Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

13 áut segmentu, ktorý má čoskoro ovládnuť trh

FOTO
Kompaktné SUV sú najväčším trendom posledných rokov, už teraz však existuje segment trhu, ktorý rastie ešte rýchlejšie. Toto sú autá kategórie B-SUV, budúcej zlatej bane automobiliek.
53 13 príspevkov 13.10.2017 / Filip Kadlečík

Posledných niekoľko rokov sa takmer každý výrobca na trh snažil priniesť svojho zástupcu segmentu kompaktných SUV (C-SUV). Tieto vozidlá spájajú výhody vyššej svetlej výšky, komfortnejšieho výhľadu z kabíny a priestranného interiéru. Čo si však budeme hovoriť, nie sú práve lacné.

Automobily tohto segmentu sú neopozerané a spravidla vsádzajú na expresívny dizajn, pozrite si ich v našej veľkej galérii 53 fotografií v galérii Automobily tohto segmentu sú neopozerané a spravidla vsádzajú na expresívny dizajn, pozrite si ich v našej veľkej galérii Zdroj: AUTO BILD

Práve túto ich nevýhodu dobiehajú o niečo menšie, stále však pomerne priestranné, B-SUV. Tie spravidla vychádzajú z platforiem automobilov segmentu B (Seat Ibiza, Peugeot 208, Kia Rio…), no do vienka dostali väčšiu svetlú výšku, bohatšie rozmery a mnohé aj pohon všetkých kolies.

Práve tieto vozidlá by sa podľa všetkých predpokladov v najbližších rokoch mali stať zlatou baňou producentov. Do roku 2022 sa podľa automobilky Kia ich trhový podiel má vyrovnať a potenciálne predčiť segment C-SUV, čo znamená, že oproti dnešku sa objem predaných malých SUV takmer zdvojnásobí.

>>> Detaily všetkých B-SUV nájdete vo veľkej galérii <<<

Fakt, že tento typ áut automobilky neberú na ľahkú váhu dokazuje aj nedávny nitriansky autosalón. Na ňom sa v lokálnej premiére predstavilo hneď niekoľko zástupcov kategórie malých SUV. Mnohé z nich sa na Slovensku začali predávať naraz a to len pred niekoľkými dňami. Pri veľkej bitke o trhový podiel a zákazníka nechce nikto chýbať.

Kia Stonic: Crossover so správnou atmosférou

PRVÁ JAZDA Malé crossovery sú čoraz väčším hitom - spájajú výhody SUV a osobných vozidiel do jedného kompaktného celku. Na túto vlnu definitívne naskakuje aj Kia. Aký je nový Stonic v reálnej...

Práve preto sme pripravili prehľad všetkých áut, ktoré aktuálne sú, prípadne čoskoro budú, dostupné na našom trhu. Naviac sme pridali aj jedného bonusového hráča, ktorý síce nie je členom kategórie B-SUV, no parametrami sa týmto automobilom veľmi podobá. Ktoré z týchto vozidiel bude podľa vás najúspešnejšie? Ktorý z trinástich automobilov by ste si na denné jazdenie vybrali vy?


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×