Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalší radarový maratón na obzore

Polícia po aprílovom radarovom maratóne pripravuje ďalší. Novinkou je pozvánka pre verejnosť, ktorá sa bude môcť prísť pozrieť na prácu polície v teréne.
1 príspevok 11.11.2017 / Soňa Zverková

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi.

Po aprílovom Rýchlostnom maratóne je tu ďalšia, podobná akcia, do ktorej polícia opäť zapája širokú verejnosť s cieľom znížiť počet dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly. „Novinkou v tomto prípade však je to, že ten, kto nám pošle návrh miesta kontroly, môže sa prísť pozrieť na priebeh akcie osobne,“ informvala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Za tieto priestupky dáva polícia najvyššie pokuty

Mnohé a bežné priestupky sú políciou honorované relatívne „znesiteľnými“ sumami. Existujú však aj také, ktoré dokážu poriadne zahýbať domácim rozpočtom. Pozrite si rebríček najdrahších priestupkov.

Verejnosť môže posielať tipy na miesto merania od 13. do 16. novembra 2017. Následne 25. novembra môžu ľudia v čase od 09.00 do 16.00 hod. prísť na miesto merania rýchlosti. Na stránke je vzor vyplnenej tabuľky, ako aj podrobný postup pri posielaní návrhov. Postup je v zásade jednoduchý. Motorista alebo navrhovateľ si zo stránky polície stiahne do svojho počítača tabuľku príslušného kraja, vyplní, zmeny uloží a následne v pripravenom formulári odošle. Polícia navrhované miesta vyhodnotí a zverejní zoznam miest, na ktoré sa môže verejnosť prísť pozrieť.

„Vodičov, ktorí budú mať veľmi ťažkú nohu na plyne, vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu,“ dodala Baloghová.


Najnovšie články
Najhoršie tetovanie na svete valcuje internet

Nosnou témou skupiny je Wrangler, ktorý dostal nedávno novú generáciu. Dopĺňa ho Renegade a veterán Wagoneer.

Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra

Ak si Volkswagen myslel, že je z najhoršieho vonku, mýlil sa. Dôkazom je rozšírené vyšetrovanie prokuratúry, ktorá sa tentokrát zamerala na spotrebu a emisie.

Vyšetrovanie VW sa ani zďaleka neskončilo

S prepĺňaným litrovým motorom Boosterjet doplneným mikrohybridným systémom sa swiftuje jedna radosť, dynamikou dokáže prekvapiť.

Test Suzuki Swift: Na hybrid sa iba hrá
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×