Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Stärke: Porsche 356 s mladou dušou

Americká firma sa rozhodla postaviť imitáciu ikonického športového auta, ktorú ponúka v troch verziách. Za základ si zvolila typ Boxster.
6 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Zrod automobilky Porsche si mnohí spájajú s deväťstojedenástkou, no prvý sériový produkt tejto značky niesol číslo 356. Dnes sú jeho zástupcovia zberateľskou lahôdkou. Vozidlo s nezameniteľným dizajnom už bolo neraz predlohou replík a jednu čerstvú v súčasnosti prináša neznáma spoločnosť Stärke. Napriek nemecky znejúcemu názvu ide o subjekt sídliaci v Arizone.

Stärke Speedster CS je modernou replikou Porsche 356 6 fotografií v galérii Stärke Speedster CS je modernou replikou Porsche 356 Zdroj: Stärke

Americká firma sa rozhodla postaviť imitáciu ikonického športového auta s mladou dušou. Za technický základ si zvolila relatívne moderný typ Boxster, poslúžiť môže akýkoľvek variant z prvých dvoch generácií. Znamená to rozmedzie rokov 1998 až 2012. Pôvodnú karosériu tohto vozidla plánujú konštruktéri v Stärke nahradiť kvalitnou napodobneninou Porsche 356, ktorú ponúka v troch rôznych verziách. Výsledok zatiaľ zhmotnili iba prostredníctvom trojrozmerných vizualizácií.

Odložené Porsche 356 putuje pod kladivko

Roadster z roku 1958 strávil väčšinu života v skladoch. Vyžaduje si kopec pozornosti, napriek tomu je jeho hodnota vysoká.

Na obrázkoch môžeme vidieť roadster, ktorý verne pripomína spomínaný originál. Pozorné oko však odhalí viacero detailných rozdielov. Ide o početné označenia nepriznávajúce sa k nemeckej značke, dvojicu okrúhlych diódových svetiel vzadu, spätné zrkadlá či bočné vstupy vzduchu, ktoré prezrádzajú technický pôvod vozidla. Ten vidieť aj na podozrivo modernom interiéri.

Technický pôvod prezrádzajú vstupy vzduchu i interiér 6 fotografií v galérii Technický pôvod prezrádzajú vstupy vzduchu i interiér Zdroj: Stärke

Autori plánujú túto konverziu ponúkať od 59 950 dolárov (50 818 eur), pričom v tejto cene nie je zahrnutá hodnota východiskového Porsche Boxster. Ide len o základný variant Speedster CS. V ponuke má byť aj odlišne štylizovaný model s prívlastkom Outlaw, ale tiež variant Carbon Fiber Outlaw disponujúci karbónovou karosériou i 3,7-litrovým motorom s najvyšším výkonom 276 kW (375 k). V tomto prípade však cena prestavby stúpa na takmer 150-tisíc dolárov (vyše 127-tisíc eur).


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×