Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn

Pri pomyslení na automobily Rolls-Royce je luxus jedno z prvých slov, ktoré vám napadnú. Úpravca Spofec to však vidí inak, z britskej cestnej jachty urobil široký a výkonný kabriolet.
16 2 príspevky 18.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Luxus a komfort, najmä tieto slová vystihujú automobily značky Rolls-Royce. Jej portfólio sa delí na tie, v ktorých chcete byť vezený, a ostatné, v ktorých chcete za volantom sedieť vy. V oboch prípadoch vám tieto stroje ponúknu prestíž a materiály hraničiace s dokonalosťou. Napriek tomu však môže náročnému zákazníkovi niečo chýbať. Pre takých je tu napríklad úpravca Spofec (spadajúci pod firmu Novitec), ktorý najnovšie komplexne modifikuje typ Dawn.

Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary 16 fotografií v galérii Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary Zdroj: Spofec

Elegantný kabriolet pretvorili Nemci na špeciál, z ktorého plánujú vyrobiť osem kusov. O cene nehovoria. Svoj najnovší produkt pokrstili anglickým slovíčkom Overdose, čo v preklade znamená predávkovanie. Nejde totiž o žiadnu decentnú dizajnovú retuš. Britské vozidlo dostalo citeľne ostrejší vzhľad, ktorého najpodstatnejšou časťou je rozšírenie karosérie o nezanedbateľných 13 centimetrov. To je pri modeloch z Goodwoodu poriadna rarita. Predné blatníky sú navyše odvetrávané, čo dáva cestnej jachte športový akcent.

Dynamický štýl umocňuje znížený vzduchový podvozok a sada 22-palcových diskov kolies. Pozmenené nárazníky sú taktiež súčasťou exteriérových úprav, rovnako ako mohutnejšie prahy obsahujúce vstup vzduchu k zadným brzdám. Na veku batožinového priestoru sa objavil drobný spojler. K zaujímavému vzhľadu prispieva aj originálne lakovanie a fakt, že takmer všetky pochrómované prvky sú čierne. Honosný interiér ostáva nedotknutý.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

Extrémne upravený (na pomery áut Rolls-Royce) však nie je len zovňajšok, nemecký tuner zanechal stopy aj na motore. Obrovský 6,6-litrový dvanásťvalec s dvomi turbami dostal 85 kW (115 k) navyše. Agregát teda produkuje až 505 kW (686 k) a jeho krútiaci moment dosahuje maximum 980 Nm. Pozoruhodné je aj zrýchlenie na stovku, ktoré Overdose zvládne už za 4,6 sekundy. Elán silného motora krotia vylepšené brzdy.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×