Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW sa zaoberá výstavbou automobilky v Rusku

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely.
11.10.2017 / TASR

Nemecký koncern BMW posudzuje projekt výstavby svojej automobilky v Rusku. Jedným z miest, kde by sa mohol postaviť, je Kaliningrad, ktorý sa predtým menoval Königsberg a pred vojnou patril Nemecku.

Podľa včerajšej informácie vedenia mníchovskej automobilky BMW usudzuje, že ruský trh má veľký rastový potenciál. O projekte informoval už aj ruský denník Vjedomosti. Podľa neho by malo ísť o investíciu za niekoľko sto miliónov eur.

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely. Vedenie BMW chváli spoluprácu s partnermi a oceňuje aj prístup oblastného vedenia. Rokovania s nimi sa už uskutočnili, ale v Mníchove sa o projekte ešte nerozhodlo. Pozorne však sleduje situáciu na ruskom automobilovom trhu a rámcové regulačné opatrenia vlády. Nemecký Daimler položil základný kameň svojho závodu v júli. Bude stáť neďaleko Moskvy.

Ruská ekonomika sa dostáva z dôsledkov západných ekonomických sankcií za anexiu Krymu a z krízy spôsobenej prepadom cien ropy na globálnom trhu. Obe udalosti sa prejavili aj na automobilovom trhu. Silno sa prepadol. V tomto roku za deväť mesiacov však predaj nových áut medziročne vzrástol o takmer 11 %. Viacerí experti odhadujú, že tento trend bude pokračovať.

(TASR)


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×