Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalší radarový maratón na obzore

Polícia po aprílovom radarovom maratóne pripravuje ďalší. Novinkou je pozvánka pre verejnosť, ktorá sa bude môcť prísť pozrieť na prácu polície v teréne.
1 príspevok 11.11.2017 / Soňa Zverková

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi.

Po aprílovom Rýchlostnom maratóne je tu ďalšia, podobná akcia, do ktorej polícia opäť zapája širokú verejnosť s cieľom znížiť počet dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly. „Novinkou v tomto prípade však je to, že ten, kto nám pošle návrh miesta kontroly, môže sa prísť pozrieť na priebeh akcie osobne,“ informvala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Za tieto priestupky dáva polícia najvyššie pokuty

Mnohé a bežné priestupky sú políciou honorované relatívne „znesiteľnými“ sumami. Existujú však aj také, ktoré dokážu poriadne zahýbať domácim rozpočtom. Pozrite si rebríček najdrahších priestupkov.

Verejnosť môže posielať tipy na miesto merania od 13. do 16. novembra 2017. Následne 25. novembra môžu ľudia v čase od 09.00 do 16.00 hod. prísť na miesto merania rýchlosti. Na stránke je vzor vyplnenej tabuľky, ako aj podrobný postup pri posielaní návrhov. Postup je v zásade jednoduchý. Motorista alebo navrhovateľ si zo stránky polície stiahne do svojho počítača tabuľku príslušného kraja, vyplní, zmeny uloží a následne v pripravenom formulári odošle. Polícia navrhované miesta vyhodnotí a zverejní zoznam miest, na ktoré sa môže verejnosť prísť pozrieť.

„Vodičov, ktorí budú mať veľmi ťažkú nohu na plyne, vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu,“ dodala Baloghová.


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N

Fiat Chrysler sa chce v budúcnosti zamerať na segment SUV a využiť pritom potenciál značky Jeep. Do roka 2022 by tak mohol zvýšiť zisk až dvojnásobne.

Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×