Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford F-150 RTR: Muscle Truck má 600 koní

Obľúbený pick-up s päťlitrovým osemvalcom prešiel množstvom úprav a okrem silnejšieho motora disponuje aj prepracovaným podvozkom.
6 2 príspevky 03.11.2017 / Marek Pokrývka

Najobletovanejším exponátom tohtoročnej tuningovej výstavy SEMA v Las Vegas je bezpochyby kupé Hennessey Venom F5 ašpirujúce na rýchlostný rekord. V stánku mu sekunduje nemenej výrazná obluda menom VelociRaptor 6x6, ktorej základom je Ford F-150. Ani zďaleka nejde o jediného zástupcu amerického vozidla. Práve naopak, obľúbený pick-up je tu častým zjavom.

Na výstavisku SEMA predviedla firma RTR upravený pick-up Ford F-150 6 fotografií v galérii Na výstavisku SEMA predviedla firma RTR upravený pick-up Ford F-150 Zdroj: RTR Vehicles

Medzi plejádu exemplárov bestselleru svojej kategórie prispela aj spoločnosť RTR Vehicles. Tá predviedla špeciálny model, ktorý nesie prívlastok Muscle Truck. Názov naznačuje veľké svaly. Päťlitrový atmosférický osemvalec prešiel množstvom úprav, ktoré jeho najvyšší výkon zvýšili z pôvodných 290 kW (395 k) o viac než polovicu. Modifikovaná verzia má vyše 600 koní. S porciou 441 kilowattov si musí poradiť desaťstupňový automat, samozrejmosťou je použitie pohonu všetkých kolies.

Terénna obluda z USA: VelociRaptor 6x6

Americký tuner prinesie do Mesta hriechu špeciálny Ford F-150 s predĺženou ložnou plochou, ktorého šesť kolies poháňa prepĺňaný šesťvalec.

Okrem silnejšieho motora disponuje Ford aj robustnejšou zadnou nápravou, odlišnými pružinami i tlmičmi a prepracovanou geometriou podvozka. Pôvodné nezostali ani náboje kolies. Osadené sú dvadsaťpalcovými ráfikmi, ktoré majú oblečené 33-palcové terénne pneumatiky. Nad nimi sa nachádzajú rozšírené blatníky. Pick-up má aj špecifickú masku chladiča, dvierka ložnej plochy či plechovú ochranu pod predným nárazníkom, pričom všetky komponenty zdobí logo RTR.


Najnovšie články
Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×