Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pár po dopravnej nehode vysúdil 35 miliónov eur

VIDEO
USA je krajinou neobmedzených možností, prinajmenšom čo sa súdnictva týka. Dokázal to aj mladý pár z Texasu, ktorý po nehode od servisu vysúdil desiatky miliónov dolárov. Dúfajú, že pomôžu množstvu ďalších motoristov.
1 1 príspevok 12.10.2017 / Filip Kadlečík

Mladý pár z Texasu, Matthew a Marcia Seebachan boli v decembri 2013 účastníkmi závažnej dopravnej nehody. Protiidúce vozidlo dostalo aquaplanning a prešlo do ich jazdného pruhu. Našťastie sa obidvom podarilo nimi nezavinenú čelnú zrážku s iným automobilom prežiť, navždy však zanechala stopy na Mathewovom tele.

Honda Fit (u nás známa pod označením Jazz) po nehode skončila v dezolátnom stave

Pri vyslobodzovaní totiž utrpel závažné popáleniny štvrtého stupňa. Silné bolesti sa príležitostne zjavujú aj po takmer štyroch rokoch od osudného dňa. Za všetko mohol oheň, ktorý sa vo vozidle začal šíriť okamžite po nehode. Matthew mu unikol len tak tak a následne strávil tri roky na nemocničnom lôžku.

Odfláknutá práca servisu

Kvôli závažnosti dôsledkov si dvojica najala právnika, ktorý mal preveriť, či automobil pred nehodou bol v poriadku. Ten prišiel na šokujúci záver. Honda Fit (u nás model Jazz), ktorú si pár kúpil z druhej ruky, bola v minulosti závažne poškodená krúpami. Až tak, že spoločnosť John Eagle Body Shop musela kompletne vymeniť strechu japonského kompaktu.

Snažila sa však šetriť na miestach, kde sa to neoplatí. Na rozdiel od bežných postupov, kedy sa strecha k vozidlu pripevní pomocou bodových zvarov, firma strechu na konštrukciu auta len prilepila lepidlom. To malo podľa analýz spôsobiť zníženú torznú tuhosť karosérie.

Pozor pri kúpe jazdenky

V dôsledku odfláknutej opravy sa mali Matthewove dvere neprimerane zdeformovať. Nižšia tuhosť mala viesť aj k narušeniu nádrže na palivo, ktorá sa koniec-koncov američanovi stala takmer osudnou. Aby toho nebolo málo, do škandálu je zapletená aj poisťovňa State Farm Insurance, ktorá mala servis John Eagle Body Shop k takejto lacnej oprave dotlačiť.

Aké triky na nás skúšajú pri kúpe jazdeného auta?

Auto z druhej ruky býva lacnejšie ako nové, nemožno však opomenúť isté riziká. Pozrite sa, ako ojazdené vozidlá u nás a v okolitých štátoch predávajú a aké riziká najčastejšie hrozia pri ich kúpe.

Vďaka šikovnosti právnika dvojica vysúdila 42 miliónov dolárov (cca 35,4 milióna eur). Hovoria však, že ich hlavnou motiváciou v tomto prípade nebola vidina obrovského balíka peňazí. Chceli pomôcť množstvu ďalších motoristov, ktorí sa môžu dostať do podobných problémov.

Fakt, že takýto seriózny zásah nebol zapísaný do servisnej knihy vozidla je totiž podľa dvojice neodpustiteľný. Ak by o ňom vedeli, možno by sa podľa vlastných slov pre kúpu tejto jazdenky nerozhodli. Rovnaké prípady sa takmer určite stávajú aj u nás. Poznáte niekoho, kto až po čase zistil, že jeho auto za sebou má nehodu či iný druh poškodenia?


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×