Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického módneho návrhára.
40 4 príspevky 19.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Legendárna trieda G sa postupom času stala viac štýlovou ikonou než pravým terénnym autom, namiesto dobrodruhov sú jej majiteľmi skôr rôzne celebrity či šejkovia. Čoraz populárnejšie sú aj úpravy tohto vozidla. Dvorný tuner trojcípej hviezdy Brabus ich ponúka hneď niekoľko a svoju ponuku teraz opäť rozširuje. Nová limitovaná edícia by mala byť určená práve pre milovníkov štýlu a dizajnérskej obuvi.

Zlaté detaily sú typickým prvkom Johna Buscemiho 40 fotografií v galérii Zlaté detaily sú typickým prvkom Johna Buscemiho Zdroj: Brabus

Z dielne renomovanej firmy nedávno vyšiel špeciál označený štítkami 850 Buscemi. Nepoužíva priezvisko známeho hollywoodskeho herca, vznikol totiž v spolupráci americkým návrhárom luxusných tenisiek. Jon Buscemi má vo svojom módnom fachu ešte väčší cveng než jeho menovec na striebornom plátne.

Tvorba návrhára obuvi sa vyznačuje zlatými detailmi, čo sa odzrkadľuje aj na svalnatom off-roade nesúcom jeho meno. V tejto farbe totiž nájdeme množstvo prvkov v exteriéri, no najmä vo vnútri. Samozrejmosťou je agresívny bodykit Widestar, známy z predošlých počinov úpravcu. Zovňajšok auta okrem množstva karosárskych dielcov zdobia aj 23-palcové kované disky, zlaté brzdové strmene či kryt pre náhradné koleso v rovnakej farbe.

Takýto interiér si s bežným Géčkom určite nepomýlite 40 fotografií v galérii Takýto interiér si s bežným Géčkom určite nepomýlite Zdroj: Brabus

V interiéri je taktiež noviniek viacero. Zlatú farbu nájdeme na volante, pedáloch, tlačidlách a mnohých ďalších miestach. Sedačky boli prečalúnené do čiernej teľacej kože s ozdobným prešívaním a celý interiér lemuje kontrastná červená niť. Pre zadných pasažierov je k dispozícií systém na ovládanie vyhrievania a ventilácie sedadiel či hlasitosti audia. Maximálny luxus uzatvára imitácia nočnej oblohy na strope.

Posaidon G63 RS 850: Žltý kulturista

Hlavným chodom v prípade ikonického Géčka bola posilňovacia kúra. Off-road údajne zrýchli na stovku za 3,6 sekundy a dokáže dosiahnuť 299 km/h.

Dôležitá aktivita sa odohrala aj pod kapotou. Osemvalcu od AMG v Bottrope zvýšili objem, a to na 5,9 litra. No to ani zďaleka nebolo všetko. Prepĺňaný agregát po úpravách produkuje až 625 kW (850 k), krútiaci moment dosahuje maximálnu hodnotu 1 449 Nm. Vďaka týmto číslám vystrelí dva a pol tony vážiace Géčko na stovku za štyri sekundy a zastaví ho až obmedzovač pri rýchlosti 260 km/h. Cena za hotový kus sa v Nemecku začína na sume 410-tisíc eur. Táto suma zahŕňa aj dva páry tenisiek s označením modelu a trojdielnu sadu originálnej batožiny.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×