Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Replika legendárneho 288 GTO môže byť vaša

Originály niektorých áut sú takmer nezohnateľné, najmä ak ide o cenné zberateľské kúsky. Nadšenci si preto vyrábajú repliky, ktoré dokážu byť na nerozoznanie od tých pravých.
12 2 príspevky 21.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nájsť veterána v zachovalom stave môže byť nielen náročne, ale aj poriadne drahé. A ak ide kúsok z dielne Ferrari, platí to dvojnásobne. Jeho cena sa totiž môže vyšplhať do miliónov eur. Existuje však aj alternatívna cesta s nižšou finančnou náročnosťou. Ak máte dostatok času a neprekáža vám, že vaše vozidlo nebude originál, môžete si postaviť jeho repliku. Prípadne si nejakú už hotovú kúpiť.

Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO 12 fotografií v galérii Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO Zdroj: eBay

Jedna zaujímavá napodobnenina je momentálne na predaj v Anglicku. Ide o imitáciu legendárneho modelu 288 GTO, bývalú vlajkovú loď Maranella a priameho predchodcu ef-štyridsiatky. Navonok je automobil pozoruhodne kvalitne vypracovaný a používa originálne svetlá. Ilúzia je naozaj podarená, no platí to len pre exteriér. Po nahliadnutí do vnútra si možno všimnúť viacero odlišností od originálu.

Ferrari 288 GTO v modernom kabáte

Nezávislý dizajnér navrhol nástupcu ikonického stroja z Maranella, pričom podarene nakombinoval retro s aktuálnymi trendmi.

Červené kupé v skutočnosti nemá taliansky, ale japonský pôvod. Pod sklolaminátovou karosériou sa skrýva Toyota MR2. Namiesto 2,8-litrového prepĺňaného osemvalca ju poháňa trojlitrový atmosférický šesťvalec, ktorý taktiež nie je pôvodný. Jeho darcom bol pravdepodobne sedan Camry. Ak by sa vám táto replika pozdávala, pripravte si niečo málo cez 33-tisíc eur. Vozidlo sa predáva cez portál eBay.


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N

Fiat Chrysler sa chce v budúcnosti zamerať na segment SUV a využiť pritom potenciál značky Jeep. Do roka 2022 by tak mohol zvýšiť zisk až dvojnásobne.

Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×