Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ABT Sportsline: Sériový výkon RS3 nestačí

V réžii nemeckého tunera prešiel nabrúsený kompakt kúrou, ktorá zahŕňa ladenie motora s výsledným maximom 338 kW (460 k).
3 8 príspevkov 17.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto milénia bolo nepísaným štandardom v triede hot-hatchov približne dvesto koní, no doba odvtedy výrazne pokročila. Dnes sa neraz skloňuje dvojnásobok. Magickú hranicu ako prvé prelomilo Audi RS3, ktorého prepĺňaný 2,5-litrový päťvalec produkuje rovných 294 kW (400 k). Podľa spoločnosti ABT Sportsline však ani táto porcia automobilu nestačí.

Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie 3 fotografie v galérii Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie Zdroj: ABT Sportsline

Nabrúsený kompakt prešiel v réžii nemeckého tunera kúrou, ktorá je ponúkaná pre sedan i hatchback. Motor dostal upravené dáta v riadiacej jednotke a ladené výfukové potrubie. Výsledkom je zvýšenie výkonu zo sériového stavu na maximum 338 kW (460 k), krútiaci moment stúpol na 530 Nm. Elektronický obmedzovať rýchlosti je posunutý na hodnotu 280 km/h. Číslo charakterizujúce šprint 0-100 km/h firma nezverejnila, no už sériovo zvládne kompakt túto disciplínu za 4,1 sekundy.

MR Racing RS3 má výkonu na rozdávanie

Neveľmi známy nemecký špecialista vybavil pohonnú jednotku Audi veľkým turbodúchadlom, silnejšou palivovou pumpou či ladeným výfukom.

Okrem potentnejšieho srdca dostalo Audi tuhšie pružiny, prídavné stabilizátory a mohutnejší brzdový systém. Navonok možno vyladený sedan spoznať podľa špecifických diskov kolies, spojlera na veku kufra a symbolov ABT, no vizualizácie hatchbacku ukazujú aj prípravu ďalších komponentov. V ponuke sa majú onedlho objaviť retušované nárazníky a odvetrávané predné blatníky.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×