Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

JE Design: Ešte väčšie svaly pre Leon Cupra

Španielsky hot-hatch dostal od tunera extrémnejší bodykit, dvadsaťpalcové kolesá a upravený dvojliter ponúkaný v dvoch naladeniach.
7 2 príspevky 14.11.2017 / Marek Pokrývka

V rámci vlaňajšej modernizácie dostal Seat Leon Cupra vyšší výkon, jeho maximum v konských silách sa zaokrúhlilo na číslo 300. Už vtedy sa hovorilo o príchode ešte silnejšej verzie. Model označený dodatkovým písmenom R sa stal realitou v septembri, no jeho výroba bude limitovaná. Počtom neobmedzenú alternatívu k nemu ponúka známa spoločnosť JE Design.

Seat Leon Cupra 300 prešiel v JE Design komplexnou úpravou 7 fotografií v galérii Seat Leon Cupra 300 prešiel v JE Design komplexnou úpravou Zdroj: JE Design

Nemecký tuner pripravil hot-hatch vo verzii, ktorá je o poznanie extrémnejšia než spomínaný fabrický špeciál. Vybral sa pritom podobným smerom. Karosériu taktiež obdaril nadstavcami blatníkov, no tie sú podstatne širšie. Nárazníky zasa dostali agresívnejší vzhľad. Nechýba ani strešné krídlo, ktoré je ešte výrazne mohutnejšie než v prípade modelu Cupra R.

Dve pôvodné výfukové koncovky okrem toho na predstavenom automobile nahradili štyri s priemerom 80 mm. Ide o súčasť ladeného potrubia, ktorého hlučnosť možno ovládať elektronicky vďaka vnútornej klapke. Kvarteto okrúhlych komínov však nie je povinnosť. Zákazníci majú možnosť siahnuť aj po dvoch ováloch, v ponuke sú zakončenia s rozmermi 140x90 alebo 160x90 milimetrov.

Na predné kolesá môže hot-hatch posielať až 380 konských síl 7 fotografií v galérii Na predné kolesá môže hot-hatch posielať až 380 konských síl Zdroj: JE Design

Vzhľad nabrúseného Španiela zvýrazňujú v tejto forme farby, prevládajúcu čiernu dopĺňa ostrá žltá na viacerých dielcoch. Okrem bodykitu ide aj o brzdové strmene. Tie možno vidieť skrz dvadsaťpalcové disky kolies, ktoré sú obuté do tenučkých gumených papučiek Hankook Ventus S1 Evo s rozmermi 265/25 R20. Nezabudlo sa ani na podvozok. JE Design ponúka pre Leon Cupra o 20 milimetrov kratšie pružiny, alternatívou je nastaviteľný set KW s tlmičmi  znižujúci auto o 45 mm bližšie k zemi.

Test Leon ST Cupra 300: Oplatí sa 4Drive?

Vďaka pohonu všetkých kolies ponúka horúce kombi raketové rozjazdy a viac stability v zákrutách, ale je smädnejšie a trochu menej zábavné.

Upravený hot-hatch však nemá oproti verzii R ešte väčšie svaly iba navonok. Nemecká firma modifikovala aj motor, prepĺňaný dvojliter ladí do dvoch verzii. Už slabšia pritom dosahuje najvyšší výkon 265 kW (360 k) a krútiaci moment 450 Nm. Druhá úroveň hodnoty ďalej zlepšuje, disponuje špičkovými číslami 279 kW (380 k) a 470 Nm. Ceny jednotlivých zásahov tuner nespresnil.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×