Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pár po dopravnej nehode vysúdil 35 miliónov eur

VIDEO
USA je krajinou neobmedzených možností, prinajmenšom čo sa súdnictva týka. Dokázal to aj mladý pár z Texasu, ktorý po nehode od servisu vysúdil desiatky miliónov dolárov. Dúfajú, že pomôžu množstvu ďalších motoristov.
1 1 príspevok 12.10.2017 / Filip Kadlečík

Mladý pár z Texasu, Matthew a Marcia Seebachan boli v decembri 2013 účastníkmi závažnej dopravnej nehody. Protiidúce vozidlo dostalo aquaplanning a prešlo do ich jazdného pruhu. Našťastie sa obidvom podarilo nimi nezavinenú čelnú zrážku s iným automobilom prežiť, navždy však zanechala stopy na Mathewovom tele.

Honda Fit (u nás známa pod označením Jazz) po nehode skončila v dezolátnom stave

Pri vyslobodzovaní totiž utrpel závažné popáleniny štvrtého stupňa. Silné bolesti sa príležitostne zjavujú aj po takmer štyroch rokoch od osudného dňa. Za všetko mohol oheň, ktorý sa vo vozidle začal šíriť okamžite po nehode. Matthew mu unikol len tak tak a následne strávil tri roky na nemocničnom lôžku.

Odfláknutá práca servisu

Kvôli závažnosti dôsledkov si dvojica najala právnika, ktorý mal preveriť, či automobil pred nehodou bol v poriadku. Ten prišiel na šokujúci záver. Honda Fit (u nás model Jazz), ktorú si pár kúpil z druhej ruky, bola v minulosti závažne poškodená krúpami. Až tak, že spoločnosť John Eagle Body Shop musela kompletne vymeniť strechu japonského kompaktu.

Snažila sa však šetriť na miestach, kde sa to neoplatí. Na rozdiel od bežných postupov, kedy sa strecha k vozidlu pripevní pomocou bodových zvarov, firma strechu na konštrukciu auta len prilepila lepidlom. To malo podľa analýz spôsobiť zníženú torznú tuhosť karosérie.

Pozor pri kúpe jazdenky

V dôsledku odfláknutej opravy sa mali Matthewove dvere neprimerane zdeformovať. Nižšia tuhosť mala viesť aj k narušeniu nádrže na palivo, ktorá sa koniec-koncov američanovi stala takmer osudnou. Aby toho nebolo málo, do škandálu je zapletená aj poisťovňa State Farm Insurance, ktorá mala servis John Eagle Body Shop k takejto lacnej oprave dotlačiť.

Aké triky na nás skúšajú pri kúpe jazdeného auta?

Auto z druhej ruky býva lacnejšie ako nové, nemožno však opomenúť isté riziká. Pozrite sa, ako ojazdené vozidlá u nás a v okolitých štátoch predávajú a aké riziká najčastejšie hrozia pri ich kúpe.

Vďaka šikovnosti právnika dvojica vysúdila 42 miliónov dolárov (cca 35,4 milióna eur). Hovoria však, že ich hlavnou motiváciou v tomto prípade nebola vidina obrovského balíka peňazí. Chceli pomôcť množstvu ďalších motoristov, ktorí sa môžu dostať do podobných problémov.

Fakt, že takýto seriózny zásah nebol zapísaný do servisnej knihy vozidla je totiž podľa dvojice neodpustiteľný. Ak by o ňom vedeli, možno by sa podľa vlastných slov pre kúpu tejto jazdenky nerozhodli. Rovnaké prípady sa takmer určite stávajú aj u nás. Poznáte niekoho, kto až po čase zistil, že jeho auto za sebou má nehodu či iný druh poškodenia?


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×