Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW sa zaoberá výstavbou automobilky v Rusku

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely.
11.10.2017 / TASR

Nemecký koncern BMW posudzuje projekt výstavby svojej automobilky v Rusku. Jedným z miest, kde by sa mohol postaviť, je Kaliningrad, ktorý sa predtým menoval Königsberg a pred vojnou patril Nemecku.

Podľa včerajšej informácie vedenia mníchovskej automobilky BMW usudzuje, že ruský trh má veľký rastový potenciál. O projekte informoval už aj ruský denník Vjedomosti. Podľa neho by malo ísť o investíciu za niekoľko sto miliónov eur.

BMW spolupracuje s kaliningradským závodom Avtotor od roku 1999. Pre ruských zákazníkov montuje jeho modely. Vedenie BMW chváli spoluprácu s partnermi a oceňuje aj prístup oblastného vedenia. Rokovania s nimi sa už uskutočnili, ale v Mníchove sa o projekte ešte nerozhodlo. Pozorne však sleduje situáciu na ruskom automobilovom trhu a rámcové regulačné opatrenia vlády. Nemecký Daimler položil základný kameň svojho závodu v júli. Bude stáť neďaleko Moskvy.

Ruská ekonomika sa dostáva z dôsledkov západných ekonomických sankcií za anexiu Krymu a z krízy spôsobenej prepadom cien ropy na globálnom trhu. Obe udalosti sa prejavili aj na automobilovom trhu. Silno sa prepadol. V tomto roku za deväť mesiacov však predaj nových áut medziročne vzrástol o takmer 11 %. Viacerí experti odhadujú, že tento trend bude pokračovať.

(TASR)


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×