Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smutný pohľad: Hurikán zničil pol milióna áut

VIDEO
Vrtochy počasia sa často odrážajú aj na majetku, o vplyve hurikánov ani nehovoriac. Ničivý Harvey, ktorý nedávno pustošil juh Spojených štátov amerických, sa zaslúžil o definitívny rozsudok nad státisícmi automobilov.
1 5 príspevkov 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Devastačný vplyv počasia je nezastaviteľný, v americkom Texase sa o tom tento rok presvedčili veľmi bolestivým spôsobom. Hurikán Harvey sa okrem iného podpísal aj pod definitívny rozsudok nad 500 000 osobnými vozidlami. Státisíce sú nepojazdné a neopraviteľné, čaká ich už len šrotovisko.

Len autá na tomto výreze z videa majú súhrnnú hodnotu podstatne vyššiu než milión eur

Pri takej predstave zaplače srdce nejedného motoristického fanúšika. Najmä ak si uvedomí, že medzi masou sa nachádza aj niekoľko skutočných ekluzivít. Na video ich zachytil Fredo Sanchez, keď išiel okolo okruhu Royal Purple Raceway. Tam aktuálne superdrahé autá čakajú na svoj finálny ortieľ.

Nechýba medzi nimi napríklad Lamborghini Aventador, Mercedes-Benz SLS AMG, Porsche 911 GT3 či napríklad aj ikonický Dodge Viper. Z ďalších zaujímavých zástupcov sa oplatí spomenúť Bentley Continental, Chevrolet Corvette, Ford Mustang, Jaguar XJ, Cadillac Escalade, Maseratti Quattroporte, Nissan GT-R, Alfa Romeo 4C, BMW i8 či Teslu Model S.

Štadión Silverdome - najdrahšie šrotovisko sveta

Volkswagen po celých Spojených štátoch hľadá odstavné plochy, na ktorých uskladňuje vyradené dieselové autá. Jedným z nich je aj kedysi slávny štadión Silverdome v Pontiacu, neďaleko Detroitu.

Zoznam dopĺňa aj štýlové Ferrari Testarossa či aktuálne Lamborghini Huracán. Muž okolo opustených vrakov autom išiel približne dve a pol minúty, smutná “zbierka” je teda poriadne početná. Všetky tieto vozidlá, ktoré majú hodnotu niekoľkých miliónov eur, čakajú už len na jednu vec. Postupne budú zošrotované.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×