Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Top 15 najlacnejších áut pre slovenskú rodinu

Stúpajúca popularita SUV sa v posledných rokoch prejavuje na zníženom záujme o klasické rodinné autá. Aj tie však ešte stále majú čo ponúknuť. Toto je prehľad 15-tich najlacnejších na našom trhu.
49 36 príspevkov 19.10.2017 / Filip Kadlečík

Automobily s praktickou karosériou kombi, niekdajšie hviezdy showroomov a automobilové sny rodín, sú dnes ohrozené vozidlami kategórie SUV. Tie sú jednoducho trendom, ktorý berie paru všetkým ostatným segmentom na trhu. Napriek tomu však budeme naďalej tvrdiť, že kombi je ideálnym autom pre rodinu.

Automobily s karosériou kombi zostávajúaj v konkurencii SUV najlepšou voľbou pre rodiny, ktoré sa chystajú jazdiť najmä po spvenených povrchoch 49 fotografií v galérii Automobily s karosériou kombi zostávajúaj v konkurencii SUV najlepšou voľbou pre rodiny, ktoré sa chystajú jazdiť najmä po spvenených povrchoch Zdroj: AUTO BILD

Práve preto sme pripravili prehľad tých najlacnejších kombíkov, ktoré sa predávajú na Slovensku. Dobrou správou je, že aj najdrahší z nich sa základnou cenou pohodlne zmestí pod hranicu 20 000 eur. Začína sa však oveľa nižšie - vôbec najlacnejšie kombi stojí len 7 390 eur a ponúka batožinový priestor s objemom 573 l. Najväčia “jaskyňa” v zozname má kapacitu 624 litrov a nie, teraz nie je reč o Škode Octavia Combi.

Pri praktickejších variantoch hatchbackov či liftbackov je pozitívom najmä fakt, že sú plne prispôsobené na to, na čo sa reálne budú používať. Na cestách sú ako doma a mnohé z nich majú výborné jazdné vlastnosti. Nechýba im ani dynamika. Najsilnejší zástupcovia v zozname sa môžu pochváliť prepĺňanými zážihovými jednašestkami ladenými na 150 kW (205 k). Samozrejmosťou je aj prítomnosť mnohých samočinných prevodoviek či dokonca pohonu 4x4.

>>> Kompletný prehľad áut stvorených pre rodinu nájdete v galérii <<<

Je smutné, že SUV sú úspešné často práve na úkor tohto segmentu, no vývoj je zdá sa nezastaviteľný. Svoju obeť si vybral napríklad v Seate, s kombi variantom Ibizy sa už do budúcnosti neráta. V kuloároch sa šepká, že nahnuté to má mať aj Fabia vo vyhotovení s veľkým batožinovým priestorom. Nahradiť by ju mohlo práve B-SUV odvodené od Seatu Arona, ktoré však ponúka kapacitu len na úrovni 400 litrov.

Zabudnite na jazdenky: Najlacnejšie nové autá

Množstvo vodičov často premýšľa, či radšej kúpiť jazdené, alebo nové vozidlo. Každé z nich má svoje výhody. Pozrite si 32 nových áut, ktoré sa predávajú na Slovensku a stoja menej ako 10 000 eur.

V porovnaní s iným segmentom sú však na tom kombíky ešte stále pomerne dobre. Kategória MPV postupne bolestivo zomiera a na trhu je už prítomných len zopár ortodoxných kompaktných rodinných vanov. My sme jeden z nich, Opel Meriva, zaradili do porovnania s kombíkmi. Zaujala nás jej cenová atraktivita a protihodnota z hľadiska priestoru, ktorú ponúka. Ktoré z týchto rodinných áut by bolo vašim favoritom?


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N

Fiat Chrysler sa chce v budúcnosti zamerať na segment SUV a využiť pritom potenciál značky Jeep. Do roka 2022 by tak mohol zvýšiť zisk až dvojnásobne.

Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×