Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrovské prekvapenie: V garáži našli superauto

FOTO
Vo svete je množstvo zanedbaných automobilov, ktoré kedysi písali históriu. Jeden taký sa dlhé roky ukrýval v garáži rodinného domu v Kalifornii.
11 1 príspevok 22.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nálezy rôznych zanedbaných vozidiel nie sú ničím nezvyčajným. Pre niektorých je to voľnočasový koníček a v ich zbierkach sa nachádzajú od jedného po stovky kusov. Zaujímavejšie to začína byť, ak sa podarí objaviť vzácny kúsok. V americkej relácii určenej práve tomuto hobby sa podarilo nájsť skutočný unikát.

Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou 11 fotografií v galérii Pod touto kopou neporiadku sa skrývalo exkluzívne historické auto, teraz predje kompletnou renováciou Zdroj: YouTube screenshot

Ide o Pegaso Z-102. Automobil, ktorý bol svojho času najrýchlejším na planéte, bol zatvorený v garáži rodinného domu od sedemdesiatych rokov. Väčšinu svojho života slúžil ako skladisko na „haraburdie“.  Z linky španielskej automobilky vyšlo počas necelej dekády iba 85 kusov a toto je číslo 35.

Jeho stav nie je príliš zachovalý, avšak na renováciu postačujúci. Karoséria je v jednom kuse, čo sa ostatných komponentoch vozidla povedať nedá. Na niektorých častiach je vidno aj pôvodný bordový lak. Jeho pôvodný majiteľ sa rozhodol na ňom pracovať v rovnakých priestoroch, v akých bol objavený – v jeho garáži. Proces reštaurácie síce zaberie veľa času, no výsledok bude stáť za to. Po dokončení by mal absolvovať niekoľko výstav a nakoniec zamieriť do dražby. Jeho hodnota by sa mala pohybovať v miliónoch eur.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Automobil bol ponúkaný v niekoľkých výkonnostných variantoch, pričom ten najsilnejší s výkonom 264 kW (360 k) dosahoval maximálnu rýchlosť 249 km/h. Takémuto údaju v roku 1953 nedokázalo konkurovať ani Ferrari. Zaujímavosťou je že vedúci technického oddelenia značky v minulosti pracoval práve s Enzom Ferrarim pre spoločnosť Alfa Romeo.


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N

Fiat Chrysler sa chce v budúcnosti zamerať na segment SUV a využiť pritom potenciál značky Jeep. Do roka 2022 by tak mohol zvýšiť zisk až dvojnásobne.

Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×