Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche odhalilo dvojicu modelov 718 GTS

Vrcholový variant príbuzných nesie známe označenie. Prináša odlišný dizajn, 20-palcové disky a výkon zvýšený oproti verzii S o 11 kW (15 k).
16 7 príspevkov 19.10.2017 / Redakcia AUTO BILD

Keď Porsche minulý rok predstavilo modelový rad 718 s prepĺňanými štvorvalcami pod kapotou, automobilový svet sa chytal za hlavu. Po čase si ale väčšina fanúšikov zvykla a dvojicu malých športových áut si opäť obľúbili. Svojimi schopnosťami totiž nijak nezaostávajú za predchodcami, ktorí mali atmosférické šesťvalce. Po roku na trhu výrobca predstavil vrcholový model oboch príbuzných. Nesie známe označenie GTS a prináša viac-menej klasické zmeny.

Oba modely GTS sú navonok agresívnejšie štylizované 16 fotografií v galérii Oba modely GTS sú navonok agresívnejšie štylizované Zdroj: Porsche

O agresívnejší dizajn nového variantu sa postarali upravené nárazníky i početné čierne detaily v exteriéri. V tejto farbe sú okrem dielcov karosérie odeté v strede umiestnené koncovky výfukov či  označenie verzi, svetlomety dostali čierne pozadie. Exteriérové zmeny uzatvárajú 20-palcové disky s korešpondujúcim odtieňom. V kokpite sa diali iba drobné zmeny materiálov. Na viacerých miestach pribudla alcantara, vrátane volantu. Samozrejmosťou sú špecifické logá modelu. 

Porsche spúšťa modernú požičovňu áut

Držitelia pomyselného cestovného pasu budú mať nárok na neobmedzené užívanie flotily vozidiel, na vodičovi je len tankovanie paliva.

Keďže sa jedná o najšportovejšieho člena radu, svojich súrodencov musí GTS prekonávať aj výkonom. Ten bol zvýšený o 11 kW (15 k) oproti verzii S. Štvorvalec s objemom 2,5 litra vďaka upravenému nasávaniu a optimalizovanému turbodúchadlu teraz produkuje 269 kW (365 k). Krútiaci moment dosahuje v rozmedzí 1 900 až 5 000 otáčok najvyššiu hodnotu 430 Nm. Boxster i Cayman majú naďalej v základe šesťstupňový manuál, v ponuke je však aj prevodovka PDK.

Volant čalúnený alcantarou sa v rukách menej šmýka 16 fotografií v galérii Volant čalúnený alcantarou sa v rukách menej šmýka Zdroj: Porsche

S tromi pedálmi zrýchlite na stovku za 4,6 sekundy, v prípade voľby dvojspojkovej skrine a balíka Sport Chrono sa čas skracuje na 4,1 s. Maximálka je v oboch prípadoch identických 290 km/h. Pre obidva varianty karosérie platia rovnaké rýchlostné údaje, výkonnostné i rýchlostné. Cayman GTS sa v Nemecku začína predávať za približne 76-tisíc eur a pokiaľ si chcete užívať vietor vo vlasoch, za Boxster si budete musieť priplatiť dve tisícky.


Najnovšie články
Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra

Ak si Volkswagen myslel, že je z najhoršieho vonku, mýlil sa. Dôkazom je rozšírené vyšetrovanie prokuratúry, ktorá sa tentokrát zamerala na spotrebu a emisie.

Vyšetrovanie VW sa ani zďaleka neskončilo

S prepĺňaným litrovým motorom Boosterjet doplneným mikrohybridným systémom sa swiftuje jedna radosť, dynamikou dokáže prekvapiť.

Test Suzuki Swift: Na hybrid sa iba hrá

Inovované modely budú mať premiéru v New Yorku. Rolu základu zverí Stuttgart štvorvalcu s objemom 1,5 litra, ktorému má asistovať elektromotor.

Dvojdverovú triedu C facelift neobišiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×