Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy USD.
1 príspevok 16.11.2017 / TASR

Nemecká automobilka Volkswagen zaplatí americkému štátu New Jersey 69 miliónov USD (58,75 milióna eur) s cieľom urovnať žaloby, ktoré sa týkajú zavádzania pri emisných testoch. Dohoda v štáte New Jersey znamená pre automobilku vyriešenie jedného z posledných veľkých právnych sporov, ktoré firme v USA hrozia.

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy USD.

Do dnešných dní sa VW v USA dohodol, že na riešenie svojho emisného problému v krajine vyčlení do 25 miliárd USD. Táto suma je určená na riešenie kompenzácií pre majiteľov aférou dotknutých vozidiel, platby pre úrady v oblasti životného prostredia, ďalej dotknuté štáty a predajcov áut VW.

"Dohoda Volkswagenu so štátom New Jersey rieši jeden z najväčších zostávajúcich právnych problémov, ktorý sa týka dieselových áut a emisií v USA," uviedla hovorkyňa VW Jeannine Ginivanová. Ako dodala, je to ďalší významný krok pre firmu a jej akcionárov.

Emisná kauza VW vypukla v septembri 2015, keď americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) obvinila nemeckú automobilku, že do státisícov vozidiel s naftovým motorom nainštalovala softvér, ktorý umožňuje maskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Firma neskôr priznala, že po svete jazdí zhruba 11 miliónov áut s takýmto softvérom, z nich väčšina v Európe.

(TASR)


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×