Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ken Block sa odmenil: Má ďalšiu ostrú hračku

TOP VIDEO
Ken Block sa preslávil najmä driftérskymi videami. Začal skromne na starom letisku, teraz už driftuje vo vychytených destináciach. Teraz si za tvrdú prácu dal ďalšiu odmenu.
8 príspevkov 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Väčšina fanúšikov Kena Blocka vníma najmä ako muža, ktorý vie rýchlo krútiť volantom a bokom jazdí snáď od narodenia. Pravdou však je, že svoje známe videá si aj produkuje a preto s nimi má podstatne viac práce, než je vidieť na výslednom zázname. Známy jazdec a producent sa teraz za tvrdú prácu odmenil a svoju garáž doplnil o novú hračku.

Climbkhana: Ken Block znovu prekvapuje

Slávny pilot zdolal legendárnu horu Pikes Peak na evolúcii svojho brutálneho Mustanga, ktorý teraz dosahuje výkon asi 1 400 konských síl.

Je ňou Ford Escort RS Cosworth, ktorý pôvodne vznikol ako špeciál určený pre A skupinu svetovej rely, teraz je však prispôsobený podmienkam WRC. Aktuálne má pod kapotou prepĺňaný dvojliter s výkonom približne 294 kW (400 k), sedemstupňovú sekvenčnú prevodovku a pohon všetkých kolies. Je otázne, či sa táto špecialitka dostane aj do niektorého z budúcich videí. Zatiaľ nám teda v každom prípade musí stačiť pohľad do jeho interiéru a zopár efektných prejazdov.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×