Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pár po dopravnej nehode vysúdil 35 miliónov eur

VIDEO
USA je krajinou neobmedzených možností, prinajmenšom čo sa súdnictva týka. Dokázal to aj mladý pár z Texasu, ktorý po nehode od servisu vysúdil desiatky miliónov dolárov. Dúfajú, že pomôžu množstvu ďalších motoristov.
1 1 príspevok 12.10.2017 / Filip Kadlečík

Mladý pár z Texasu, Matthew a Marcia Seebachan boli v decembri 2013 účastníkmi závažnej dopravnej nehody. Protiidúce vozidlo dostalo aquaplanning a prešlo do ich jazdného pruhu. Našťastie sa obidvom podarilo nimi nezavinenú čelnú zrážku s iným automobilom prežiť, navždy však zanechala stopy na Mathewovom tele.

Honda Fit (u nás známa pod označením Jazz) po nehode skončila v dezolátnom stave

Pri vyslobodzovaní totiž utrpel závažné popáleniny štvrtého stupňa. Silné bolesti sa príležitostne zjavujú aj po takmer štyroch rokoch od osudného dňa. Za všetko mohol oheň, ktorý sa vo vozidle začal šíriť okamžite po nehode. Matthew mu unikol len tak tak a následne strávil tri roky na nemocničnom lôžku.

Odfláknutá práca servisu

Kvôli závažnosti dôsledkov si dvojica najala právnika, ktorý mal preveriť, či automobil pred nehodou bol v poriadku. Ten prišiel na šokujúci záver. Honda Fit (u nás model Jazz), ktorú si pár kúpil z druhej ruky, bola v minulosti závažne poškodená krúpami. Až tak, že spoločnosť John Eagle Body Shop musela kompletne vymeniť strechu japonského kompaktu.

Snažila sa však šetriť na miestach, kde sa to neoplatí. Na rozdiel od bežných postupov, kedy sa strecha k vozidlu pripevní pomocou bodových zvarov, firma strechu na konštrukciu auta len prilepila lepidlom. To malo podľa analýz spôsobiť zníženú torznú tuhosť karosérie.

Pozor pri kúpe jazdenky

V dôsledku odfláknutej opravy sa mali Matthewove dvere neprimerane zdeformovať. Nižšia tuhosť mala viesť aj k narušeniu nádrže na palivo, ktorá sa koniec-koncov američanovi stala takmer osudnou. Aby toho nebolo málo, do škandálu je zapletená aj poisťovňa State Farm Insurance, ktorá mala servis John Eagle Body Shop k takejto lacnej oprave dotlačiť.

Aké triky na nás skúšajú pri kúpe jazdeného auta?

Auto z druhej ruky býva lacnejšie ako nové, nemožno však opomenúť isté riziká. Pozrite sa, ako ojazdené vozidlá u nás a v okolitých štátoch predávajú a aké riziká najčastejšie hrozia pri ich kúpe.

Vďaka šikovnosti právnika dvojica vysúdila 42 miliónov dolárov (cca 35,4 milióna eur). Hovoria však, že ich hlavnou motiváciou v tomto prípade nebola vidina obrovského balíka peňazí. Chceli pomôcť množstvu ďalších motoristov, ktorí sa môžu dostať do podobných problémov.

Fakt, že takýto seriózny zásah nebol zapísaný do servisnej knihy vozidla je totiž podľa dvojice neodpustiteľný. Ak by o ňom vedeli, možno by sa podľa vlastných slov pre kúpu tejto jazdenky nerozhodli. Rovnaké prípady sa takmer určite stávajú aj u nás. Poznáte niekoho, kto až po čase zistil, že jeho auto za sebou má nehodu či iný druh poškodenia?


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×