Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pekné či otrasné? Autá, ktoré rozdeľujú dizajnom

FOTO
Niektoré automobily sa bez pochýb dajú označiť za dizajnové skvosty, iné však toľko šťastia nikdy nemali. Dizajnéri im nadelili vzhľad, ktorý rozdeľuje spoločnosť. Niektorí ich milujú, iní ich na cestách stretávajú s bolesťou v očiach. Ako ste na tom vy?
43 40 príspevkov 09.11.2017 / Filip Kadlečík

V automobilovom svete to tak už býva. Niektoré modely sa podaria a iné tak úlpne nie. Samozrejme, dizajn je aspekt, ktorý každý z nás posudzuje individuálne. Aj preto existuje pomerne početná skupina automobilov, ktorá doslova polarizuje spoločnosť. Niekomu sa jednoducho páča a iný ich neznáša.

Niekomu sa môžu páčiť, inému doslova režú oči - pozrite si galériu kontroverzných áut, ktoré svojim dizajnom rozdeľujú spoločnosť 43 fotografií v galérii Niekomu sa môžu páčiť, inému doslova režú oči - pozrite si galériu kontroverzných áut, ktoré svojim dizajnom rozdeľujú spoločnosť Zdroj: AUTO BILD

Tieto automobily nemusia byť vyslovene škaredé. Bohato stačí, že sa snažia byť originálne, majú netradičné proporcie či zvláštny dizajnový prvok. Dobrým príkladom je súčasný dizajnový jazyk francúzskeho Citroënu. Uberá sa úplne iným smerom, než akým sa vydávajú ostatné značky. Originalitu, ale zároveň aj istú mieru “šialenosti”, mu uprieť nemožno.

Pri mnohých modeloch svoj podiel na ich neestetickosti zohrali napríklad aj neobyčajné farebné kombinácie, divné tvary karosérie či aj taký detail, akým sú príliš malé kolesá. Vysoké rodinné “krabičky” síce môžu byť praktické, sexy však rozhodne nevyzerajú.

>>> Pozrite si kompletný prehľad automobilov v galérii <<<

Na druhú stranu treba povedať, že dizajn týchto áut často slúži účelu. Napríklad Fiat Multipla, ktorý sa u nás teší statusu najškaredšieho auta, je v podstate veľmi praktický. Vedeli ste, že do jeho kabíny sa usadí až šesť cestujúcich? Škoda len, že interiér je rovnako zvláštny ako exteriér. Napriek tomu sa dá očakávať, že cena Multiply začne rokmi mierne stúpať. Je to jednoducho legenda svojej doby a časom z nej môže byť zberateľská rarita.

Fiat Multipla: Prvé MPV či plechovka pre šiestich

Cez pracovné dni voziť do obchodov debničky s úrodou a cez nedeľu odviezť celú rodinu do kostola. To je sen, ktorý sa pokúsil splniť malý Fiat.

Ako ste na tom vy a váš vkus? Ktoré auto je podľa vás najškaredšie? Podľa nášho názoru jednotlivé modely netreba odsudzovať, pretože mnohé z nich kládli dôraz najmä na funkčnosť.V dnešnom svete sa často stretávame s opačným prístupom - dizajn zvíťazí nad fuknciou. Výsledkom tohto smerovania sú napríklad nešťastné plne-dotykové displeje.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×