Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Replika legendárneho 288 GTO môže byť vaša

Originály niektorých áut sú takmer nezohnateľné, najmä ak ide o cenné zberateľské kúsky. Nadšenci si preto vyrábajú repliky, ktoré dokážu byť na nerozoznanie od tých pravých.
12 2 príspevky 21.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nájsť veterána v zachovalom stave môže byť nielen náročne, ale aj poriadne drahé. A ak ide kúsok z dielne Ferrari, platí to dvojnásobne. Jeho cena sa totiž môže vyšplhať do miliónov eur. Existuje však aj alternatívna cesta s nižšou finančnou náročnosťou. Ak máte dostatok času a neprekáža vám, že vaše vozidlo nebude originál, môžete si postaviť jeho repliku. Prípadne si nejakú už hotovú kúpiť.

Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO 12 fotografií v galérii Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO Zdroj: eBay

Jedna zaujímavá napodobnenina je momentálne na predaj v Anglicku. Ide o imitáciu legendárneho modelu 288 GTO, bývalú vlajkovú loď Maranella a priameho predchodcu ef-štyridsiatky. Navonok je automobil pozoruhodne kvalitne vypracovaný a používa originálne svetlá. Ilúzia je naozaj podarená, no platí to len pre exteriér. Po nahliadnutí do vnútra si možno všimnúť viacero odlišností od originálu.

Ferrari 288 GTO v modernom kabáte

Nezávislý dizajnér navrhol nástupcu ikonického stroja z Maranella, pričom podarene nakombinoval retro s aktuálnymi trendmi.

Červené kupé v skutočnosti nemá taliansky, ale japonský pôvod. Pod sklolaminátovou karosériou sa skrýva Toyota MR2. Namiesto 2,8-litrového prepĺňaného osemvalca ju poháňa trojlitrový atmosférický šesťvalec, ktorý taktiež nie je pôvodný. Jeho darcom bol pravdepodobne sedan Camry. Ak by sa vám táto replika pozdávala, pripravte si niečo málo cez 33-tisíc eur. Vozidlo sa predáva cez portál eBay.


Najnovšie články
Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy...

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×