Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.
1 17.11.2017 / TASR

Tempo rastu predaja áut v Číne sa v októbri spomalilo a kleslo hlboko pod hranicu 1 %. Dôvodom bolo zníženie dopytu po sedanoch. Uviedlo to Čínske združenie výrobcov áut (CAAM).

Podľa najnovších údajov CAAM sa predaj osobných vozidiel na najväčšom automobilovom trhu na svete v októbri zvýšil medziročne len o 0,4 % na 2,3 milióna kusov. To je výrazné spomalenie po septembrovom náraste predaja o 4,1 %. Celkový predaj vozidiel, vrátane nákladných áut a autobusov, sa v októbri zvýšil o 2 % na 2,7 milióna kusov.

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %. Odbyt vozidiel na najväčšom trhu tento rok dokonca aj dvakrát klesol, a to v apríli a v máji. Neskôr však znova ožil a rástol, aj keď pomalšie ako vlani.

Oslabovanie čínskeho trhu je zlou správou pre automobilky na celom svete, ktoré sa spoliehali, že im Čína pomôže aj v budúcnosti zabezpečiť rast ziskov.

Za prvých 10 mesiacov 2017 stúpol predaj áut v Číne medziročne len o 2,1 %.

Niektoré automobilky, napríklad americký koncern General Motors, (ktorý súperí s nemeckým Volkswagenom o pozíciu najväčšej automobilky v Číne), zaznamenal v októbri nárast predaja o 11 % na 382 723 vozidiel. Ale Ford Motor v tom istom mesiaci nahlásil pokles odbytu o 5 % na 106.000 áut.

Nissan Motor, najobľúbenejšia japonská značka v Číne, uviedla, že jej predaj na čínskom trhu sa v októbri zvýšil o 18,2 % na 150 271 vozidiel.

(TASR)


Najnovšie články
Slabina SUV? Vodiči o nej však príliš nevedia

Ropné trhy vyčkávali na dohodu významných producentov ohľadne výpadku iránskeho exportu. Ich rozhodnutie je vskutku šalamúnske a nepotešilo trhy. A zrejme...

Benzín a nafta: Aké budú nové ceny za tankovanie

Dacia je známa tým, že predáva cenovo dostupné automobily. Napriek tomu však zákazníkom dokáže ponúknuť niečo, na čo sa nechytajú ani prémiové značky. Pozrite...

Dacia Piknik 2018: Ako sa odvďačiť klientom

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Rekordnú cenu na dražbe môže dosiahnuť tretí vyrobený kus modelu 250 GTO, ktorý má bohatú históriu a vo veľkej miere originálnu kondíciu.

Ferrari 250 GTO môže prepísať históriu

Kia pri modeli Ceed odjakživa dbala na potreby a nároky európskych klientov, až teraz však svoju snahu dotiahla takmer k dokonalosti. Na tretej generácii...

Nová Kia Ceed: Stvorená na obraz Európana

Najmenšie SUV americkej značky má kontroverzný dizajn a priestorom neohúri, ale disponuje dobrým podvozkom i motorom.

Test Ford EcoSport: Fiesta na steroidoch
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×