Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG E63 S: Najrýchlejšie kombi

TOP VIDEO
Veľký luxusný kombík nie je schopný len na papieri, čo dokázal v rukách ostrieľaného testovacieho vodiča na Nürburgringu.
16.11.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka predviedla trojcípa hviezda praktickejšiu verziu modelu E63. Okrem päťdverovej karosérie sa takmer nijak nelíši od staršieho sedanu, v prípade verzie S teda na všetky kolesá posiela až 450 kW (612 k). Vďaka tomuto výkonu dosahuje špičkové dynamické parametre. Stovka padne za 3,5 sekundy a elektronický obmedzovač zasiahne až pri 290 km/h. Na veľký luxusný kombík ide o ohromné čísla. 

Mercedes-AMG E63: Najšialenejšie kombi

Päťdverové vozidlo má mierne vyššiu hmotnosť než limuzína, dynamickými parametrami však stále atakuje teritórium superšportov
Svalnatý automobil však nie je schopný len na papieri, čo nedávno dokázal na severnej slučke Nürburgringu. Ostrieľaný testovací vodič Christian Gebhardt dokázal Nordscheife za volantom E63 S T-Modell zajazdiť za 7 minút, 45 sekúnd a 19 stotín. Stanovil tak nový triedny rekord, Mercedes je tak neoficiálne najrýchlejšie kombi sveta. Továrenský útok na titul by pritom teoreticky mohol dosiahnutý čas ešte zlepšiť. 


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×