Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche odhalilo elektrický Cayman

Kupé zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy, zahanbí tým aj špičkovú verziu GT4. Z konceptu však žiaden reálny produkt nevznikne.
1 1 príspevok 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zuffenhausen chystá svoj prvý čistokrvný elektromobil. Pôjde o sedan vychádzajúci z konceptu Mission E. Porsche ho nedávno začalo naostro testovať, ešte pred premiérou sériového modelu však odhalilo iné vozidlo poháňané batériami. Na sympóziu zameranom na tento typ mobility v Stuttgarte ukázalo elektrický Cayman s prívlastkom E-Volution.

Porsche Cayman E-Volution na sympóziu elektromobilov v Stuttgarte

Za netradičným označením sa skrýva koncept, z ktorého nevznikne žiaden reálny produkt. Ako jeho základ preto mohlo poslúžiť kupé ešte pred modernizáciou. Vybavené je jemne upravený bodykitom, na ktorom svietia detaily charakteristickej krikľavo zelenej farby. Rovnaký dotieň lemuje čierne ráfiky. Nájdeme ho aj v bočnej časti, ktorá prezrádza použitie 800-voltového napätia.

Porsche prekvapilo elektrickým sedanom

Koncepčný sedan Misson E má výkon 600 koní, pričom všetky jeho kolesá sú poháňané aj ovládané. Na jedno nabitie má prejsť vyše 500 kilometrov.

Na dverách je aj nápis Porsche Turbo Charging. Nie je tým myslené prepĺňanie spaľovacieho motora, ale systém expresného nabíjania batérií. Cayman E-Volution slúži práve na jeho prezentáciu. Detaily o jeho vnútornostiach nepoznáme, no údajne zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy. Tým zahanbí aj špičkovú šesťvalcovú verziu GT4. Negatívom je akčný rádius 200 kilometrov na jedno nabitie, čo nie je veľa. No pripravovaný sériový model Mission E by mal disponovať dojazdom minimálne 500 km.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×