Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ABT Sportsline: Sériový výkon RS3 nestačí

V réžii nemeckého tunera prešiel nabrúsený kompakt kúrou, ktorá zahŕňa ladenie motora s výsledným maximom 338 kW (460 k).
3 8 príspevkov 17.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto milénia bolo nepísaným štandardom v triede hot-hatchov približne dvesto koní, no doba odvtedy výrazne pokročila. Dnes sa neraz skloňuje dvojnásobok. Magickú hranicu ako prvé prelomilo Audi RS3, ktorého prepĺňaný 2,5-litrový päťvalec produkuje rovných 294 kW (400 k). Podľa spoločnosti ABT Sportsline však ani táto porcia automobilu nestačí.

Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie 3 fotografie v galérii Audi RS3 je po úprave spoločnosti ABT Sportsline ešte silnejšie Zdroj: ABT Sportsline

Nabrúsený kompakt prešiel v réžii nemeckého tunera kúrou, ktorá je ponúkaná pre sedan i hatchback. Motor dostal upravené dáta v riadiacej jednotke a ladené výfukové potrubie. Výsledkom je zvýšenie výkonu zo sériového stavu na maximum 338 kW (460 k), krútiaci moment stúpol na 530 Nm. Elektronický obmedzovať rýchlosti je posunutý na hodnotu 280 km/h. Číslo charakterizujúce šprint 0-100 km/h firma nezverejnila, no už sériovo zvládne kompakt túto disciplínu za 4,1 sekundy.

MR Racing RS3 má výkonu na rozdávanie

Neveľmi známy nemecký špecialista vybavil pohonnú jednotku Audi veľkým turbodúchadlom, silnejšou palivovou pumpou či ladeným výfukom.

Okrem potentnejšieho srdca dostalo Audi tuhšie pružiny, prídavné stabilizátory a mohutnejší brzdový systém. Navonok možno vyladený sedan spoznať podľa špecifických diskov kolies, spojlera na veku kufra a symbolov ABT, no vizualizácie hatchbacku ukazujú aj prípravu ďalších komponentov. V ponuke sa majú onedlho objaviť retušované nárazníky a odvetrávané predné blatníky.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×