Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn

Pri pomyslení na automobily Rolls-Royce je luxus jedno z prvých slov, ktoré vám napadnú. Úpravca Spofec to však vidí inak, z britskej cestnej jachty urobil široký a výkonný kabriolet.
16 2 príspevky 18.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Luxus a komfort, najmä tieto slová vystihujú automobily značky Rolls-Royce. Jej portfólio sa delí na tie, v ktorých chcete byť vezený, a ostatné, v ktorých chcete za volantom sedieť vy. V oboch prípadoch vám tieto stroje ponúknu prestíž a materiály hraničiace s dokonalosťou. Napriek tomu však môže náročnému zákazníkovi niečo chýbať. Pre takých je tu napríklad úpravca Spofec (spadajúci pod firmu Novitec), ktorý najnovšie komplexne modifikuje typ Dawn.

Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary 16 fotografií v galérii Pokojné a elegantné krivky kabrioletu Rolls-Royce vystriedali ostrejšie tvary Zdroj: Spofec

Elegantný kabriolet pretvorili Nemci na špeciál, z ktorého plánujú vyrobiť osem kusov. O cene nehovoria. Svoj najnovší produkt pokrstili anglickým slovíčkom Overdose, čo v preklade znamená predávkovanie. Nejde totiž o žiadnu decentnú dizajnovú retuš. Britské vozidlo dostalo citeľne ostrejší vzhľad, ktorého najpodstatnejšou časťou je rozšírenie karosérie o nezanedbateľných 13 centimetrov. To je pri modeloch z Goodwoodu poriadna rarita. Predné blatníky sú navyše odvetrávané, čo dáva cestnej jachte športový akcent.

Dynamický štýl umocňuje znížený vzduchový podvozok a sada 22-palcových diskov kolies. Pozmenené nárazníky sú taktiež súčasťou exteriérových úprav, rovnako ako mohutnejšie prahy obsahujúce vstup vzduchu k zadným brzdám. Na veku batožinového priestoru sa objavil drobný spojler. K zaujímavému vzhľadu prispieva aj originálne lakovanie a fakt, že takmer všetky pochrómované prvky sú čierne. Honosný interiér ostáva nedotknutý.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

Extrémne upravený (na pomery áut Rolls-Royce) však nie je len zovňajšok, nemecký tuner zanechal stopy aj na motore. Obrovský 6,6-litrový dvanásťvalec s dvomi turbami dostal 85 kW (115 k) navyše. Agregát teda produkuje až 505 kW (686 k) a jeho krútiaci moment dosahuje maximum 980 Nm. Pozoruhodné je aj zrýchlenie na stovku, ktoré Overdose zvládne už za 4,6 sekundy. Elán silného motora krotia vylepšené brzdy.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×