Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford posúva Mustang GT na novú úroveň

Modrý ovál uvádza Performance Pack Level 2. Balík obsahuje špecifické spojlery, kolesá a podvozok s výrazne vyššou tuhosťou.
13 1 príspevok 24.10.2017 / Marek Pokrývka

Americká legenda menom Mustang absolvovala začiatkom tohto roka plastickú operáciu, ktorej súčasťou boli aj technické úpravy. Vďaka nim by tento muscle car mal byť ešte rýchlejší. Príplatkový set doplnkov slúžiacich na ďalšie zlepšenie jeho schopností však zostal v ponuke, čo platí pre oboch zástupcov zoštíhleného portfólia motorov. V prípade väčšieho z nich dostal nadstavbu.

Ford Mustang GT vybavený druhou úrovňou balíka Performance 13 fotografií v galérii Ford Mustang GT vybavený druhou úrovňou balíka Performance Zdroj: Ford

Osemvalcovú verziu nesúcu označenie Mustang GT posúva Ford na novú úroveň. Uvádza pre ňu Performance Pack Level 2, ktorý obsahuje obsah jednotky rozšírený o množstvo ďalších detailov. Navonok ho možno spoznať podľa prídavného predného spojlera  a špecifických devätnásťpalcových ráfikov, ktorú sú obuté do poriadne širokých pneumatík Michelin Pilot Sport Cup s mierami 305/30 R19. Medzi vizuálne identifikačné znaky možno zaradiť aj lištu lemujúcu veko kufra.

 

Oko skutočného znalca možno odhalí aj menšiu svetlú výšku, upravený podvozok ju totiž spolu s kolesami sťahuje o trinásť milimetrov. Podvozok má výrazne vyššiu tuhosť. To sa netýka iba pružín, ale aj stabilizátorov na oboch nápravách. V prípade toho zadného hovoríme o náraste až 67%. Výrobca okrem toho modifikoval aj riadenie a magnetické tlmiče, šlo sa teda do hĺbky.

Poznávacím znakom je špecifické obutie a prídavný predný spojler 13 fotografií v galérii Poznávacím znakom je špecifické obutie a prídavný predný spojler Zdroj: Ford

Druhé vydanie paketu Performance bude dostupné výhradne pre automobily vybavené manuálnou prevodovkou, čím sa líši od svojej základnej verzie. Zachováva však viacero zdedených komponentov. Okrem extra rozpier pre obe osi ide najmä o zadný diferenciál typu Torsen a silnejšie brzdy Brembo, ktoré majú vpredu šesťpiestikové strmene a kotúče merajúce 380 milimetrov.

Mustang po facelifte: Silnejší i slabší

Európska verzia zaoceánskej ikony prešla technickými zmenami. Osemvalcu konské sily pribudli, motor EcoBoost však o nejaké prišiel.

S interiérom sa v tomto prípade nijako nehýbalo. V predstavenom vozidle sú síce prítomné aj anatomické sedadlá Recaro, tie sa však predávajú separátne. Nejde teda o súčasť Performance Pack Level 2. Nový balík si aktuálne už možno objednať, reálny príchod ním vybavených vozidiel na domáci trh sa má odohrať počas jari. Presnú cenu zatiaľ americká automobilka nepovedala.


Najnovšie články
Lexus naznačuje svoju druhú vlajkovú loď

V Česku naďalej bodujú jazdenky, ktorých predaj vlani vzrástol výrazne viac než predaj nových áut. Spája sa s tým aj riziko podvodu, keďže podľa odhadov až 40...

Česi majú záujem najmä o jazdené autá

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

V pokračovaní titulu Ant-Man od štúdia Marvel sa kórejský automobil predstaví ako špeciál disponujúcim prvkami kategórie hot-rod.

Veloster je pripravený na filmovú úlohu

Kupé-sedan disponuje vo verzii 53 šesťvalcom s dvomi formami prepĺňania a elektrickým dopingom, identické vnútornosti sa dostali aj do triedy E.

Mercedes-AMG: Silné medvede s iskrou

Slovenskí motoristi si v minulom roku mohli v autobazároch vyberať z ponuky až pol milióna ojazdených vozidiel. V rámci krajín V4 boli v ponuke nielen...

Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×