Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy USD.
1 príspevok 16.11.2017 / TASR

Nemecká automobilka Volkswagen zaplatí americkému štátu New Jersey 69 miliónov USD (58,75 milióna eur) s cieľom urovnať žaloby, ktoré sa týkajú zavádzania pri emisných testoch. Dohoda v štáte New Jersey znamená pre automobilku vyriešenie jedného z posledných veľkých právnych sporov, ktoré firme v USA hrozia.

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy USD.

Do dnešných dní sa VW v USA dohodol, že na riešenie svojho emisného problému v krajine vyčlení do 25 miliárd USD. Táto suma je určená na riešenie kompenzácií pre majiteľov aférou dotknutých vozidiel, platby pre úrady v oblasti životného prostredia, ďalej dotknuté štáty a predajcov áut VW.

"Dohoda Volkswagenu so štátom New Jersey rieši jeden z najväčších zostávajúcich právnych problémov, ktorý sa týka dieselových áut a emisií v USA," uviedla hovorkyňa VW Jeannine Ginivanová. Ako dodala, je to ďalší významný krok pre firmu a jej akcionárov.

Emisná kauza VW vypukla v septembri 2015, keď americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) obvinila nemeckú automobilku, že do státisícov vozidiel s naftovým motorom nainštalovala softvér, ktorý umožňuje maskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Firma neskôr priznala, že po svete jazdí zhruba 11 miliónov áut s takýmto softvérom, z nich väčšina v Európe.

(TASR)


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×