Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Krásne video: Takto sa rokmi menil Jeep

TOP VIDEO
Americká značka Jeep je dnes už automobilovou ikonou. Vo veľkom ťaží predovšetkým zo svojej histórie, ktorá sa začala už v roku 1940. Pozrite si prierez rokmi za dve minúty.
15.11.2017 / Filip Kadlečík

V roku 1940 sa do americkej armády dostalo vozidlo, ktorého kompletný vývoj i výroba prebehla za neuveriteľných 49 dní. Bantam Reconnaissance CAR (BRC) pozná málokto, v skutočnosti je však predchodcom známeho armádneho automobilu s označením Willys MB.

Jeep Compass: Zažiaril hlavne mimo asfaltu

PRVÁ JAZDA Jeep si od tohto auta veľa sľubuje. Je umiernenejšie a menej výrazné ako iné modely. Zachoval si ale vôbec niečo z drsného genofondu značky?

Jednoduché štvorkolky zažili najväčší rozmach počas 2. sv. vojny, no nestratili sa ani keď zbrane utíchli. Dnes z ich historického dedičstva čerpajú moderné Jeepy, ktoré sa za svoj rodokmeň rozhodne nehanbia. Veď ani nie je za čo. Pozrite si históriu značky v dvojminútovom videu, ktoré krásne ukazuje evolúciu praktických automobilov.


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×