Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LM1 RS GT-R: Beštia ide na Nürburgring

Brutálne upravené kupé má kompletnú karbónovú karosériu, vypitvaný interiér a šesťvalec produkujúci výkon 809 kW (1 100 k).
22 3 príspevky 19.10.2017 / Marek Pokrývka

Počas tohto roka došlo k výraznému prepísaniu rebríčka najlepších časov, ktoré zajazdili sériové automobily v Zelenom pekle. Porsche 911 GT2 RS nedávno usadlo na jeho vrchol. O svoj rekord asi nejakú dobu nepríde, no istá britská firma chce jeho čas rozbiť. Plánuje na to však využiť nepovolený doping. Pre túto úlohu postavila extrémny Nissan GT-R, ktorý má od produkčnej verzie ďaleko.

Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom 22 fotografií v galérii Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom Zdroj: Lichtfield

Z dielní špecialistu Lichtfield nedávno vyšla beštia s označením LM1 RS GT-R. Navonok ju možno spoznať podľa kompletnej karbónovej karosérie, ktorá obsahuje obrovské množstvo prítlačných plôch a otvorov určených na privádzanie chladného vzduchu. Vozidlo je prepracované naozaj radikálne. Okrem gigantického krídla má výfukové potrubia ústiace skrz prahy, plochú podlahu zakončenú difúzorom či pevné okná evokujúce čistokrvných pretekárov. Prioritou pri stavbe bola čo najnižšia hmotnosť.

Nissan GT-R: Luxusná atómová bomba

Japonské kupé pôsobí hodnotnejšie než doteraz, no svoju brutálnu náturu si zachovalo. Klobúk dolu pred konštruktérmi!

Redukčnej diéte padol za obeť aj interiér auta, ktorý je kompletne vypitvaný a obsahuje len to najnutnejšie. Okrem ochranného rámu v ňom pribudlo množstvo ovládačov. Vodič môže ich pomocou ovládať funkčnosť techniky, ktorej centrálnym bodom je modifikovaný 3,8-litrový šesťvalec. Disponuje množstvom na mieru vyrobených komponentov a turbodúchadlami prevzatými zo stroja série IndyCar. Vďaka všetkým zásahom produkuje najvyšší výkon neskutočných 809 kW (1 100 k).

Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne 22 fotografií v galérii Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne Zdroj: Lichtfield

Brutálne upravené kupé s podvozkom renomovanej značky Öhlins by teoreticky mohlo súťažiť v rôznych disciplínach, dôvod jeho vzniku je však jednoznačný. Monštrum ide čoskoro na Nürburgring. Na obávanom nemeckom asfalte už absolvovalo skúšky a počas nasledujúceho víkendu plánujú jeho tvorcovia vyskúšať útok na rekord Porsche. Žiaden konkrétny cieľ nezverejnili. Vzhľadom na parametre brutálneho Nissanu však možno očakávať, že na okruhu stanoví úctyhodný čas.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×