Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lada Niva neprežila prejazd cez koľaje

TOP VIDEO
Počas prejazdu železničného priecestia zadná časť vozidla vyletela do vzduchu a pristála na odtrhnutej náprave.
11 príspevkov 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Už štyri dekády schádza z pásov ruskej fabriky AvtoVAZ terénny typ Niva, známy v ostatných rokoch len pod označením Lada 4x4. Tento konštrukčne jednoduchý automobil je známy svojou veľkou odolnosťou. No všetko má svoje limity, aj táto legenda dokáže doplatiť na poškodenia či zanedbaný servis. Ilustrujú to bizarné zábery nakrútené pred niekoľkými dňami v Moskve prostredníctvom palubnej kamery. 

Niva oslavuje 40 rokov špeciálnou edíciou

Lada Niva je pre mnohých vodičov dodnes symbolom automobilu s jednoduchou údržbou a dobrou priechodnosťou terénom. Počas štyroch dekád si auto vyslúžilo priazeň tisícov motoristov, teraz oslavuje...

Na videu môžeme vidieť železničné priecestie. Nie je v bohvieakom stave, no nejde ani o žiaden extrém. Napriek tomu Niva prejazd cez tieto koľaje neprežila. Zadná časť vozidla počas neho vyletela do vzduchu a pristála na odtrhnutej náprave s vypadnutou pružinou i kardanom. Spúšťačom incidentu bol podľa všetkého uvoľnený komponent zavesenia ľavého kolesa. Cez mokré sklo nakrúcajúceho auta sa zdá, že z osi visel už pre priecestím a celú situáciu spôsobil jeho kontakt s koľajnicou.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×