Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aké triky v súčasnosti využívajú profesionálni zlodeji áut a ako sa proti nim brániť

Zlodeji áut sú čoraz vynachádzavejší v hľadaní spôsobu, ako si vaše auto privlastniť.
4 21.11.2017 / inzercia

Medzi ich obľúbené spôsoby krádeže patrí napríklad:

1. Použitie zariadenia Zieh Fix

Toto zariadenie využívajú v núdzových prípadoch aj hasiči či kľúčové služby. Pomocou neho sa bez poškodenia dá vyňať celá valcová zložka zámku.

2. Využitie diagnostického prístroja

Ide o často využívaný nástroj zlodejov. Pomocou neho vie zlodej veľmi jednoducho deaktivovať imobilizér, naštartovať a tým pádom aj odísť s vaším autom.

VAM system 4 fotografie v galérii VAM system Zdroj: VAM system

3. Výmena riadiacej jednotky

Ak sa riadiaca jednotka vyrobená z dielov iného auta vhodne preprogramuje, dá sa pomocou nej naštartovať rovnaký model auta.

4. Použitie atrapy kľúča

Atrapu kľúča si zlodeji veľmi jednoducho vedia vyrobiť napríklad z dreva. Chce to síce trochu šikovnosti, ale v konečnom dôsledku ide o veľmi efektívny nástroj, ktorý je navyše pri cestnej kontrole relatívne nenápadný, keďže auto nebude mať poškodenú spínaciu skrinku.

VAM system 4 fotografie v galérii VAM system Zdroj: VAM system

5. Použitie poľského kľúča

Klasika medzi zbraňami zlodejov, ktorí ho využívajú skoro na každý typ automobilu. Pôsobením páky kľúča je možné uzamykací mechanizmus pretočiť, čo zručný zlodej zvládne za menej ako pol minúty.

VAM system 4 fotografie v galérii VAM system Zdroj: VAM system

Ako si teda uchrániť svoje vozidlo pred tým, aby vám nezmizlo z parkoviska pred domom, keď zlodeji obídu snáď každý systém?

Jeden spôsob na to poznáme. Ten sa zlodejom prelomiť nepodarilo, aj keď sa o to pokúšali vo viac ako 500 prípadoch. Úspešní však neboli ani raz. Ide o zabezpečovací systém VAM, čo je unikátny 6-cestný elektromechanický zabezpečovací systém, ktorý vyvinula a patentovala spoločnosť VAM system. Je výnimočný tým, že dokáže naraz blokovať v aute až 6 vecí.

 

Vaše vozidlo tak nebude možné napadnúť rušičkou GPS/GSM/GPRS signálu ani čítačkou kódov či diaľkových ovládaní.

Nebude možné ani:

  
  • vymeniť spínaciu skrinku,
  • vymeniť riadiacu jednotku motora,
  • vymeniť palubnú dosku,
  • použiť duplikát kľúča.

Tento jedinečný systém bol vyvinutý pred viac 18 rokmi a dlho bol skúšaný preto, aby ste si mohli byť naozaj istí, že vaše vozidlo bude perfektne chránené.

 

Viac o zabezpečovacom systéme VAM a jeho výhodách pre vaše auto si prečítajte na: www.autoalarm-vamos.sk .

-- inzercia platená --


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×