Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lada Niva neprežila prejazd cez koľaje

TOP VIDEO
Počas prejazdu železničného priecestia zadná časť vozidla vyletela do vzduchu a pristála na odtrhnutej náprave.
11 príspevkov 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Už štyri dekády schádza z pásov ruskej fabriky AvtoVAZ terénny typ Niva, známy v ostatných rokoch len pod označením Lada 4x4. Tento konštrukčne jednoduchý automobil je známy svojou veľkou odolnosťou. No všetko má svoje limity, aj táto legenda dokáže doplatiť na poškodenia či zanedbaný servis. Ilustrujú to bizarné zábery nakrútené pred niekoľkými dňami v Moskve prostredníctvom palubnej kamery. 

Niva oslavuje 40 rokov špeciálnou edíciou

Lada Niva je pre mnohých vodičov dodnes symbolom automobilu s jednoduchou údržbou a dobrou priechodnosťou terénom. Počas štyroch dekád si auto vyslúžilo priazeň tisícov motoristov, teraz oslavuje...

Na videu môžeme vidieť železničné priecestie. Nie je v bohvieakom stave, no nejde ani o žiaden extrém. Napriek tomu Niva prejazd cez tieto koľaje neprežila. Zadná časť vozidla počas neho vyletela do vzduchu a pristála na odtrhnutej náprave s vypadnutou pružinou i kardanom. Spúšťačom incidentu bol podľa všetkého uvoľnený komponent zavesenia ľavého kolesa. Cez mokré sklo nakrúcajúceho auta sa zdá, že z osi visel už pre priecestím a celú situáciu spôsobil jeho kontakt s koľajnicou.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×