Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Replika legendárneho 288 GTO môže byť vaša

Originály niektorých áut sú takmer nezohnateľné, najmä ak ide o cenné zberateľské kúsky. Nadšenci si preto vyrábajú repliky, ktoré dokážu byť na nerozoznanie od tých pravých.
12 2 príspevky 21.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Nájsť veterána v zachovalom stave môže byť nielen náročne, ale aj poriadne drahé. A ak ide kúsok z dielne Ferrari, platí to dvojnásobne. Jeho cena sa totiž môže vyšplhať do miliónov eur. Existuje však aj alternatívna cesta s nižšou finančnou náročnosťou. Ak máte dostatok času a neprekáža vám, že vaše vozidlo nebude originál, môžete si postaviť jeho repliku. Prípadne si nejakú už hotovú kúpiť.

Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO 12 fotografií v galérii Toyota MR2 sa zmenila na pomerne kvalitnú repliku Ferrari 288 GTO Zdroj: eBay

Jedna zaujímavá napodobnenina je momentálne na predaj v Anglicku. Ide o imitáciu legendárneho modelu 288 GTO, bývalú vlajkovú loď Maranella a priameho predchodcu ef-štyridsiatky. Navonok je automobil pozoruhodne kvalitne vypracovaný a používa originálne svetlá. Ilúzia je naozaj podarená, no platí to len pre exteriér. Po nahliadnutí do vnútra si možno všimnúť viacero odlišností od originálu.

Ferrari 288 GTO v modernom kabáte

Nezávislý dizajnér navrhol nástupcu ikonického stroja z Maranella, pričom podarene nakombinoval retro s aktuálnymi trendmi.

Červené kupé v skutočnosti nemá taliansky, ale japonský pôvod. Pod sklolaminátovou karosériou sa skrýva Toyota MR2. Namiesto 2,8-litrového prepĺňaného osemvalca ju poháňa trojlitrový atmosférický šesťvalec, ktorý taktiež nie je pôvodný. Jeho darcom bol pravdepodobne sedan Camry. Ak by sa vám táto replika pozdávala, pripravte si niečo málo cez 33-tisíc eur. Vozidlo sa predáva cez portál eBay.


Najnovšie články
Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra

Ak si Volkswagen myslel, že je z najhoršieho vonku, mýlil sa. Dôkazom je rozšírené vyšetrovanie prokuratúry, ktorá sa tentokrát zamerala na spotrebu a emisie.

Vyšetrovanie VW sa ani zďaleka neskončilo

S prepĺňaným litrovým motorom Boosterjet doplneným mikrohybridným systémom sa swiftuje jedna radosť, dynamikou dokáže prekvapiť.

Test Suzuki Swift: Na hybrid sa iba hrá

Inovované modely budú mať premiéru v New Yorku. Rolu základu zverí Stuttgart štvorvalcu s objemom 1,5 litra, ktorému má asistovať elektromotor.

Dvojdverovú triedu C facelift neobišiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×