Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

JE Design: Ešte väčšie svaly pre Leon Cupra

Španielsky hot-hatch dostal od tunera extrémnejší bodykit, dvadsaťpalcové kolesá a upravený dvojliter ponúkaný v dvoch naladeniach.
7 3 príspevky 14.11.2017 / Marek Pokrývka

V rámci vlaňajšej modernizácie dostal Seat Leon Cupra vyšší výkon, jeho maximum v konských silách sa zaokrúhlilo na číslo 300. Už vtedy sa hovorilo o príchode ešte silnejšej verzie. Model označený dodatkovým písmenom R sa stal realitou v septembri, no jeho výroba bude limitovaná. Počtom neobmedzenú alternatívu k nemu ponúka známa spoločnosť JE Design.

Seat Leon Cupra 300 prešiel v JE Design komplexnou úpravou 7 fotografií v galérii Seat Leon Cupra 300 prešiel v JE Design komplexnou úpravou Zdroj: JE Design

Nemecký tuner pripravil hot-hatch vo verzii, ktorá je o poznanie extrémnejšia než spomínaný fabrický špeciál. Vybral sa pritom podobným smerom. Karosériu taktiež obdaril nadstavcami blatníkov, no tie sú podstatne širšie. Nárazníky zasa dostali agresívnejší vzhľad. Nechýba ani strešné krídlo, ktoré je ešte výrazne mohutnejšie než v prípade modelu Cupra R.

Dve pôvodné výfukové koncovky okrem toho na predstavenom automobile nahradili štyri s priemerom 80 mm. Ide o súčasť ladeného potrubia, ktorého hlučnosť možno ovládať elektronicky vďaka vnútornej klapke. Kvarteto okrúhlych komínov však nie je povinnosť. Zákazníci majú možnosť siahnuť aj po dvoch ováloch, v ponuke sú zakončenia s rozmermi 140x90 alebo 160x90 milimetrov.

Na predné kolesá môže hot-hatch posielať až 380 konských síl 7 fotografií v galérii Na predné kolesá môže hot-hatch posielať až 380 konských síl Zdroj: JE Design

Vzhľad nabrúseného Španiela zvýrazňujú v tejto forme farby, prevládajúcu čiernu dopĺňa ostrá žltá na viacerých dielcoch. Okrem bodykitu ide aj o brzdové strmene. Tie možno vidieť skrz dvadsaťpalcové disky kolies, ktoré sú obuté do tenučkých gumených papučiek Hankook Ventus S1 Evo s rozmermi 265/25 R20. Nezabudlo sa ani na podvozok. JE Design ponúka pre Leon Cupra o 20 milimetrov kratšie pružiny, alternatívou je nastaviteľný set KW s tlmičmi  znižujúci auto o 45 mm bližšie k zemi.

Test Leon ST Cupra 300: Oplatí sa 4Drive?

Vďaka pohonu všetkých kolies ponúka horúce kombi raketové rozjazdy a viac stability v zákrutách, ale je smädnejšie a trochu menej zábavné.

Upravený hot-hatch však nemá oproti verzii R ešte väčšie svaly iba navonok. Nemecká firma modifikovala aj motor, prepĺňaný dvojliter ladí do dvoch verzii. Už slabšia pritom dosahuje najvyšší výkon 265 kW (360 k) a krútiaci moment 450 Nm. Druhá úroveň hodnoty ďalej zlepšuje, disponuje špičkovými číslami 279 kW (380 k) a 470 Nm. Ceny jednotlivých zásahov tuner nespresnil.


Najnovšie články
Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy...

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×