Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

13 áut segmentu, ktorý má čoskoro ovládnuť trh

FOTO
Kompaktné SUV sú najväčším trendom posledných rokov, už teraz však existuje segment trhu, ktorý rastie ešte rýchlejšie. Toto sú autá kategórie B-SUV, budúcej zlatej bane automobiliek.
53 13 príspevkov 13.10.2017 / Filip Kadlečík

Posledných niekoľko rokov sa takmer každý výrobca na trh snažil priniesť svojho zástupcu segmentu kompaktných SUV (C-SUV). Tieto vozidlá spájajú výhody vyššej svetlej výšky, komfortnejšieho výhľadu z kabíny a priestranného interiéru. Čo si však budeme hovoriť, nie sú práve lacné.

Automobily tohto segmentu sú neopozerané a spravidla vsádzajú na expresívny dizajn, pozrite si ich v našej veľkej galérii 53 fotografií v galérii Automobily tohto segmentu sú neopozerané a spravidla vsádzajú na expresívny dizajn, pozrite si ich v našej veľkej galérii Zdroj: AUTO BILD

Práve túto ich nevýhodu dobiehajú o niečo menšie, stále však pomerne priestranné, B-SUV. Tie spravidla vychádzajú z platforiem automobilov segmentu B (Seat Ibiza, Peugeot 208, Kia Rio…), no do vienka dostali väčšiu svetlú výšku, bohatšie rozmery a mnohé aj pohon všetkých kolies.

Práve tieto vozidlá by sa podľa všetkých predpokladov v najbližších rokoch mali stať zlatou baňou producentov. Do roku 2022 sa podľa automobilky Kia ich trhový podiel má vyrovnať a potenciálne predčiť segment C-SUV, čo znamená, že oproti dnešku sa objem predaných malých SUV takmer zdvojnásobí.

>>> Detaily všetkých B-SUV nájdete vo veľkej galérii <<<

Fakt, že tento typ áut automobilky neberú na ľahkú váhu dokazuje aj nedávny nitriansky autosalón. Na ňom sa v lokálnej premiére predstavilo hneď niekoľko zástupcov kategórie malých SUV. Mnohé z nich sa na Slovensku začali predávať naraz a to len pred niekoľkými dňami. Pri veľkej bitke o trhový podiel a zákazníka nechce nikto chýbať.

Kia Stonic: Crossover so správnou atmosférou

PRVÁ JAZDA Malé crossovery sú čoraz väčším hitom - spájajú výhody SUV a osobných vozidiel do jedného kompaktného celku. Na túto vlnu definitívne naskakuje aj Kia. Aký je nový Stonic v reálnej...

Práve preto sme pripravili prehľad všetkých áut, ktoré aktuálne sú, prípadne čoskoro budú, dostupné na našom trhu. Naviac sme pridali aj jedného bonusového hráča, ktorý síce nie je členom kategórie B-SUV, no parametrami sa týmto automobilom veľmi podobá. Ktoré z týchto vozidiel bude podľa vás najúspešnejšie? Ktorý z trinástich automobilov by ste si na denné jazdenie vybrali vy?


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×