Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda má nový biznis: Toto ešte nevyrábala

Mladoboleslavská Škoda je známa predovšetkým ako výrobca automobilov. V priestoroch jej továrne však vznikajú aj motory či prevodovky pre rôzne časti koncernu. Teraz sa k nim pripojí úplne nový produkt.
4 4 príspevky 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Škoda sa púšťa do nového biznisu. Pred niekoľkými hodinami o tom informoval český server www.ekonomika.idnes.cz. Podľa dostupných informácií sa v priestoroch mladoboleslavskej továrne už čoskoro majú začať vyrábať akumulátory pre elektromobily koncernu VW. Zatiaľ však nie je zrejmé, či tieto produkty budú slúžiť iba účelom Škody, alebo ich využijú aj ďalšie sesterské automobilky.

Pod karosériou konceptu Vision E sa skrývajú komponenty, ktoré v budúcnosti môžu živiť výrobu v Mladej Boleslavi 4 fotografií v galérii Pod karosériou konceptu Vision E sa skrývajú komponenty, ktoré v budúcnosti môžu živiť výrobu v Mladej Boleslavi Zdroj: Škoda

V každom prípade ide na základe slov Jaroslava Povšíka, predsedu odborov v Škoda Auto, o správny krok smerom k zaisteniu budúcnosti značky, ktorý vítajú aj zamestnanci. V súčasnosti totiž podľa Povšíka neustále klesá dopyt po dieselových motoroch a ich výrobu bude treba v najbližších desaťročiach nahradiť iným produktom.

O udržanie a prípadné vytvorenie nových pracovných miest v továrni sa majú postarať práve elektormobily a ich komponenty. Predseda odborov ďalej podotkol, že “Pre Volkswagen bolo natoľko ekonomicky výhodné prideliť zákazku firme Škoda, že by ju niekto musel zrušiť len politicky.”. Svoju úlohu pri rozhodovaní VW o výrobe akumulátorov teda určite zohrali aj rozumné náklady. Inak má totiž Volkswagen v pláne elektromobily vyrábať predovšetkým v Nemecku.

Vision E: Škoda ukázala prvý elektrický crossover

Fotografovanie je zakázané, odovzdajte preto mobily a prejdite ďalej. Pokyny sú stručné. Vchádzame do mladoboleslavskej fabriky. Náš cieľ je jasný. Máme naživo spoznať, hoci v čiastočne utajenej...

Táto správa ide ruka v ruke so stratégiou Škody, ktorá chce do roku 2025 predstaviť päticu výsostne elektrických vozidiel naprieč modelovým portfóliom. Ako dezert bude slúžiť plug-in hybridný Superb a neskôr Kodiaq, na stole je však údajne aj hybridný Karoq RS. Prvý čistý elektromobil by mal vzísť z konceptu Vision E, s ktorým sme sa zoznámili ešte pred jeho oficiálnou premiérou.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×