Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pekné či otrasné? Autá, ktoré rozdeľujú dizajnom

FOTO
Niektoré automobily sa bez pochýb dajú označiť za dizajnové skvosty, iné však toľko šťastia nikdy nemali. Dizajnéri im nadelili vzhľad, ktorý rozdeľuje spoločnosť. Niektorí ich milujú, iní ich na cestách stretávajú s bolesťou v očiach. Ako ste na tom vy?
43 40 príspevkov 09.11.2017 / Filip Kadlečík

V automobilovom svete to tak už býva. Niektoré modely sa podaria a iné tak úlpne nie. Samozrejme, dizajn je aspekt, ktorý každý z nás posudzuje individuálne. Aj preto existuje pomerne početná skupina automobilov, ktorá doslova polarizuje spoločnosť. Niekomu sa jednoducho páča a iný ich neznáša.

Niekomu sa môžu páčiť, inému doslova režú oči - pozrite si galériu kontroverzných áut, ktoré svojim dizajnom rozdeľujú spoločnosť 43 fotografií v galérii Niekomu sa môžu páčiť, inému doslova režú oči - pozrite si galériu kontroverzných áut, ktoré svojim dizajnom rozdeľujú spoločnosť Zdroj: AUTO BILD

Tieto automobily nemusia byť vyslovene škaredé. Bohato stačí, že sa snažia byť originálne, majú netradičné proporcie či zvláštny dizajnový prvok. Dobrým príkladom je súčasný dizajnový jazyk francúzskeho Citroënu. Uberá sa úplne iným smerom, než akým sa vydávajú ostatné značky. Originalitu, ale zároveň aj istú mieru “šialenosti”, mu uprieť nemožno.

Pri mnohých modeloch svoj podiel na ich neestetickosti zohrali napríklad aj neobyčajné farebné kombinácie, divné tvary karosérie či aj taký detail, akým sú príliš malé kolesá. Vysoké rodinné “krabičky” síce môžu byť praktické, sexy však rozhodne nevyzerajú.

>>> Pozrite si kompletný prehľad automobilov v galérii <<<

Na druhú stranu treba povedať, že dizajn týchto áut často slúži účelu. Napríklad Fiat Multipla, ktorý sa u nás teší statusu najškaredšieho auta, je v podstate veľmi praktický. Vedeli ste, že do jeho kabíny sa usadí až šesť cestujúcich? Škoda len, že interiér je rovnako zvláštny ako exteriér. Napriek tomu sa dá očakávať, že cena Multiply začne rokmi mierne stúpať. Je to jednoducho legenda svojej doby a časom z nej môže byť zberateľská rarita.

Fiat Multipla: Prvé MPV či plechovka pre šiestich

Cez pracovné dni voziť do obchodov debničky s úrodou a cez nedeľu odviezť celú rodinu do kostola. To je sen, ktorý sa pokúsil splniť malý Fiat.

Ako ste na tom vy a váš vkus? Ktoré auto je podľa vás najškaredšie? Podľa nášho názoru jednotlivé modely netreba odsudzovať, pretože mnohé z nich kládli dôraz najmä na funkčnosť.V dnešnom svete sa často stretávame s opačným prístupom - dizajn zvíťazí nad fuknciou. Výsledkom tohto smerovania sú napríklad nešťastné plne-dotykové displeje.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×