Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bude takto vyzerať ostrejšie BMW M2?

Zdá sa, že BMW začalo ofenzívu ostrých modelov. Variantov s prívlastkom M pribúda a nezdá sa, že by bavorská automobilka mala v úmysle prestať. Toto môže byť najbližší prírastok do rodiny.
11 8 príspevkov 18.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Už niekoľko týždňov bavorská automobilka testuje v Zelenom pekle svoj ďalší ostrý produkt. Verziu označenú prívlastkom CS dostalo najprv kupé M4, ku ktorému sa pred pár dňami pridala em-trojka. Všetko nasvedčuje tomu, že čoskoro sa takéhoto variantu dočká aj menší model M2. Grafik Nikita Aksyonov medzitým prináša vizualizácie zobrazujúce, ako by mohla očakávaná novinka vyzerať.

Grafik prebral prvky z už existujúcich modelov a vybavil nimi em-dvojku 11 fotografií v galérii Grafik prebral prvky z už existujúcich modelov a vybavil nimi em-dvojku Zdroj: Behance.net/Nikita Aksyonov

Podobne ako pri predošlých počinoch s prívlastkom CS, nabrúsená em-dvojka by mala zhodiť niekoľko kilogramov a dostať vyšší výkon. Samozrejmosťou sú vizuálne zmeny. Na ilustráciách pribudli karbónové aerodynamické doplnky, vrátane spojlera na veku kufra prebraného z už existujúcich modelov. Z rovnakého materiálu má byť tiež difúzor, lišta pod predným nárazníkom a celá strecha.

BMW M3 sa rozlúči ostrejšou verziou CS

Sedan v mnohých prvkoch kopíruje príbuzné kupé, má výkon 338 kW (460 k) a jeho hmotnosť klesla o približne 50 kilogramov.

Kedže má isť o ostrejšie naladenú verziu malého kupé, očakáva sa aj zlepšenie parametrov. V prípade jeho väčších súrodencov išlo o nárast 21 kW (29 k) oproti štandardnému kusu. M2 CS by však údajne mala dostať až 294 kW (400 k). Zatiaľ nie je stopercentne jasné, aký názov bude finálny produkt niesť, no najčastejšie sa hovorí o označení CS alebo Competition. Výroba by sa mala začať v júli budúceho roka.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×