Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford zvýšil predaj na európskom trhu o vyše 5 %

Spoločnosť informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut.
15.11.2017 / TASR

Americká automobilka Ford zaznamenala v Európe minulý mesiac vyše 5-% rast predaja, k čomu do veľkej miery prispel predaj modelu Fiesta, ako aj zvýšený dopyt po športovo-úžitkových vozidlách.

Spoločnosť v utorok informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut. Oproti októbru minulého roka to znamená rast predaja o 5,4 %. Tradičnými európskymi trhmi Fordu sú Rakúsko, Belgicko, Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Poľsko, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Portugalsko, Rumunsko, Taliansko, Švédsko a Švajčiarsko.

Výrazne sa pod to podpísal predaj športovo-úžitkových vozidiel (SUV), ktorý sa zvýšil o 28,5 % na 18 500. Najväčšou mierou k tomu prispeli modely EcoSport a Kuga. Ešte vyšší objem predaja zaznamenala firma pri osobnom automobile Fiesta, keď predala v Európe minulý mesiac 20.500 týchto vozidiel.

Na najväčšom automobilovom trhu Európy, v Nemecku, predal Ford 25.100 vozidiel. To je o 2 600 viac než v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka. Podiel americkej automobilky na nemeckom trhu tak dosiahol 8,3 %.

(TASR)


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×