Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.
1 16.11.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom McLaren ohlásil, že pripravuje ďalší hyperšport. Má ísť o druhého člena budúcej rodiny Ultimate Series tvoriaceho alternatívu k projektu BP23 (resp. Hyper-GT). Pri októbrovom avíze sa neoficiálne hovorilo o budúcoročnom debute, no ten nakoniec príde ešte skôr. Anglická automobilka plánuje svoj nový produkt predstaviť už 10. decembra.

McLaren predstaví 10. decembra nového člena rodiny Ultimate Series

Podľa dobre informovaných jazykov bude pripravované vozidlo historicky najextrémnejším zástupcom značky. Woking informáciou o dátume odhalenia potvrdil klebety, že výkonné vozidlo navrhnuté najmä pre okruhové záležitosti bude mať premiéru skôr než duchovný nástupca typu F1 ohlásený už pred rokom. Okrem toho zverejnil aj meno pripravovaného produktu. Opäť siahol po kombinácii písmena a čísel, označenie novinky má znieť P15. V hierarchii pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren nepochybne využije štvorlitrový osemvalec s dvomi turbodúchadlami, ktorý v prvej polovici roka prebudilo k životu kupé 720S. Naladený však bude ešte ostrejšie. Neoficiálne zdroje sa rozchádzajú v tom, či spaľovací motor doplní elektrická asistencia prítomná v pohone predchodcu. Na technické informácie si musíme ešte počkať. Zatiaľ si môžeme obzrieť druhý detail hyperšporty, ktorý ukazuje diódové zadné svetlo a karbónové priečky deliace otvory v zadnej časti.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×