Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bude takto vyzerať ostrejšie BMW M2?

Zdá sa, že BMW začalo ofenzívu ostrých modelov. Variantov s prívlastkom M pribúda a nezdá sa, že by bavorská automobilka mala v úmysle prestať. Toto môže byť najbližší prírastok do rodiny.
11 6 príspevkov 18.11.2017 / Redakcia AUTO BILD

Už niekoľko týždňov bavorská automobilka testuje v Zelenom pekle svoj ďalší ostrý produkt. Verziu označenú prívlastkom CS dostalo najprv kupé M4, ku ktorému sa pred pár dňami pridala em-trojka. Všetko nasvedčuje tomu, že čoskoro sa takéhoto variantu dočká aj menší model M2. Grafik Nikita Aksyonov medzitým prináša vizualizácie zobrazujúce, ako by mohla očakávaná novinka vyzerať.

Grafik prebral prvky z už existujúcich modelov a vybavil nimi em-dvojku 11 fotografií v galérii Grafik prebral prvky z už existujúcich modelov a vybavil nimi em-dvojku Zdroj: Behance.net/Nikita Aksyonov

Podobne ako pri predošlých počinoch s prívlastkom CS, nabrúsená em-dvojka by mala zhodiť niekoľko kilogramov a dostať vyšší výkon. Samozrejmosťou sú vizuálne zmeny. Na ilustráciách pribudli karbónové aerodynamické doplnky, vrátane spojlera na veku kufra prebraného z už existujúcich modelov. Z rovnakého materiálu má byť tiež difúzor, lišta pod predným nárazníkom a celá strecha.

BMW M3 sa rozlúči ostrejšou verziou CS

Sedan v mnohých prvkoch kopíruje príbuzné kupé, má výkon 338 kW (460 k) a jeho hmotnosť klesla o približne 50 kilogramov.

Kedže má isť o ostrejšie naladenú verziu malého kupé, očakáva sa aj zlepšenie parametrov. V prípade jeho väčších súrodencov išlo o nárast 21 kW (29 k) oproti štandardnému kusu. M2 CS by však údajne mala dostať až 294 kW (400 k). Zatiaľ nie je stopercentne jasné, aký názov bude finálny produkt niesť, no najčastejšie sa hovorí o označení CS alebo Competition. Výroba by sa mala začať v júli budúceho roka.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×