Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW sa zaoberá výstavbou automobilky v Rusku

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely.
11.10.2017 / TASR

Nemecký koncern BMW posudzuje projekt výstavby svojej automobilky v Rusku. Jedným z miest, kde by sa mohol postaviť, je Kaliningrad, ktorý sa predtým menoval Königsberg a pred vojnou patril Nemecku.

Podľa včerajšej informácie vedenia mníchovskej automobilky BMW usudzuje, že ruský trh má veľký rastový potenciál. O projekte informoval už aj ruský denník Vjedomosti. Podľa neho by malo ísť o investíciu za niekoľko sto miliónov eur.

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely. Vedenie BMW chváli spoluprácu s partnermi a oceňuje aj prístup oblastného vedenia. Rokovania s nimi sa už uskutočnili, ale v Mníchove sa o projekte ešte nerozhodlo. Pozorne však sleduje situáciu na ruskom automobilovom trhu a rámcové regulačné opatrenia vlády. Nemecký Daimler položil základný kameň svojho závodu v júli. Bude stáť neďaleko Moskvy.

Ruská ekonomika sa dostáva z dôsledkov západných ekonomických sankcií za anexiu Krymu a z krízy spôsobenej prepadom cien ropy na globálnom trhu. Obe udalosti sa prejavili aj na automobilovom trhu. Silno sa prepadol. V tomto roku za deväť mesiacov však predaj nových áut medziročne vzrástol o takmer 11 %. Viacerí experti odhadujú, že tento trend bude pokračovať.

(TASR)


Najnovšie články
Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW

Kontroverzie okolo vzhľadu Priusu sú nekonečné. Väčšina ľudí sa na neho pozerá cez prižmúrené oči. Pravdou však je, že pod karosériou sa skrýva plug-in...

Test Prius Plug-in: Najlepší hybrid vôbec?

Centrum vyrastie na ploche približne 500 hektárov v Karlovarskom kraji a zamestná niekoľko stoviek ľudí.

BMW postaví v Česku nové skúšobné centrum

Severský start-up predstavil malý elektromobil, ktorý je navrhnutý pre sériovú výrobu. Kolaboroval na ňom s firmami Siemens či BorgWarner.

Uniti One vzniklo za peniaze verejnosti

Pantera sa vráti s technikou Lamborghini Huracán. Jej reinkarnácia siahne po charakteristických tvaroch, chýbať nemajú vyklápacie svetlá.

Ares Design oživí slávne kupé De Tomaso

Typy elektronických diaľničných známok ostávajú nezmenené, rovnako ako aj ich cena. Elektronickú diaľničnú známku si môžu motoristi kúpiť buď online alebo cez...

NDS spúšťa predpredaj diaľničných známok na rok 2018

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×