Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda má nový biznis: Toto ešte nevyrábala

Mladoboleslavská Škoda je známa predovšetkým ako výrobca automobilov. V priestoroch jej továrne však vznikajú aj motory či prevodovky pre rôzne časti koncernu. Teraz sa k nim pripojí úplne nový produkt.
4 4 príspevky 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Škoda sa púšťa do nového biznisu. Pred niekoľkými hodinami o tom informoval český server www.ekonomika.idnes.cz. Podľa dostupných informácií sa v priestoroch mladoboleslavskej továrne už čoskoro majú začať vyrábať akumulátory pre elektromobily koncernu VW. Zatiaľ však nie je zrejmé, či tieto produkty budú slúžiť iba účelom Škody, alebo ich využijú aj ďalšie sesterské automobilky.

Pod karosériou konceptu Vision E sa skrývajú komponenty, ktoré v budúcnosti môžu živiť výrobu v Mladej Boleslavi 4 fotografií v galérii Pod karosériou konceptu Vision E sa skrývajú komponenty, ktoré v budúcnosti môžu živiť výrobu v Mladej Boleslavi Zdroj: Škoda

V každom prípade ide na základe slov Jaroslava Povšíka, predsedu odborov v Škoda Auto, o správny krok smerom k zaisteniu budúcnosti značky, ktorý vítajú aj zamestnanci. V súčasnosti totiž podľa Povšíka neustále klesá dopyt po dieselových motoroch a ich výrobu bude treba v najbližších desaťročiach nahradiť iným produktom.

O udržanie a prípadné vytvorenie nových pracovných miest v továrni sa majú postarať práve elektormobily a ich komponenty. Predseda odborov ďalej podotkol, že “Pre Volkswagen bolo natoľko ekonomicky výhodné prideliť zákazku firme Škoda, že by ju niekto musel zrušiť len politicky.”. Svoju úlohu pri rozhodovaní VW o výrobe akumulátorov teda určite zohrali aj rozumné náklady. Inak má totiž Volkswagen v pláne elektromobily vyrábať predovšetkým v Nemecku.

Vision E: Škoda ukázala prvý elektrický crossover

Fotografovanie je zakázané, odovzdajte preto mobily a prejdite ďalej. Pokyny sú stručné. Vchádzame do mladoboleslavskej fabriky. Náš cieľ je jasný. Máme naživo spoznať, hoci v čiastočne utajenej...

Táto správa ide ruka v ruke so stratégiou Škody, ktorá chce do roku 2025 predstaviť päticu výsostne elektrických vozidiel naprieč modelovým portfóliom. Ako dezert bude slúžiť plug-in hybridný Superb a neskôr Kodiaq, na stole je však údajne aj hybridný Karoq RS. Prvý čistý elektromobil by mal vzísť z konceptu Vision E, s ktorým sme sa zoznámili ešte pred jeho oficiálnou premiérou.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×