Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pápež dostal do daru Lamborghini Huracán

František podpísal a požehnal špeciálne talianske kupé, no darovaný superšport nechce. Plánuje ho vydražiť pre dobročinné účely.
3 16 príspevkov 19.11.2017 / Marek Pokrývka

Na poste hlavy katolíckej cirkvi sa vystriedalo počas histórie množstvo ľudí. Dlhé stáročia sa presúvali kočmi ťahanými konským záprahom, no doba motorizovaná ich neobišla. Dokonca vďaka tomu vzniklo slovíčko papamobil. Postupne ho nieslo viacero rôznych vozidiel, ktoré boli zväčša pre vzácny transport špeciálne upravené. Napriek tomu najnovší kandidát na toto označenie spomedzi nich jednoznačne vyniká. Nejde totiž o tradičnú „pojazdnú vitrínu“ určenú na verejné podujatia, ale o nefalšovaný superšport so stovkami koní.

Lamborghini obdarovalo pápeža špeciálnym kupé Huracán LP580-2 3 fotografie v galérii Lamborghini obdarovalo pápeža špeciálnym kupé Huracán LP580-2 Zdroj: Top Gear

V týchto dňoch dostal pápež František do daru Lamborghini Huracán priamo od talianskej automobilky. Ide o model LP580-2 s uzatvorenou karosériou, ktorý sa okrem nižšieho výkonu a pohonu zadných kolies vyznačuje aj dizajnovými špecifikami. Tento konkrétny exemplár má navyše vlastné sfarbenie. S jeho snehobielym lakom Bianco Monocerus kontrastujú zlaté pásy Giallo Tiberino, ktoré pozdĺžne pretínajú karosériu a taktiež zdobia viacero hrán. Ide o tradičné odtiene štátnej vlajky Vatikánu. Nevídaným detailom je vlastnoručný podpis najvyššieho predstaviteľa tejto drobnej krajiny uprostred Ríma.

Okrem vzácneho signatára a farebnej schémy sa Lamborghini môže pochváliť aj tým, že dostalo pápežské požehnanie. Snáď vďaka tomu najazdí množstvo šťastných kilometrov. Za jeho volantom však nebudeme vídať Františka, čo je vzhľadom na jeho vek a najmä spoločenské postavenie pochopiteľné. Darovaný superšport nechce. Plánuje ho vydražiť a získané peniaze použiť na charitu. Bezpochyby najštýlovejší papamobil histórie sa teda nakoniec nekoná...

Terzo Millennio je budúcnosť Lamborghini

Futuristický koncept pripomína základnými proporciami Aventador, no namiesto dvanásťvalca ho poháňajú štyri elektromotory.

Aukcia výnimočného auta sa má odohrať v máji pod hlavičkou renomovanej spoločnosti RM Sotheby’s. Odhady kúpnej ceny zatiaľ známe nie sú, no nepochybne pôjde o nemalú čiastku. Výťažok z predaja kupé Huracán sa má rozdeliť medzi štyroch príjemcov: kresťanskú komunitu v Iraku, nadáciu pápeža Jána XXIII. zameranú na podporu obetí obchodu s ľuďmi a dvojicu organizácií pomáhajúcich africkým ženám a deťom.


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×