Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW sa zaoberá výstavbou automobilky v Rusku

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely.
11.10.2017 / TASR

Nemecký koncern BMW posudzuje projekt výstavby svojej automobilky v Rusku. Jedným z miest, kde by sa mohol postaviť, je Kaliningrad, ktorý sa predtým menoval Königsberg a pred vojnou patril Nemecku.

Podľa včerajšej informácie vedenia mníchovskej automobilky BMW usudzuje, že ruský trh má veľký rastový potenciál. O projekte informoval už aj ruský denník Vjedomosti. Podľa neho by malo ísť o investíciu za niekoľko sto miliónov eur.

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely. Vedenie BMW chváli spoluprácu s partnermi a oceňuje aj prístup oblastného vedenia. Rokovania s nimi sa už uskutočnili, ale v Mníchove sa o projekte ešte nerozhodlo. Pozorne však sleduje situáciu na ruskom automobilovom trhu a rámcové regulačné opatrenia vlády. Nemecký Daimler položil základný kameň svojho závodu v júli. Bude stáť neďaleko Moskvy.

Ruská ekonomika sa dostáva z dôsledkov západných ekonomických sankcií za anexiu Krymu a z krízy spôsobenej prepadom cien ropy na globálnom trhu. Obe udalosti sa prejavili aj na automobilovom trhu. Silno sa prepadol. V tomto roku za deväť mesiacov však predaj nových áut medziročne vzrástol o takmer 11 %. Viacerí experti odhadujú, že tento trend bude pokračovať.

(TASR)


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×