Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG E63 S: Najrýchlejšie kombi

TOP VIDEO
Veľký luxusný kombík nie je schopný len na papieri, čo dokázal v rukách ostrieľaného testovacieho vodiča na Nürburgringu.
16.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka predviedla trojcípa hviezda praktickejšiu verziu modelu E63. Okrem päťdverovej karosérie sa takmer nijak nelíši od staršieho sedanu, v prípade verzie S teda na všetky kolesá posiela až 450 kW (612 k). Vďaka tomuto výkonu dosahuje špičkové dynamické parametre. Stovka padne za 3,5 sekundy a elektronický obmedzovač zasiahne až pri 290 km/h. Na veľký luxusný kombík ide o ohromné čísla. 

Mercedes-AMG E63: Najšialenejšie kombi

Päťdverové vozidlo má mierne vyššiu hmotnosť než limuzína, dynamickými parametrami však stále atakuje teritórium superšportov
Svalnatý automobil však nie je schopný len na papieri, čo nedávno dokázal na severnej slučke Nürburgringu. Ostrieľaný testovací vodič Christian Gebhardt dokázal Nordscheife za volantom E63 S T-Modell zajazdiť za 7 minút, 45 sekúnd a 19 stotín. Stanovil tak nový triedny rekord, Mercedes je tak neoficiálne najrýchlejšie kombi sveta. Továrenský útok na titul by pritom teoreticky mohol dosiahnutý čas ešte zlepšiť. 


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×