Duster bude mať okrem kozmetických záležitostí aj špecifické vybavenie a tiež pohonné jednotky. Ich ponuka sa má odvíjať od lokálnych trhov, nakoľko požiadavky zákazníkov v rôznych častiach sveta sa líšia. V našich končinách by vozidlo nesúce rumunskú značku malo byť dostupné so štyrmi motormi. Potvrdenie dostaneme začiatkom budúceho roka, kedy sa spustí predaj.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×