Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.
1 16.11.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba pred mesiacom McLaren ohlásil, že pripravuje ďalší hyperšport. Má ísť o druhého člena budúcej rodiny Ultimate Series tvoriaceho alternatívu k projektu BP23 (resp. Hyper-GT). Pri októbrovom avíze sa neoficiálne hovorilo o budúcoročnom debute, no ten nakoniec príde ešte skôr. Anglická automobilka plánuje svoj nový produkt predstaviť už 10. decembra.

McLaren predstaví 10. decembra nového člena rodiny Ultimate Series

Podľa dobre informovaných jazykov bude pripravované vozidlo historicky najextrémnejším zástupcom značky. Woking informáciou o dátume odhalenia potvrdil klebety, že výkonné vozidlo navrhnuté najmä pre okruhové záležitosti bude mať premiéru skôr než duchovný nástupca typu F1 ohlásený už pred rokom. Okrem toho zverejnil aj meno pripravovaného produktu. Opäť siahol po kombinácii písmena a čísel, označenie novinky má znieť P15. V hierarchii pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren nepochybne využije štvorlitrový osemvalec s dvomi turbodúchadlami, ktorý v prvej polovici roka prebudilo k životu kupé 720S. Naladený však bude ešte ostrejšie. Neoficiálne zdroje sa rozchádzajú v tom, či spaľovací motor doplní elektrická asistencia prítomná v pohone predchodcu. Na technické informácie si musíme ešte počkať. Zatiaľ si môžeme obzrieť druhý detail hyperšporty, ktorý ukazuje diódové zadné svetlo a karbónové priečky deliace otvory v zadnej časti.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×