Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Krásne video: Takto sa rokmi menil Jeep

TOP VIDEO
Americká značka Jeep je dnes už automobilovou ikonou. Vo veľkom ťaží predovšetkým zo svojej histórie, ktorá sa začala už v roku 1940. Pozrite si prierez rokmi za dve minúty.
15.11.2017 / Filip Kadlečík

V roku 1940 sa do americkej armády dostalo vozidlo, ktorého kompletný vývoj i výroba prebehla za neuveriteľných 49 dní. Bantam Reconnaissance CAR (BRC) pozná málokto, v skutočnosti je však predchodcom známeho armádneho automobilu s označením Willys MB.

Jeep Compass: Zažiaril hlavne mimo asfaltu

PRVÁ JAZDA Jeep si od tohto auta veľa sľubuje. Je umiernenejšie a menej výrazné ako iné modely. Zachoval si ale vôbec niečo z drsného genofondu značky?

Jednoduché štvorkolky zažili najväčší rozmach počas 2. sv. vojny, no nestratili sa ani keď zbrane utíchli. Dnes z ich historického dedičstva čerpajú moderné Jeepy, ktoré sa za svoj rodokmeň rozhodne nehanbia. Veď ani nie je za čo. Pozrite si históriu značky v dvojminútovom videu, ktoré krásne ukazuje evolúciu praktických automobilov.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×