Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalší radarový maratón na obzore

Polícia po aprílovom radarovom maratóne pripravuje ďalší. Novinkou je pozvánka pre verejnosť, ktorá sa bude môcť prísť pozrieť na prácu polície v teréne.
1 príspevok 11.11.2017 / Soňa Zverková

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi.

Po aprílovom Rýchlostnom maratóne je tu ďalšia, podobná akcia, do ktorej polícia opäť zapája širokú verejnosť s cieľom znížiť počet dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly. „Novinkou v tomto prípade však je to, že ten, kto nám pošle návrh miesta kontroly, môže sa prísť pozrieť na priebeh akcie osobne,“ informvala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Za tieto priestupky dáva polícia najvyššie pokuty

Mnohé a bežné priestupky sú políciou honorované relatívne „znesiteľnými“ sumami. Existujú však aj také, ktoré dokážu poriadne zahýbať domácim rozpočtom. Pozrite si rebríček najdrahších priestupkov.

Verejnosť môže posielať tipy na miesto merania od 13. do 16. novembra 2017. Následne 25. novembra môžu ľudia v čase od 09.00 do 16.00 hod. prísť na miesto merania rýchlosti. Na stránke je vzor vyplnenej tabuľky, ako aj podrobný postup pri posielaní návrhov. Postup je v zásade jednoduchý. Motorista alebo navrhovateľ si zo stránky polície stiahne do svojho počítača tabuľku príslušného kraja, vyplní, zmeny uloží a následne v pripravenom formulári odošle. Polícia navrhované miesta vyhodnotí a zverejní zoznam miest, na ktoré sa môže verejnosť prísť pozrieť.

„Vodičov, ktorí budú mať veľmi ťažkú nohu na plyne, vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu,“ dodala Baloghová.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×