Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.
1 1 príspevok 17.11.2017 / TASR

Tempo rastu predaja áut v Číne sa v októbri spomalilo a kleslo hlboko pod hranicu 1 %. Dôvodom bolo zníženie dopytu po sedanoch. Uviedlo to Čínske združenie výrobcov áut (CAAM).

Podľa najnovších údajov CAAM sa predaj osobných vozidiel na najväčšom automobilovom trhu na svete v októbri zvýšil medziročne len o 0,4 % na 2,3 milióna kusov. To je výrazné spomalenie po septembrovom náraste predaja o 4,1 %. Celkový predaj vozidiel, vrátane nákladných áut a autobusov, sa v októbri zvýšil o 2 % na 2,7 milióna kusov.

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %. Odbyt vozidiel na najväčšom trhu tento rok dokonca aj dvakrát klesol, a to v apríli a v máji. Neskôr však znova ožil a rástol, aj keď pomalšie ako vlani.

Oslabovanie čínskeho trhu je zlou správou pre automobilky na celom svete, ktoré sa spoliehali, že im Čína pomôže aj v budúcnosti zabezpečiť rast ziskov.

Za prvých 10 mesiacov 2017 stúpol predaj áut v Číne medziročne len o 2,1 %.

Niektoré automobilky, napríklad americký koncern General Motors, (ktorý súperí s nemeckým Volkswagenom o pozíciu najväčšej automobilky v Číne), zaznamenal v októbri nárast predaja o 11 % na 382 723 vozidiel. Ale Ford Motor v tom istom mesiaci nahlásil pokles odbytu o 5 % na 106.000 áut.

Nissan Motor, najobľúbenejšia japonská značka v Číne, uviedla, že jej predaj na čínskom trhu sa v októbri zvýšil o 18,2 % na 150 271 vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×