Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lada Niva neprežila prejazd cez koľaje

TOP VIDEO
Počas prejazdu železničného priecestia zadná časť vozidla vyletela do vzduchu a pristála na odtrhnutej náprave.
11 príspevkov 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Už štyri dekády schádza z pásov ruskej fabriky AvtoVAZ terénny typ Niva, známy v ostatných rokoch len pod označením Lada 4x4. Tento konštrukčne jednoduchý automobil je známy svojou veľkou odolnosťou. No všetko má svoje limity, aj táto legenda dokáže doplatiť na poškodenia či zanedbaný servis. Ilustrujú to bizarné zábery nakrútené pred niekoľkými dňami v Moskve prostredníctvom palubnej kamery. 

Niva oslavuje 40 rokov špeciálnou edíciou

Lada Niva je pre mnohých vodičov dodnes symbolom automobilu s jednoduchou údržbou a dobrou priechodnosťou terénom. Počas štyroch dekád si auto vyslúžilo priazeň tisícov motoristov, teraz oslavuje...

Na videu môžeme vidieť železničné priecestie. Nie je v bohvieakom stave, no nejde ani o žiaden extrém. Napriek tomu Niva prejazd cez tieto koľaje neprežila. Zadná časť vozidla počas neho vyletela do vzduchu a pristála na odtrhnutej náprave s vypadnutou pružinou i kardanom. Spúšťačom incidentu bol podľa všetkého uvoľnený komponent zavesenia ľavého kolesa. Cez mokré sklo nakrúcajúceho auta sa zdá, že z osi visel už pre priecestím a celú situáciu spôsobil jeho kontakt s koľajnicou.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×