Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Magna postaví v Slovinsku novú lakovňu

Nová lakovňa v Maribore by sa mala dostať do prevádzky na začiatku roka 2019 a zamestná približne 400 ľudí.
21.10.2017 / TASR

Rakúsko-kanadský autododávateľ a výrobca áut Magna International postaví v Slovinsku nový závod.

V Maribore investuje viac ako 100 miliónov USD (85 miliónov eur) a postaví novú lakovňu, uviedla firma. Magna zdôvodnila svoje rozhodnutie potrebou urýchleného zvýšenia kapacít, keďže závod v Grazi bude najneskôr na konci roka 2018 úplne vyťažený. Nová lakovňa by sa mala dostať do prevádzky na začiatku roka 2019 a zamestná približne 400 ľudí.

Magna aktuálne vyrába BMW 5 a Mercedes-Benz triedy G. So spustením výroby Jaguar E-Pace a od začiatku budúceho roka aj elektromobilu I-Pace a ďalších programov bude firma ročne produkovať približne 200 000 áut.

(TASR)


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×