Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford zvýšil predaj na európskom trhu o vyše 5 %

Spoločnosť informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut.
15.11.2017 / TASR

Americká automobilka Ford zaznamenala v Európe minulý mesiac vyše 5-% rast predaja, k čomu do veľkej miery prispel predaj modelu Fiesta, ako aj zvýšený dopyt po športovo-úžitkových vozidlách.

Spoločnosť v utorok informovala, že celkovo na svojich tradičných 20 trhoch Európy predala v októbri 104 800 áut. Oproti októbru minulého roka to znamená rast predaja o 5,4 %. Tradičnými európskymi trhmi Fordu sú Rakúsko, Belgicko, Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Poľsko, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Portugalsko, Rumunsko, Taliansko, Švédsko a Švajčiarsko.

Výrazne sa pod to podpísal predaj športovo-úžitkových vozidiel (SUV), ktorý sa zvýšil o 28,5 % na 18 500. Najväčšou mierou k tomu prispeli modely EcoSport a Kuga. Ešte vyšší objem predaja zaznamenala firma pri osobnom automobile Fiesta, keď predala v Európe minulý mesiac 20.500 týchto vozidiel.

Na najväčšom automobilovom trhu Európy, v Nemecku, predal Ford 25.100 vozidiel. To je o 2 600 viac než v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka. Podiel americkej automobilky na nemeckom trhu tak dosiahol 8,3 %.

(TASR)


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×