Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LM1 RS GT-R: Beštia ide na Nürburgring

Brutálne upravené kupé má kompletnú karbónovú karosériu, vypitvaný interiér a šesťvalec produkujúci výkon 809 kW (1 100 k).
22 3 príspevky 19.10.2017 / Marek Pokrývka

Počas tohto roka došlo k výraznému prepísaniu rebríčka najlepších časov, ktoré zajazdili sériové automobily v Zelenom pekle. Porsche 911 GT2 RS nedávno usadlo na jeho vrchol. O svoj rekord asi nejakú dobu nepríde, no istá britská firma chce jeho čas rozbiť. Plánuje na to však využiť nepovolený doping. Pre túto úlohu postavila extrémny Nissan GT-R, ktorý má od produkčnej verzie ďaleko.

Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom 22 fotografií v galérii Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom Zdroj: Lichtfield

Z dielní špecialistu Lichtfield nedávno vyšla beštia s označením LM1 RS GT-R. Navonok ju možno spoznať podľa kompletnej karbónovej karosérie, ktorá obsahuje obrovské množstvo prítlačných plôch a otvorov určených na privádzanie chladného vzduchu. Vozidlo je prepracované naozaj radikálne. Okrem gigantického krídla má výfukové potrubia ústiace skrz prahy, plochú podlahu zakončenú difúzorom či pevné okná evokujúce čistokrvných pretekárov. Prioritou pri stavbe bola čo najnižšia hmotnosť.

Nissan GT-R: Luxusná atómová bomba

Japonské kupé pôsobí hodnotnejšie než doteraz, no svoju brutálnu náturu si zachovalo. Klobúk dolu pred konštruktérmi!

Redukčnej diéte padol za obeť aj interiér auta, ktorý je kompletne vypitvaný a obsahuje len to najnutnejšie. Okrem ochranného rámu v ňom pribudlo množstvo ovládačov. Vodič môže ich pomocou ovládať funkčnosť techniky, ktorej centrálnym bodom je modifikovaný 3,8-litrový šesťvalec. Disponuje množstvom na mieru vyrobených komponentov a turbodúchadlami prevzatými zo stroja série IndyCar. Vďaka všetkým zásahom produkuje najvyšší výkon neskutočných 809 kW (1 100 k).

Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne 22 fotografií v galérii Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne Zdroj: Lichtfield

Brutálne upravené kupé s podvozkom renomovanej značky Öhlins by teoreticky mohlo súťažiť v rôznych disciplínach, dôvod jeho vzniku je však jednoznačný. Monštrum ide čoskoro na Nürburgring. Na obávanom nemeckom asfalte už absolvovalo skúšky a počas nasledujúceho víkendu plánujú jeho tvorcovia vyskúšať útok na rekord Porsche. Žiaden konkrétny cieľ nezverejnili. Vzhľadom na parametre brutálneho Nissanu však možno očakávať, že na okruhu stanoví úctyhodný čas.


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N

Fiat Chrysler sa chce v budúcnosti zamerať na segment SUV a využiť pritom potenciál značky Jeep. Do roka 2022 by tak mohol zvýšiť zisk až dvojnásobne.

Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×