Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smutný pohľad: Hurikán zničil pol milióna áut

VIDEO
Vrtochy počasia sa často odrážajú aj na majetku, o vplyve hurikánov ani nehovoriac. Ničivý Harvey, ktorý nedávno pustošil juh Spojených štátov amerických, sa zaslúžil o definitívny rozsudok nad státisícmi automobilov.
1 5 príspevkov 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Devastačný vplyv počasia je nezastaviteľný, v americkom Texase sa o tom tento rok presvedčili veľmi bolestivým spôsobom. Hurikán Harvey sa okrem iného podpísal aj pod definitívny rozsudok nad 500 000 osobnými vozidlami. Státisíce sú nepojazdné a neopraviteľné, čaká ich už len šrotovisko.

Len autá na tomto výreze z videa majú súhrnnú hodnotu podstatne vyššiu než milión eur

Pri takej predstave zaplače srdce nejedného motoristického fanúšika. Najmä ak si uvedomí, že medzi masou sa nachádza aj niekoľko skutočných ekluzivít. Na video ich zachytil Fredo Sanchez, keď išiel okolo okruhu Royal Purple Raceway. Tam aktuálne superdrahé autá čakajú na svoj finálny ortieľ.

Nechýba medzi nimi napríklad Lamborghini Aventador, Mercedes-Benz SLS AMG, Porsche 911 GT3 či napríklad aj ikonický Dodge Viper. Z ďalších zaujímavých zástupcov sa oplatí spomenúť Bentley Continental, Chevrolet Corvette, Ford Mustang, Jaguar XJ, Cadillac Escalade, Maseratti Quattroporte, Nissan GT-R, Alfa Romeo 4C, BMW i8 či Teslu Model S.

Štadión Silverdome - najdrahšie šrotovisko sveta

Volkswagen po celých Spojených štátoch hľadá odstavné plochy, na ktorých uskladňuje vyradené dieselové autá. Jedným z nich je aj kedysi slávny štadión Silverdome v Pontiacu, neďaleko Detroitu.

Zoznam dopĺňa aj štýlové Ferrari Testarossa či aktuálne Lamborghini Huracán. Muž okolo opustených vrakov autom išiel približne dve a pol minúty, smutná “zbierka” je teda poriadne početná. Všetky tieto vozidlá, ktoré majú hodnotu niekoľkých miliónov eur, čakajú už len na jednu vec. Postupne budú zošrotované.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×