Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalší radarový maratón na obzore

Polícia po aprílovom radarovom maratóne pripravuje ďalší. Novinkou je pozvánka pre verejnosť, ktorá sa bude môcť prísť pozrieť na prácu polície v teréne.
1 príspevok 11.11.2017 / Soňa Zverková

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi.

Po aprílovom Rýchlostnom maratóne je tu ďalšia, podobná akcia, do ktorej polícia opäť zapája širokú verejnosť s cieľom znížiť počet dopravných nehôd. Každý môže dopravnej polícii naplánovať miesto kontroly. „Novinkou v tomto prípade však je to, že ten, kto nám pošle návrh miesta kontroly, môže sa prísť pozrieť na priebeh akcie osobne,“ informvala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Za tieto priestupky dáva polícia najvyššie pokuty

Mnohé a bežné priestupky sú políciou honorované relatívne „znesiteľnými“ sumami. Existujú však aj také, ktoré dokážu poriadne zahýbať domácim rozpočtom. Pozrite si rebríček najdrahších priestupkov.

Verejnosť môže posielať tipy na miesto merania od 13. do 16. novembra 2017. Následne 25. novembra môžu ľudia v čase od 09.00 do 16.00 hod. prísť na miesto merania rýchlosti. Na stránke je vzor vyplnenej tabuľky, ako aj podrobný postup pri posielaní návrhov. Postup je v zásade jednoduchý. Motorista alebo navrhovateľ si zo stránky polície stiahne do svojho počítača tabuľku príslušného kraja, vyplní, zmeny uloží a následne v pripravenom formulári odošle. Polícia navrhované miesta vyhodnotí a zverejní zoznam miest, na ktoré sa môže verejnosť prísť pozrieť.

„Vodičov, ktorí budú mať veľmi ťažkú nohu na plyne, vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne, aj keď ide o dopravno-preventívnu akciu,“ dodala Baloghová.


Najnovšie články
Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy...

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×