Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Japonskú krásavicu čakajú onedlho dizajnové úpravy, okrem toho dostane novú palubnú dosku a prepĺňaný benzínový motor.
2 5 príspevkov 17.11.2017 / Marek Pokrývka

Od svojho uvedenia v roku 2012 patrí Mazda6 ku najpríťažlivejším zástupcom segmentu strednej triedy. Japonská automobilka síce svoju pýchu už viackrát jemne osviežila, no jej oceňovaný exteriérový vzhľad nijak zásadne neprepracúvala. K väčším zmenám chce pristúpiť až teraz. Krásavica prejde ďalšou modernizáciou, ktorá bude v prednej časti pomerne výrazná.

Mazda6 bude dizajnom odkazovať na vzhľad typu CX-5 2 fotografie v galérii Mazda6 bude dizajnom odkazovať na vzhľad typu CX-5 Zdroj: Mazda

Debut omladenej verzie sa odohrá koncom mesiaca na autosalóne v Los Angeles. Správu o pripravovanom facelifte zverejnil výrobca spolu s dvomi fotografiami, ktoré naznačujú chystané úpravy. Exteriérové zásahy jasne nadväzujú na štýl typu CX-5. Ten naznačil ďalšie smerovanie štylistického jazyka Kodo a pravdepodobne sa mu časom prispôsobí aj Mazda3.

Mazda Kai: Trojka bude ešte krajšia

Dynamicky tvarované vozidlo možno brať ako predobraz ďalšej generácie japonského kompaktu postaveného na architektúre SkyActiv.

Šestka dostane v rámci osvieženia po vzore kompaktného SUV ostrejšie tvarovanú masku chladiča, ktorej pochrómovaný lem bude pokračovať popod modifikované svetlomety. Obrázok okrem toho naznačuje upravený nárazník s ostrým spojlerom a tiež doposiaľ neponúkané kolesá s tmavým finišom. Štylistickou retušou nepochybne prejde aj zadná časť automobilu.

Interiér japonského auta má mať novú palubnú dosku 2 fotografie v galérii Interiér japonského auta má mať novú palubnú dosku Zdroj: Mazda

Zásadným zmenám sa nevyhne ani interiér. Pilotný obrázok zvnútra totiž ukazuje implementáciu už tretej palubnej dosky, ktorá má jednoduchšie tvary a výraznú horizontálnu orientáciu. Jej súčasťou zostal voľne stojaci displej palubného systému. Vybavenie malo prejsť vylepšeniami, japonská spoločnosť spomína adaptívny tempomat schopný úplne zastaviť či 360-stupňovú sústavu kamier.

Technika taktiež nezostane na ocot, Mazda6 totiž v rámci faceliftu dostane nový špičkový motor. Pôjde o prepĺňaný benzínový štvorvalec z radu SkyActiv-G. Agregát so zdvihovým objemom 2,5 litra debutoval pôvodne v type CX-9, kde dosahuje maximálny výkon 184 kW (250 k) a krútiaci moment 420 Nm. Parametre verzie montovanej do sedanu/kombi strednej triedy zatiaľ nepoznáme. Pravdepodobne sa ich dozvieme počas premiéry, ktorá je naplánovaná na 29. novembra. Na európskych brehoch možno zmodernizovaný automobil očakávať počas jari.


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×