Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche odhalilo elektrický Cayman

Kupé zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy, zahanbí tým aj špičkovú verziu GT4. Z konceptu však žiaden reálny produkt nevznikne.
1 1 príspevok 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zuffenhausen chystá svoj prvý čistokrvný elektromobil. Pôjde o sedan vychádzajúci z konceptu Mission E. Porsche ho nedávno začalo naostro testovať, ešte pred premiérou sériového modelu však odhalilo iné vozidlo poháňané batériami. Na sympóziu zameranom na tento typ mobility v Stuttgarte ukázalo elektrický Cayman s prívlastkom E-Volution.

Porsche Cayman E-Volution na sympóziu elektromobilov v Stuttgarte

Za netradičným označením sa skrýva koncept, z ktorého nevznikne žiaden reálny produkt. Ako jeho základ preto mohlo poslúžiť kupé ešte pred modernizáciou. Vybavené je jemne upravený bodykitom, na ktorom svietia detaily charakteristickej krikľavo zelenej farby. Rovnaký dotieň lemuje čierne ráfiky. Nájdeme ho aj v bočnej časti, ktorá prezrádza použitie 800-voltového napätia.

Porsche prekvapilo elektrickým sedanom

Koncepčný sedan Misson E má výkon 600 koní, pričom všetky jeho kolesá sú poháňané aj ovládané. Na jedno nabitie má prejsť vyše 500 kilometrov.

Na dverách je aj nápis Porsche Turbo Charging. Nie je tým myslené prepĺňanie spaľovacieho motora, ale systém expresného nabíjania batérií. Cayman E-Volution slúži práve na jeho prezentáciu. Detaily o jeho vnútornostiach nepoznáme, no údajne zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy. Tým zahanbí aj špičkovú šesťvalcovú verziu GT4. Negatívom je akčný rádius 200 kilometrov na jedno nabitie, čo nie je veľa. No pripravovaný sériový model Mission E by mal disponovať dojazdom minimálne 500 km.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×