Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrovské prekvapenie: V garáži našli superauto

FOTO
Vo svete je množstvo zanedbaných automobilov, ktoré kedysi písali históriu. Jeden taký sa dlhé roky ukrýval v garáži rodinného domu v Kalifornii.
11 1 príspevok 22.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nálezy rôznych zanedbaných vozidiel nie sú ničím nezvyčajným. Pre niektorých je to voľnočasový koníček a v ich zbierkach sa nachádzajú od jedného po stovky kusov. Zaujímavejšie to začína byť, ak sa podarí objaviť vzácny kúsok. V americkej relácii určenej práve tomuto hobby sa podarilo nájsť skutočný unikát.

Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou 11 fotografií v galérii Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou Zdroj: YouTube screenshot

Ide o Pegaso Z-102. Automobil, ktorý bol svojho času najrýchlejším na planéte, bol zatvorený v garáži rodinného domu od sedemdesiatych rokov. Väčšinu svojho života slúžil ako skladisko na „haraburdie“.  Z linky španielskej automobilky vyšlo počas necelej dekády iba 85 kusov a toto je číslo 35.

Jeho stav nie je príliš zachovalý, avšak na renováciu postačujúci. Karoséria je v jednom kuse, čo sa ostatných komponentoch vozidla povedať nedá. Na niektorých častiach je vidno aj pôvodný bordový lak. Jeho pôvodný majiteľ sa rozhodol na ňom pracovať v rovnakých priestoroch, v akých bol objavený – v jeho garáži. Proces reštaurácie síce zaberie veľa času, no výsledok bude stáť za to. Po dokončení by mal absolvovať niekoľko výstav a nakoniec zamieriť do dražby. Jeho hodnota by sa mala pohybovať v miliónoch eur.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Automobil bol ponúkaný v niekoľkých výkonnostných variantoch, pričom ten najsilnejší s výkonom 264 kW (360 k) dosahoval maximálnu rýchlosť 249 km/h. Takémuto údaju v roku 1953 nedokázalo konkurovať ani Ferrari. Zaujímavosťou je že vedúci technického oddelenia značky v minulosti pracoval práve s Enzom Ferrarim pre spoločnosť Alfa Romeo.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×