Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LM1 RS GT-R: Beštia ide na Nürburgring

Brutálne upravené kupé má kompletnú karbónovú karosériu, vypitvaný interiér a šesťvalec produkujúci výkon 809 kW (1 100 k).
22 3 príspevky 19.10.2017 / Marek Pokrývka

Počas tohto roka došlo k výraznému prepísaniu rebríčka najlepších časov, ktoré zajazdili sériové automobily v Zelenom pekle. Porsche 911 GT2 RS nedávno usadlo na jeho vrchol. O svoj rekord asi nejakú dobu nepríde, no istá britská firma chce jeho čas rozbiť. Plánuje na to však využiť nepovolený doping. Pre túto úlohu postavila extrémny Nissan GT-R, ktorý má od produkčnej verzie ďaleko.

Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom 22 fotografií v galérii Britská firma Lichtfield chce skúsiť šťastie v Zelenom pekle s týmto autom Zdroj: Lichtfield

Z dielní špecialistu Lichtfield nedávno vyšla beštia s označením LM1 RS GT-R. Navonok ju možno spoznať podľa kompletnej karbónovej karosérie, ktorá obsahuje obrovské množstvo prítlačných plôch a otvorov určených na privádzanie chladného vzduchu. Vozidlo je prepracované naozaj radikálne. Okrem gigantického krídla má výfukové potrubia ústiace skrz prahy, plochú podlahu zakončenú difúzorom či pevné okná evokujúce čistokrvných pretekárov. Prioritou pri stavbe bola čo najnižšia hmotnosť.

Nissan GT-R: Luxusná atómová bomba

Japonské kupé pôsobí hodnotnejšie než doteraz, no svoju brutálnu náturu si zachovalo. Klobúk dolu pred konštruktérmi!

Redukčnej diéte padol za obeť aj interiér auta, ktorý je kompletne vypitvaný a obsahuje len to najnutnejšie. Okrem ochranného rámu v ňom pribudlo množstvo ovládačov. Vodič môže ich pomocou ovládať funkčnosť techniky, ktorej centrálnym bodom je modifikovaný 3,8-litrový šesťvalec. Disponuje množstvom na mieru vyrobených komponentov a turbodúchadlami prevzatými zo stroja série IndyCar. Vďaka všetkým zásahom produkuje najvyšší výkon neskutočných 809 kW (1 100 k).

Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne 22 fotografií v galérii Aerodynamické úpravy karosérie japonského kupé boli naozaj radikálne Zdroj: Lichtfield

Brutálne upravené kupé s podvozkom renomovanej značky Öhlins by teoreticky mohlo súťažiť v rôznych disciplínach, dôvod jeho vzniku je však jednoznačný. Monštrum ide čoskoro na Nürburgring. Na obávanom nemeckom asfalte už absolvovalo skúšky a počas nasledujúceho víkendu plánujú jeho tvorcovia vyskúšať útok na rekord Porsche. Žiaden konkrétny cieľ nezverejnili. Vzhľadom na parametre brutálneho Nissanu však možno očakávať, že na okruhu stanoví úctyhodný čas.


Najnovšie články
Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy...

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×