Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Duster druhej generácie aj s logom Renault

SUV známe u nás pod rumunskou značkou sa bude naďalej predávať v rôznych častiach sveta, kde má niesť symboly materskej spoločnosti.
10 9 príspevkov 20.11.2017 / Marek Pokrývka

Medzi lákadlami autosalóna v Frankfurte IAA 2017 nechýbala ani Dacia. Krátko pred štartom podujatia predviedla nový Duster a priamo na výstavisku o ňom prezradila detaily. Originál tohto vozidla však nežal obchodné úspechy len pod rumunskou značkou. Na mnohých svetových trhoch bol známy ako Renault a túto taktiku plánuje výrobca dodržiavať aj v najbližšom čase.

Renault bude na mnohých trhoch opäť ponúkať Duster s vlastnou značkou 10 fotografií v galérii Renault bude na mnohých trhoch opäť ponúkať Duster s vlastnou značkou Zdroj: Renault

SUV druhej generácie sa aktuálne ukázalo aj s logom materskej spoločnosti, s ktorým dosiahlo v minulosti veľký úspech. Takéto vozidlá tvorili nadpolovičnú väčšinu predajných čísel typu Duster. Dôvodom je veľkosť trhov: kým Dacia je najmä európskou záležitosťou, jej alternatívne pokrstená verzia sa predáva v Indii, Egypte, Ukrajine, Rusku, Brazílii, Argentíne či Mexiku.

Dvojica sa od seba v minulosti líšila iba kozmeticky a rovnaký scenár sa opakuje pri nástupcovi. Základným rozdielom je maska chladiča. Tá je prispôsobená dizajnovému jazyku značky Renault a symbol vsadený v nej si vyžiadal úpravu kapoty. Vzadu zasa tmavý plast s nápisom Duster nahradil strieborný. Inak je všetko po starom, zmenili sa akurát označenia na veku kufra či kolesách.

Okrem označení sa interiér odlišuje aj volantom a výduchmi ventilácie 10 fotografií v galérii Okrem označení sa interiér odlišuje aj volantom a výduchmi ventilácie Zdroj: Renault

V interiéri prekvapujúco nedošlo k jednoduchej výmene loga Dacia, SUV dostalo kompletne nový volant a tiež upravenú palubnú dosku. Tá namiesto piatich kruhových výduchov ventilácie obsahuje štyri hranaté. Inak je prakticky všetko po starom, na svojom mieste zostal aj pôvodný multimediálny systém. Implementácia rozhrania R-Link 2 sa teda nekonala.

Frankfurt: Nový Duster prezradil tajomstvá

Druhá generácia SUV vyzerá robustnejšie a má hodnotnejší interiér s rozšíreným vybavením. Paletu motorov vraj zdedí po origináli.

Renault Duster bude mať okrem kozmetických záležitostí aj špecifické vybavenie a tiež pohonné jednotky. Ich ponuka sa má odvíjať od lokálnych trhov, nakoľko požiadavky zákazníkov v rôznych častiach sveta sa líšia. V našich končinách by vozidlo nesúce rumunskú značku malo byť dostupné so štyrmi motormi. Potvrdenie dostaneme začiatkom budúceho roka, kedy sa spustí predaj.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×