Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche odhalilo elektrický Cayman

Kupé zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy, zahanbí tým aj špičkovú verziu GT4. Z konceptu však žiaden reálny produkt nevznikne.
1 1 príspevok 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zuffenhausen chystá svoj prvý čistokrvný elektromobil. Pôjde o sedan vychádzajúci z konceptu Mission E. Porsche ho nedávno začalo naostro testovať, ešte pred premiérou sériového modelu však odhalilo iné vozidlo poháňané batériami. Na sympóziu zameranom na tento typ mobility v Stuttgarte ukázalo elektrický Cayman s prívlastkom E-Volution.

Porsche Cayman E-Volution na sympóziu elektromobilov v Stuttgarte

Za netradičným označením sa skrýva koncept, z ktorého nevznikne žiaden reálny produkt. Ako jeho základ preto mohlo poslúžiť kupé ešte pred modernizáciou. Vybavené je jemne upravený bodykitom, na ktorom svietia detaily charakteristickej krikľavo zelenej farby. Rovnaký dotieň lemuje čierne ráfiky. Nájdeme ho aj v bočnej časti, ktorá prezrádza použitie 800-voltového napätia.

Porsche prekvapilo elektrickým sedanom

Koncepčný sedan Misson E má výkon 600 koní, pričom všetky jeho kolesá sú poháňané aj ovládané. Na jedno nabitie má prejsť vyše 500 kilometrov.

Na dverách je aj nápis Porsche Turbo Charging. Nie je tým myslené prepĺňanie spaľovacieho motora, ale systém expresného nabíjania batérií. Cayman E-Volution slúži práve na jeho prezentáciu. Detaily o jeho vnútornostiach nepoznáme, no údajne zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy. Tým zahanbí aj špičkovú šesťvalcovú verziu GT4. Negatívom je akčný rádius 200 kilometrov na jedno nabitie, čo nie je veľa. No pripravovaný sériový model Mission E by mal disponovať dojazdom minimálne 500 km.


Najnovšie články
Najluxusnejšie SUV Mercedes a BMW i4

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve si môžu návštevníci pozrieť futuristický koncept z dielne kórejskej značky Hyundai. Ruský dizajnér premietol túto štúdiu...

Le Fil Rouge: Koncept značky Hyundai v realite

BMW upravené firmou Alpina často od štandardného na prvý pohľad ani nerozoznáte. To, že v prípade tohto žltého kombi sa udialo niečo nezvyčajné, prezrádza...

Unikátne kombi od Alpiny je na predaj

Veľké európske krajiny zápasia s pomalším rastom predaja vozidiel, februárové čísla potiahlo predovšetkým Španielsko, ktoré aspoň čiastočne vykompenzovalo...

Európania šetria, kupujú menej áut

PRVÁ JAZDA Tretie vydanie kupé-sedanu má dravý vzhľad, interiér evokujúci triedu E a špičkovú techniku, ktorá využíva aj elektrickú asistenciu.

Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×