Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn

Pri pomyslení na automobily Rolls-Royce je luxus jedno z prvých slov, ktoré vám napadnú. Úpravca Spofec to však vidí inak, z britskej cestnej jachty urobil široký a výkonný kabriolet.
16 2 príspevky 18.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Luxus a komfort, najmä tieto slová vystihujú automobily značky Rolls-Royce. Jej portfólio sa delí na tie, v ktorých chcete byť vezený, a ostatné, v ktorých chcete za volantom sedieť vy. V oboch prípadoch vám tieto stroje ponúknu prestíž a materiály hraničiace s dokonalosťou. Napriek tomu však môže náročnému zákazníkovi niečo chýbať. Pre takých je tu napríklad úpravca Spofec (spadajúci pod firmu Novitec), ktorý najnovšie komplexne modifikuje typ Dawn.

Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary 16 fotografií v galérii Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary Zdroj: Spofec

Elegantný kabriolet pretvorili Nemci na špeciál, z ktorého plánujú vyrobiť osem kusov. O cene nehovoria. Svoj najnovší produkt pokrstili anglickým slovíčkom Overdose, čo v preklade znamená predávkovanie. Nejde totiž o žiadnu decentnú dizajnovú retuš. Britské vozidlo dostalo citeľne ostrejší vzhľad, ktorého najpodstatnejšou časťou je rozšírenie karosérie o nezanedbateľných 13 centimetrov. To je pri modeloch z Goodwoodu poriadna rarita. Predné blatníky sú navyše odvetrávané, čo dáva cestnej jachte športový akcent.

Dynamický štýl umocňuje znížený vzduchový podvozok a sada 22-palcových diskov kolies. Pozmenené nárazníky sú taktiež súčasťou exteriérových úprav, rovnako ako mohutnejšie prahy obsahujúce vstup vzduchu k zadným brzdám. Na veku batožinového priestoru sa objavil drobný spojler. K zaujímavému vzhľadu prispieva aj originálne lakovanie a fakt, že takmer všetky pochrómované prvky sú čierne. Honosný interiér ostáva nedotknutý.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

Extrémne upravený (na pomery áut Rolls-Royce) však nie je len zovňajšok, nemecký tuner zanechal stopy aj na motore. Obrovský 6,6-litrový dvanásťvalec s dvomi turbami dostal 85 kW (115 k) navyše. Agregát teda produkuje až 505 kW (686 k) a jeho krútiaci moment dosahuje maximum 980 Nm. Pozoruhodné je aj zrýchlenie na stovku, ktoré Overdose zvládne už za 4,6 sekundy. Elán silného motora krotia vylepšené brzdy.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×