Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ABT Sportsline: Sériový výkon RS3 nestačí

V réžii nemeckého tunera prešiel nabrúsený kompakt kúrou, ktorá zahŕňa ladenie motora s výsledným maximom 338 kW (460 k).
3 6 príspevkov 17.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto milénia bolo nepísaným štandardom v triede hot-hatchov približne dvesto koní, no doba odvtedy výrazne pokročila. Dnes sa neraz skloňuje dvojnásobok. Magickú hranicu ako prvé prelomilo Audi RS3, ktorého prepĺňaný 2,5-litrový päťvalec produkuje rovných 294 kW (400 k). Podľa spoločnosti ABT Sportsline však ani táto porcia automobilu nestačí.

Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie 3 fotografie v galérii Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie Zdroj: ABT Sportsline

Nabrúsený kompakt prešiel v réžii nemeckého tunera kúrou, ktorá je ponúkaná pre sedan i hatchback. Motor dostal upravené dáta v riadiacej jednotke a ladené výfukové potrubie. Výsledkom je zvýšenie výkonu zo sériového stavu na maximum 338 kW (460 k), krútiaci moment stúpol na 530 Nm. Elektronický obmedzovať rýchlosti je posunutý na hodnotu 280 km/h. Číslo charakterizujúce šprint 0-100 km/h firma nezverejnila, no už sériovo zvládne kompakt túto disciplínu za 4,1 sekundy.

MR Racing RS3 má výkonu na rozdávanie

Neveľmi známy nemecký špecialista vybavil pohonnú jednotku Audi veľkým turbodúchadlom, silnejšou palivovou pumpou či ladeným výfukom.

Okrem potentnejšieho srdca dostalo Audi tuhšie pružiny, prídavné stabilizátory a mohutnejší brzdový systém. Navonok možno vyladený sedan spoznať podľa špecifických diskov kolies, spojlera na veku kufra a symbolov ABT, no vizualizácie hatchbacku ukazujú aj prípravu ďalších komponentov. V ponuke sa majú onedlho objaviť retušované nárazníky a odvetrávané predné blatníky.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×