Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Replika legendárneho 288 GTO môže byť vaša

Originály niektorých áut sú takmer nezohnateľné, najmä ak ide o cenné zberateľské kúsky. Nadšenci si preto vyrábajú repliky, ktoré dokážu byť na nerozoznanie od tých pravých.
12 2 príspevky 21.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nájsť veterána v zachovalom stave môže byť nielen náročne, ale aj poriadne drahé. A ak ide kúsok z dielne Ferrari, platí to dvojnásobne. Jeho cena sa totiž môže vyšplhať do miliónov eur. Existuje však aj alternatívna cesta s nižšou finančnou náročnosťou. Ak máte dostatok času a neprekáža vám, že vaše vozidlo nebude originál, môžete si postaviť jeho repliku. Prípadne si nejakú už hotovú kúpiť.

Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO 12 fotografií v galérii Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO Zdroj: eBay

Jedna zaujímavá napodobnenina je momentálne na predaj v Anglicku. Ide o imitáciu legendárneho modelu 288 GTO, bývalú vlajkovú loď Maranella a priameho predchodcu ef-štyridsiatky. Navonok je automobil pozoruhodne kvalitne vypracovaný a používa originálne svetlá. Ilúzia je naozaj podarená, no platí to len pre exteriér. Po nahliadnutí do vnútra si možno všimnúť viacero odlišností od originálu.

Ferrari 288 GTO v modernom kabáte

Nezávislý dizajnér navrhol nástupcu ikonického stroja z Maranella, pričom podarene nakombinoval retro s aktuálnymi trendmi.

Červené kupé v skutočnosti nemá taliansky, ale japonský pôvod. Pod sklolaminátovou karosériou sa skrýva Toyota MR2. Namiesto 2,8-litrového prepĺňaného osemvalca ju poháňa trojlitrový atmosférický šesťvalec, ktorý taktiež nie je pôvodný. Jeho darcom bol pravdepodobne sedan Camry. Ak by sa vám táto replika pozdávala, pripravte si niečo málo cez 33-tisíc eur. Vozidlo sa predáva cez portál eBay.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×