Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.
1 16.11.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom McLaren ohlásil, že pripravuje ďalší hyperšport. Má ísť o druhého člena budúcej rodiny Ultimate Series tvoriaceho alternatívu k projektu BP23 (resp. Hyper-GT). Pri októbrovom avíze sa neoficiálne hovorilo o budúcoročnom debute, no ten nakoniec príde ešte skôr. Anglická automobilka plánuje svoj nový produkt predstaviť už 10. decembra.

McLaren predstaví 10. decembra nového člena rodiny Ultimate Series

Podľa dobre informovaných jazykov bude pripravované vozidlo historicky najextrémnejším zástupcom značky. Woking informáciou o dátume odhalenia potvrdil klebety, že výkonné vozidlo navrhnuté najmä pre okruhové záležitosti bude mať premiéru skôr než duchovný nástupca typu F1 ohlásený už pred rokom. Okrem toho zverejnil aj meno pripravovaného produktu. Opäť siahol po kombinácii písmena a čísel, označenie novinky má znieť P15. V hierarchii pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren nepochybne využije štvorlitrový osemvalec s dvomi turbodúchadlami, ktorý v prvej polovici roka prebudilo k životu kupé 720S. Naladený však bude ešte ostrejšie. Neoficiálne zdroje sa rozchádzajú v tom, či spaľovací motor doplní elektrická asistencia prítomná v pohone predchodcu. Na technické informácie si musíme ešte počkať. Zatiaľ si môžeme obzrieť druhý detail hyperšporty, ktorý ukazuje diódové zadné svetlo a karbónové priečky deliace otvory v zadnej časti.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×