Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda má nový biznis: Toto ešte nevyrábala

Mladoboleslavská Škoda je známa predovšetkým ako výrobca automobilov. V priestoroch jej továrne však vznikajú aj motory či prevodovky pre rôzne časti koncernu. Teraz sa k nim pripojí úplne nový produkt.
4 4 príspevky 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Škoda sa púšťa do nového biznisu. Pred niekoľkými hodinami o tom informoval český server www.ekonomika.idnes.cz. Podľa dostupných informácií sa v priestoroch mladoboleslavskej továrne už čoskoro majú začať vyrábať akumulátory pre elektromobily koncernu VW. Zatiaľ však nie je zrejmé, či tieto produkty budú slúžiť iba účelom Škody, alebo ich využijú aj ďalšie sesterské automobilky.

Pod karosériou konceptu Vision E sa skrývajú komponenty, ktoré v budúcnosti môžu živiť výrobu v Mladej Boleslavi 4 fotografií v galérii Pod karosériou konceptu Vision E sa skrývajú komponenty, ktoré v budúcnosti môžu živiť výrobu v Mladej Boleslavi Zdroj: Škoda

V každom prípade ide na základe slov Jaroslava Povšíka, predsedu odborov v Škoda Auto, o správny krok smerom k zaisteniu budúcnosti značky, ktorý vítajú aj zamestnanci. V súčasnosti totiž podľa Povšíka neustále klesá dopyt po dieselových motoroch a ich výrobu bude treba v najbližších desaťročiach nahradiť iným produktom.

O udržanie a prípadné vytvorenie nových pracovných miest v továrni sa majú postarať práve elektormobily a ich komponenty. Predseda odborov ďalej podotkol, že “Pre Volkswagen bolo natoľko ekonomicky výhodné prideliť zákazku firme Škoda, že by ju niekto musel zrušiť len politicky.”. Svoju úlohu pri rozhodovaní VW o výrobe akumulátorov teda určite zohrali aj rozumné náklady. Inak má totiž Volkswagen v pláne elektromobily vyrábať predovšetkým v Nemecku.

Vision E: Škoda ukázala prvý elektrický crossover

Fotografovanie je zakázané, odovzdajte preto mobily a prejdite ďalej. Pokyny sú stručné. Vchádzame do mladoboleslavskej fabriky. Náš cieľ je jasný. Máme naživo spoznať, hoci v čiastočne utajenej...

Táto správa ide ruka v ruke so stratégiou Škody, ktorá chce do roku 2025 predstaviť päticu výsostne elektrických vozidiel naprieč modelovým portfóliom. Ako dezert bude slúžiť plug-in hybridný Superb a neskôr Kodiaq, na stole je však údajne aj hybridný Karoq RS. Prvý čistý elektromobil by mal vzísť z konceptu Vision E, s ktorým sme sa zoznámili ešte pred jeho oficiálnou premiérou.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×