Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford zvýšil predaj na európskom trhu o vyše 5 %

Spoločnosť informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut.
15.11.2017 / TASR

Americká automobilka Ford zaznamenala v Európe minulý mesiac vyše 5-% rast predaja, k čomu do veľkej miery prispel predaj modelu Fiesta, ako aj zvýšený dopyt po športovo-úžitkových vozidlách.

Spoločnosť v utorok informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut. Oproti októbru minulého roka to znamená rast predaja o 5,4 %. Tradičnými európskymi trhmi Fordu sú Rakúsko, Belgicko, Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Poľsko, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Portugalsko, Rumunsko, Taliansko, Švédsko a Švajčiarsko.

Výrazne sa pod to podpísal predaj športovo-úžitkových vozidiel (SUV), ktorý sa zvýšil o 28,5 % na 18 500. Najväčšou mierou k tomu prispeli modely EcoSport a Kuga. Ešte vyšší objem predaja zaznamenala firma pri osobnom automobile Fiesta, keď predala v Európe minulý mesiac 20.500 týchto vozidiel.

Na najväčšom automobilovom trhu Európy, v Nemecku, predal Ford 25.100 vozidiel. To je o 2 600 viac než v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka. Podiel americkej automobilky na nemeckom trhu tak dosiahol 8,3 %.

(TASR)


Najnovšie články
Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Ropné trhy zažili turbulentný týždeň, no po prudkom vzostupe sa ropa vrátila na pôvodnú úroveň. Vývoj medzinárodných cien palív nenaznačujú žiadnu úľavu.

Benzín a nafta: Za koľko natankujeme cez sviatky

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými...

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

Model S je známy najmä vďaka svojim výkonnostným parametrom a mnohých stále šokuje svojím zrýchlením. Novitec si pre neho pripravil športovejší vzhľad aj...

Novitec: Ostrejší vzhľad pre elektrický Model S

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Na objednávku vytvorené karbónové monštrum sa inšpirovalo farebnou schémou konceptu z roku 1954, v jeho interiéri prevláda netradičný šachovnicový vzor.

Huayra Lampo: Najnovší exot od Pagani

V našich končinách je brunejský sultán známy hlavne vďaka svojej zbierke áut. Časť z nej už však rozpredal a naďalej v tom pokračuje. V Anglicku sa v ponuke...

Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×