Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Top 15 najlacnejších áut pre slovenskú rodinu

Stúpajúca popularita SUV sa v posledných rokoch prejavuje na zníženom záujme o klasické rodinné autá. Aj tie však ešte stále majú čo ponúknuť. Toto je prehľad 15-tich najlacnejších na našom trhu.
49 36 príspevkov 19.10.2017 / Filip Kadlečík

Automobily s praktickou karosériou kombi, niekdajšie hviezdy showroomov a automobilové sny rodín, sú dnes ohrozené vozidlami kategórie SUV. Tie sú jednoducho trendom, ktorý berie paru všetkým ostatným segmentom na trhu. Napriek tomu však budeme naďalej tvrdiť, že kombi je ideálnym autom pre rodinu.

Automobily s karosériou kombi zostávajúaj v konkurencii SUV najlepšou voľbou pre rodiny, ktoré sa chystajú jazdiť najmä po spvenených povrchoch 49 fotografií v galérii Automobily s karosériou kombi zostávajúaj v konkurencii SUV najlepšou voľbou pre rodiny, ktoré sa chystajú jazdiť najmä po spvenených povrchoch Zdroj: AUTO BILD

Práve preto sme pripravili prehľad tých najlacnejších kombíkov, ktoré sa predávajú na Slovensku. Dobrou správou je, že aj najdrahší z nich sa základnou cenou pohodlne zmestí pod hranicu 20 000 eur. Začína sa však oveľa nižšie - vôbec najlacnejšie kombi stojí len 7 390 eur a ponúka batožinový priestor s objemom 573 l. Najväčia “jaskyňa” v zozname má kapacitu 624 litrov a nie, teraz nie je reč o Škode Octavia Combi.

Pri praktickejších variantoch hatchbackov či liftbackov je pozitívom najmä fakt, že sú plne prispôsobené na to, na čo sa reálne budú používať. Na cestách sú ako doma a mnohé z nich majú výborné jazdné vlastnosti. Nechýba im ani dynamika. Najsilnejší zástupcovia v zozname sa môžu pochváliť prepĺňanými zážihovými jednašestkami ladenými na 150 kW (205 k). Samozrejmosťou je aj prítomnosť mnohých samočinných prevodoviek či dokonca pohonu 4x4.

>>> Kompletný prehľad áut stvorených pre rodinu nájdete v galérii <<<

Je smutné, že SUV sú úspešné často práve na úkor tohto segmentu, no vývoj je zdá sa nezastaviteľný. Svoju obeť si vybral napríklad v Seate, s kombi variantom Ibizy sa už do budúcnosti neráta. V kuloároch sa šepká, že nahnuté to má mať aj Fabia vo vyhotovení s veľkým batožinovým priestorom. Nahradiť by ju mohlo práve B-SUV odvodené od Seatu Arona, ktoré však ponúka kapacitu len na úrovni 400 litrov.

Zabudnite na jazdenky: Najlacnejšie nové autá

Množstvo vodičov často premýšľa, či radšej kúpiť jazdené, alebo nové vozidlo. Každé z nich má svoje výhody. Pozrite si 32 nových áut, ktoré sa predávajú na Slovensku a stoja menej ako 10 000 eur.

V porovnaní s iným segmentom sú však na tom kombíky ešte stále pomerne dobre. Kategória MPV postupne bolestivo zomiera a na trhu je už prítomných len zopár ortodoxných kompaktných rodinných vanov. My sme jeden z nich, Opel Meriva, zaradili do porovnania s kombíkmi. Zaujala nás jej cenová atraktivita a protihodnota z hľadiska priestoru, ktorú ponúka. Ktoré z týchto rodinných áut by bolo vašim favoritom?


Najnovšie články
Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy...

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×