Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche odhalilo dvojicu modelov 718 GTS

Vrcholový variant príbuzných nesie známe označenie. Prináša odlišný dizajn, 20-palcové disky a výkon zvýšený oproti verzii S o 11 kW (15 k).
16 7 príspevkov 19.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Keď Porsche minulý rok predstavilo modelový rad 718 s prepĺňanými štvorvalcami pod kapotou, automobilový svet sa chytal za hlavu. Po čase si ale väčšina fanúšikov zvykla a dvojicu malých športových áut si opäť obľúbili. Svojimi schopnosťami totiž nijak nezaostávajú za predchodcami, ktorí mali atmosférické šesťvalce. Po roku na trhu výrobca predstavil vrcholový model oboch príbuzných. Nesie známe označenie GTS a prináša viac-menej klasické zmeny.

Oba modely GTS sú navonok agresívnejšie štylizované 16 fotografií v galérii Oba modely GTS sú navonok agresívnejšie štylizované Zdroj: Porsche

O agresívnejší dizajn nového variantu sa postarali upravené nárazníky i početné čierne detaily v exteriéri. V tejto farbe sú okrem dielcov karosérie odeté v strede umiestnené koncovky výfukov či  označenie verzi, svetlomety dostali čierne pozadie. Exteriérové zmeny uzatvárajú 20-palcové disky s korešpondujúcim odtieňom. V kokpite sa diali iba drobné zmeny materiálov. Na viacerých miestach pribudla alcantara, vrátane volantu. Samozrejmosťou sú špecifické logá modelu. 

Porsche spúšťa modernú požičovňu áut

Držitelia pomyselného cestovného pasu budú mať nárok na neobmedzené užívanie flotily vozidiel, na vodičovi je len tankovanie paliva.

Keďže sa jedná o najšportovejšieho člena radu, svojich súrodencov musí GTS prekonávať aj výkonom. Ten bol zvýšený o 11 kW (15 k) oproti verzii S. Štvorvalec s objemom 2,5 litra vďaka upravenému nasávaniu a optimalizovanému turbodúchadlu teraz produkuje 269 kW (365 k). Krútiaci moment dosahuje v rozmedzí 1 900 až 5 000 otáčok najvyššiu hodnotu 430 Nm. Boxster i Cayman majú naďalej v základe šesťstupňový manuál, v ponuke je však aj prevodovka PDK.

Volant čalúnený alcantarou sa v rukách menej šmýka 16 fotografií v galérii Volant čalúnený alcantarou sa v rukách menej šmýka Zdroj: Porsche

S tromi pedálmi zrýchlite na stovku za 4,6 sekundy, v prípade voľby dvojspojkovej skrine a balíka Sport Chrono sa čas skracuje na 4,1 s. Maximálka je v oboch prípadoch identických 290 km/h. Pre obidva varianty karosérie platia rovnaké rýchlostné údaje, výkonnostné i rýchlostné. Cayman GTS sa v Nemecku začína predávať za približne 76-tisíc eur a pokiaľ si chcete užívať vietor vo vlasoch, za Boxster si budete musieť priplatiť dve tisícky.


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N

Fiat Chrysler sa chce v budúcnosti zamerať na segment SUV a využiť pritom potenciál značky Jeep. Do roka 2022 by tak mohol zvýšiť zisk až dvojnásobne.

Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×