Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Stärke: Porsche 356 s mladou dušou

Americká firma sa rozhodla postaviť imitáciu ikonického športového auta, ktorú ponúka v troch verziách. Za základ si zvolila typ Boxster.
6 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Zrod automobilky Porsche si mnohí spájajú s deväťstojedenástkou, no prvý sériový produkt tejto značky niesol číslo 356. Dnes sú jeho zástupcovia zberateľskou lahôdkou. Vozidlo s nezameniteľným dizajnom už bolo neraz predlohou replík a jednu čerstvú v súčasnosti prináša neznáma spoločnosť Stärke. Napriek nemecky znejúcemu názvu ide o subjekt sídliaci v Arizone.

Stärke Speedster CS je modernou replikou Porsche 356 6 fotografií v galérii Stärke Speedster CS je modernou replikou Porsche 356 Zdroj: Stärke

Americká firma sa rozhodla postaviť imitáciu ikonického športového auta s mladou dušou. Za technický základ si zvolila relatívne moderný typ Boxster, poslúžiť môže akýkoľvek variant z prvých dvoch generácií. Znamená to rozmedzie rokov 1998 až 2012. Pôvodnú karosériu tohto vozidla plánujú konštruktéri v Stärke nahradiť kvalitnou napodobneninou Porsche 356, ktorú ponúka v troch rôznych verziách. Výsledok zatiaľ zhmotnili iba prostredníctvom trojrozmerných vizualizácií.

Odložené Porsche 356 putuje pod kladivko

Roadster z roku 1958 strávil väčšinu života v skladoch. Vyžaduje si kopec pozornosti, napriek tomu je jeho hodnota vysoká.

Na obrázkoch môžeme vidieť roadster, ktorý verne pripomína spomínaný originál. Pozorné oko však odhalí viacero detailných rozdielov. Ide o početné označenia nepriznávajúce sa k nemeckej značke, dvojicu okrúhlych diódových svetiel vzadu, spätné zrkadlá či bočné vstupy vzduchu, ktoré prezrádzajú technický pôvod vozidla. Ten vidieť aj na podozrivo modernom interiéri.

Technický pôvod prezrádzajú vstupy vzduchu i interiér 6 fotografií v galérii Technický pôvod prezrádzajú vstupy vzduchu i interiér Zdroj: Stärke

Autori plánujú túto konverziu ponúkať od 59 950 dolárov (50 818 eur), pričom v tejto cene nie je zahrnutá hodnota východiskového Porsche Boxster. Ide len o základný variant Speedster CS. V ponuke má byť aj odlišne štylizovaný model s prívlastkom Outlaw, ale tiež variant Carbon Fiber Outlaw disponujúci karbónovou karosériou i 3,7-litrovým motorom s najvyšším výkonom 276 kW (375 k). V tomto prípade však cena prestavby stúpa na takmer 150-tisíc dolárov (vyše 127-tisíc eur).


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×