Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrovské prekvapenie: V garáži našli superauto

FOTO
Vo svete je množstvo zanedbaných automobilov, ktoré kedysi písali históriu. Jeden taký sa dlhé roky ukrýval v garáži rodinného domu v Kalifornii.
11 1 príspevok 22.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nálezy rôznych zanedbaných vozidiel nie sú ničím nezvyčajným. Pre niektorých je to voľnočasový koníček a v ich zbierkach sa nachádzajú od jedného po stovky kusov. Zaujímavejšie to začína byť, ak sa podarí objaviť vzácny kúsok. V americkej relácii určenej práve tomuto hobby sa podarilo nájsť skutočný unikát.

Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou 11 fotografií v galérii Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou Zdroj: YouTube screenshot

Ide o Pegaso Z-102. Automobil, ktorý bol svojho času najrýchlejším na planéte, bol zatvorený v garáži rodinného domu od sedemdesiatych rokov. Väčšinu svojho života slúžil ako skladisko na „haraburdie“.  Z linky španielskej automobilky vyšlo počas necelej dekády iba 85 kusov a toto je číslo 35.

Jeho stav nie je príliš zachovalý, avšak na renováciu postačujúci. Karoséria je v jednom kuse, čo sa ostatných komponentoch vozidla povedať nedá. Na niektorých častiach je vidno aj pôvodný bordový lak. Jeho pôvodný majiteľ sa rozhodol na ňom pracovať v rovnakých priestoroch, v akých bol objavený – v jeho garáži. Proces reštaurácie síce zaberie veľa času, no výsledok bude stáť za to. Po dokončení by mal absolvovať niekoľko výstav a nakoniec zamieriť do dražby. Jeho hodnota by sa mala pohybovať v miliónoch eur.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Automobil bol ponúkaný v niekoľkých výkonnostných variantoch, pričom ten najsilnejší s výkonom 264 kW (360 k) dosahoval maximálnu rýchlosť 249 km/h. Takémuto údaju v roku 1953 nedokázalo konkurovať ani Ferrari. Zaujímavosťou je že vedúci technického oddelenia značky v minulosti pracoval práve s Enzom Ferrarim pre spoločnosť Alfa Romeo.


Najnovšie články
Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy...

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×