Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Stärke: Porsche 356 s mladou dušou

Americká firma sa rozhodla postaviť imitáciu ikonického športového auta, ktorú ponúka v troch verziách. Za základ si zvolila typ Boxster.
6 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Zrod automobilky Porsche si mnohí spájajú s deväťstojedenástkou, no prvý sériový produkt tejto značky niesol číslo 356. Dnes sú jeho zástupcovia zberateľskou lahôdkou. Vozidlo s nezameniteľným dizajnom už bolo neraz predlohou replík a jednu čerstvú v súčasnosti prináša neznáma spoločnosť Stärke. Napriek nemecky znejúcemu názvu ide o subjekt sídliaci v Arizone.

Stärke Speedster CS je modernou replikou Porsche 356 6 fotografií v galérii Stärke Speedster CS je modernou replikou Porsche 356 Zdroj: Stärke

Americká firma sa rozhodla postaviť imitáciu ikonického športového auta s mladou dušou. Za technický základ si zvolila relatívne moderný typ Boxster, poslúžiť môže akýkoľvek variant z prvých dvoch generácií. Znamená to rozmedzie rokov 1998 až 2012. Pôvodnú karosériu tohto vozidla plánujú konštruktéri v Stärke nahradiť kvalitnou napodobneninou Porsche 356, ktorú ponúka v troch rôznych verziách. Výsledok zatiaľ zhmotnili iba prostredníctvom trojrozmerných vizualizácií.

Odložené Porsche 356 putuje pod kladivko

Roadster z roku 1958 strávil väčšinu života v skladoch. Vyžaduje si kopec pozornosti, napriek tomu je jeho hodnota vysoká.

Na obrázkoch môžeme vidieť roadster, ktorý verne pripomína spomínaný originál. Pozorné oko však odhalí viacero detailných rozdielov. Ide o početné označenia nepriznávajúce sa k nemeckej značke, dvojicu okrúhlych diódových svetiel vzadu, spätné zrkadlá či bočné vstupy vzduchu, ktoré prezrádzajú technický pôvod vozidla. Ten vidieť aj na podozrivo modernom interiéri.

Technický pôvod prezrádzajú vstupy vzduchu i interiér 6 fotografií v galérii Technický pôvod prezrádzajú vstupy vzduchu i interiér Zdroj: Stärke

Autori plánujú túto konverziu ponúkať od 59 950 dolárov (50 818 eur), pričom v tejto cene nie je zahrnutá hodnota východiskového Porsche Boxster. Ide len o základný variant Speedster CS. V ponuke má byť aj odlišne štylizovaný model s prívlastkom Outlaw, ale tiež variant Carbon Fiber Outlaw disponujúci karbónovou karosériou i 3,7-litrovým motorom s najvyšším výkonom 276 kW (375 k). V tomto prípade však cena prestavby stúpa na takmer 150-tisíc dolárov (vyše 127-tisíc eur).


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×