Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrovské prekvapenie: V garáži našli superauto

FOTO
Vo svete je množstvo zanedbaných automobilov, ktoré kedysi písali históriu. Jeden taký sa dlhé roky ukrýval v garáži rodinného domu v Kalifornii.
11 1 príspevok 22.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nálezy rôznych zanedbaných vozidiel nie sú ničím nezvyčajným. Pre niektorých je to voľnočasový koníček a v ich zbierkach sa nachádzajú od jedného po stovky kusov. Zaujímavejšie to začína byť, ak sa podarí objaviť vzácny kúsok. V americkej relácii určenej práve tomuto hobby sa podarilo nájsť skutočný unikát.

Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou 11 fotografií v galérii Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou Zdroj: YouTube screenshot

Ide o Pegaso Z-102. Automobil, ktorý bol svojho času najrýchlejším na planéte, bol zatvorený v garáži rodinného domu od sedemdesiatych rokov. Väčšinu svojho života slúžil ako skladisko na „haraburdie“.  Z linky španielskej automobilky vyšlo počas necelej dekády iba 85 kusov a toto je číslo 35.

Jeho stav nie je príliš zachovalý, avšak na renováciu postačujúci. Karoséria je v jednom kuse, čo sa ostatných komponentoch vozidla povedať nedá. Na niektorých častiach je vidno aj pôvodný bordový lak. Jeho pôvodný majiteľ sa rozhodol na ňom pracovať v rovnakých priestoroch, v akých bol objavený – v jeho garáži. Proces reštaurácie síce zaberie veľa času, no výsledok bude stáť za to. Po dokončení by mal absolvovať niekoľko výstav a nakoniec zamieriť do dražby. Jeho hodnota by sa mala pohybovať v miliónoch eur.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Automobil bol ponúkaný v niekoľkých výkonnostných variantoch, pričom ten najsilnejší s výkonom 264 kW (360 k) dosahoval maximálnu rýchlosť 249 km/h. Takémuto údaju v roku 1953 nedokázalo konkurovať ani Ferrari. Zaujímavosťou je že vedúci technického oddelenia značky v minulosti pracoval práve s Enzom Ferrarim pre spoločnosť Alfa Romeo.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×