Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford F-150 RTR: Muscle Truck má 600 koní

Obľúbený pick-up s päťlitrovým osemvalcom prešiel množstvom úprav a okrem silnejšieho motora disponuje aj prepracovaným podvozkom.
6 2 príspevky 03.11.2017 / Marek Pokrývka

Najobletovanejším exponátom tohtoročnej tuningovej výstavy SEMA v Las Vegas je bezpochyby kupé Hennessey Venom F5 ašpirujúce na rýchlostný rekord. V stánku mu sekunduje nemenej výrazná obluda menom VelociRaptor 6x6, ktorej základom je Ford F-150. Ani zďaleka nejde o jediného zástupcu amerického vozidla. Práve naopak, obľúbený pick-up je tu častým zjavom.

Na výstavisku SEMA predviedla firma RTR upravený pick-up Ford F-150 6 fotografií v galérii Na výstavisku SEMA predviedla firma RTR upravený pick-up Ford F-150 Zdroj: RTR Vehicles

Medzi plejádu exemplárov bestselleru svojej kategórie prispela aj spoločnosť RTR Vehicles. Tá predviedla špeciálny model, ktorý nesie prívlastok Muscle Truck. Názov naznačuje veľké svaly. Päťlitrový atmosférický osemvalec prešiel množstvom úprav, ktoré jeho najvyšší výkon zvýšili z pôvodných 290 kW (395 k) o viac než polovicu. Modifikovaná verzia má vyše 600 koní. S porciou 441 kilowattov si musí poradiť desaťstupňový automat, samozrejmosťou je použitie pohonu všetkých kolies.

Terénna obluda z USA: VelociRaptor 6x6

Americký tuner prinesie do Mesta hriechu špeciálny Ford F-150 s predĺženou ložnou plochou, ktorého šesť kolies poháňa prepĺňaný šesťvalec.

Okrem silnejšieho motora disponuje Ford aj robustnejšou zadnou nápravou, odlišnými pružinami i tlmičmi a prepracovanou geometriou podvozka. Pôvodné nezostali ani náboje kolies. Osadené sú dvadsaťpalcovými ráfikmi, ktoré majú oblečené 33-palcové terénne pneumatiky. Nad nimi sa nachádzajú rozšírené blatníky. Pick-up má aj špecifickú masku chladiča, dvierka ložnej plochy či plechovú ochranu pod predným nárazníkom, pričom všetky komponenty zdobí logo RTR.


Najnovšie články
Lexus naznačuje svoju druhú vlajkovú loď

V Česku naďalej bodujú jazdenky, ktorých predaj vlani vzrástol výrazne viac než predaj nových áut. Spája sa s tým aj riziko podvodu, keďže podľa odhadov až 40...

Česi majú záujem najmä o jazdené autá

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

V pokračovaní titulu Ant-Man od štúdia Marvel sa kórejský automobil predstaví ako špeciál disponujúcim prvkami kategórie hot-rod.

Veloster je pripravený na filmovú úlohu

Kupé-sedan disponuje vo verzii 53 šesťvalcom s dvomi formami prepĺňania a elektrickým dopingom, identické vnútornosti sa dostali aj do triedy E.

Mercedes-AMG: Silné medvede s iskrou

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen...

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×