Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smutný pohľad: Hurikán zničil pol milióna áut

VIDEO
Vrtochy počasia sa často odrážajú aj na majetku, o vplyve hurikánov ani nehovoriac. Ničivý Harvey, ktorý nedávno pustošil juh Spojených štátov amerických, sa zaslúžil o definitívny rozsudok nad státisícmi automobilov.
1 5 príspevkov 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Devastačný vplyv počasia je nezastaviteľný, v americkom Texase sa o tom tento rok presvedčili veľmi bolestivým spôsobom. Hurikán Harvey sa okrem iného podpísal aj pod definitívny rozsudok nad 500 000 osobnými vozidlami. Státisíce sú nepojazdné a neopraviteľné, čaká ich už len šrotovisko.

Len autá na tomto výreze z videa majú súhrnnú hodnotu podstatne vyššiu než milión eur

Pri takej predstave zaplače srdce nejedného motoristického fanúšika. Najmä ak si uvedomí, že medzi masou sa nachádza aj niekoľko skutočných ekluzivít. Na video ich zachytil Fredo Sanchez, keď išiel okolo okruhu Royal Purple Raceway. Tam aktuálne superdrahé autá čakajú na svoj finálny ortieľ.

Nechýba medzi nimi napríklad Lamborghini Aventador, Mercedes-Benz SLS AMG, Porsche 911 GT3 či napríklad aj ikonický Dodge Viper. Z ďalších zaujímavých zástupcov sa oplatí spomenúť Bentley Continental, Chevrolet Corvette, Ford Mustang, Jaguar XJ, Cadillac Escalade, Maseratti Quattroporte, Nissan GT-R, Alfa Romeo 4C, BMW i8 či Teslu Model S.

Štadión Silverdome - najdrahšie šrotovisko sveta

Volkswagen po celých Spojených štátoch hľadá odstavné plochy, na ktorých uskladňuje vyradené dieselové autá. Jedným z nich je aj kedysi slávny štadión Silverdome v Pontiacu, neďaleko Detroitu.

Zoznam dopĺňa aj štýlové Ferrari Testarossa či aktuálne Lamborghini Huracán. Muž okolo opustených vrakov autom išiel približne dve a pol minúty, smutná “zbierka” je teda poriadne početná. Všetky tieto vozidlá, ktoré majú hodnotu niekoľkých miliónov eur, čakajú už len na jednu vec. Postupne budú zošrotované.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×