Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche odhalilo elektrický Cayman

Kupé zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy, zahanbí tým aj špičkovú verziu GT4. Z konceptu však žiaden reálny produkt nevznikne.
1 1 príspevok 11.10.2017 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zuffenhausen chystá svoj prvý čistokrvný elektromobil. Pôjde o sedan vychádzajúci z konceptu Mission E. Porsche ho nedávno začalo naostro testovať, ešte pred premiérou sériového modelu však odhalilo iné vozidlo poháňané batériami. Na sympóziu zameranom na tento typ mobility v Stuttgarte ukázalo elektrický Cayman s prívlastkom E-Volution.

Porsche Cayman E-Volution na sympóziu elektromobilov v Stuttgarte

Za netradičným označením sa skrýva koncept, z ktorého nevznikne žiaden reálny produkt. Ako jeho základ preto mohlo poslúžiť kupé ešte pred modernizáciou. Vybavené je jemne upravený bodykitom, na ktorom svietia detaily charakteristickej krikľavo zelenej farby. Rovnaký dotieň lemuje čierne ráfiky. Nájdeme ho aj v bočnej časti, ktorá prezrádza použitie 800-voltového napätia.

Porsche prekvapilo elektrickým sedanom

Koncepčný sedan Misson E má výkon 600 koní, pričom všetky jeho kolesá sú poháňané aj ovládané. Na jedno nabitie má prejsť vyše 500 kilometrov.

Na dverách je aj nápis Porsche Turbo Charging. Nie je tým myslené prepĺňanie spaľovacieho motora, ale systém expresného nabíjania batérií. Cayman E-Volution slúži práve na jeho prezentáciu. Detaily o jeho vnútornostiach nepoznáme, no údajne zrýchli na stovku len za 3,3 sekundy. Tým zahanbí aj špičkovú šesťvalcovú verziu GT4. Negatívom je akčný rádius 200 kilometrov na jedno nabitie, čo nie je veľa. No pripravovaný sériový model Mission E by mal disponovať dojazdom minimálne 500 km.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×