Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.
1 1 príspevok 17.11.2017 / TASR

Tempo rastu predaja áut v Číne sa v októbri spomalilo a kleslo hlboko pod hranicu 1 %. Dôvodom bolo zníženie dopytu po sedanoch. Uviedlo to Čínske združenie výrobcov áut (CAAM).

Podľa najnovších údajov CAAM sa predaj osobných vozidiel na najväčšom automobilovom trhu na svete v októbri zvýšil medziročne len o 0,4 % na 2,3 milióna kusov. To je výrazné spomalenie po septembrovom náraste predaja o 4,1 %. Celkový predaj vozidiel, vrátane nákladných áut a autobusov, sa v októbri zvýšil o 2 % na 2,7 milióna kusov.

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %. Odbyt vozidiel na najväčšom trhu tento rok dokonca aj dvakrát klesol, a to v apríli a v máji. Neskôr však znova ožil a rástol, aj keď pomalšie ako vlani.

Oslabovanie čínskeho trhu je zlou správou pre automobilky na celom svete, ktoré sa spoliehali, že im Čína pomôže aj v budúcnosti zabezpečiť rast ziskov.

Za prvých 10 mesiacov 2017 stúpol predaj áut v Číne medziročne len o 2,1 %.

Niektoré automobilky, napríklad americký koncern General Motors, (ktorý súperí s nemeckým Volkswagenom o pozíciu najväčšej automobilky v Číne), zaznamenal v októbri nárast predaja o 11 % na 382 723 vozidiel. Ale Ford Motor v tom istom mesiaci nahlásil pokles odbytu o 5 % na 106.000 áut.

Nissan Motor, najobľúbenejšia japonská značka v Číne, uviedla, že jej predaj na čínskom trhu sa v októbri zvýšil o 18,2 % na 150 271 vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Predvianočné obdobie sa nesie v znamení stresu a hektického zháňania darčekov. Preplnené parkoviská pri obchodných centrách sú miestom, kde sa tento stres...

Vianočný stres: Vyhnite sa chybe pri parkovaní

Japonská značka získala svoj titul z Nordschleife späť. Jej samuraj naďalej jazdí ako utrhnutý z reťaze, no je použiteľnejší než predchodca.

Test Civic Type R: Staronový kráľ revíra

Vozidlo kategórie L5e má pôdorys 2,4 x 0,85 metra, hydropneumatický podvozok, dva elektromotory a jednovalcový spaľovací agregát.

PSA pracuje na mestskom aute budúcnosti

BMW sa v novembri darilo v Ázii, ale aj v USA. Lákadlom bolo nové vozidlo päťkového radu, ktoré sa postupne dostáva do predaja v čoraz viac regiónoch.

Predaj koncernu BMW v novembri vzrástol o 5,2 %

Britské kupé stojí na rovnakom základe ako model 720S, no má extrémnu aerodynamiku, nižšiu hmotnosť, silnejší motor a špecifický podvozok.

McLaren Senna: Pocta velikánovi Formuly 1

Nemecká spoločnosť začína ponúkať dielec, ktorý nijak nemení funkčnosť piatych dverí. Za všetko môže symetria.

Startech: Bizarná úprava pre Discovery
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×