Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

50 áut: Týmto modelom zlodeji nevedia odolať

FOTO
Nemecko je automobilová veľmoc, tento status však so sebou prináša aj nevýhody. Pozrite si prehľad päťdesiatich modelov, ktoré zlodeji v tejto krajine kradnú najčastejšie. Výsledky sú prekvapivé.
51 19 príspevkov 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Keď sa hovorí o najkradnutejších vozidlách, každý by na popredných miestach očakával tie s logom Škody na kapote. To však aj u nás platí len v absolútnych číslach. Jednoducho povedané - čoho sa veľa predá, toho sa aj veľa ukradne. Po prepočte na percentuálnu šancu, že vám váš automobil ukradnú, sú “víťazi” štatistiky za rok 2016 úplne iní. Prekvapivo, ide najmä o veľké a luxusné SUV.

Najkradnutejšie vozidlá vôbec nie sú lacné kúsky, presvedčiť sa  tom môžete po rozkliknutí galérie. Nájdete tu údaje o tom, koľko automobilov sa odcudzí na 1 000 poistených. Napríklad: Na 1 000 poistených BMW X6 40d (2. generácie) sa odcudzí 10,3 BMW X6 40d (2. generácie). 51 fotografií v galérii Najkradnutejšie vozidlá vôbec nie sú lacné kúsky, presvedčiť sa tom môžete po rozkliknutí galérie. Nájdete tu údaje o tom, koľko automobilov sa odcudzí na 1 000 poistených. Napríklad: Na 1 000 poistených BMW X6 40d (2. generácie) sa odcudzí 10,3 BMW X6 40d (2. generácie). Zdroj: AUTO BILD

Aspoň to hovorí správa z nemeckého trhu, ktorá bola zverejnená pred niekoľkými dňami. Rebríček vychádza z údajov nazbieraných v spolkovej republike, čísla poskytla Asociácia nemeckých poisťovní (GDV). Podobne ako minulý rok, aj tentokrát sa do pozornosti dlhoprstých dostali predovšetkým luxusné SUV a off-roady.

Značky ako Land Rover, BMW, Audi či Porsche sú medzi zlodejmi úplne bežné. Skokanom roka sa stala práve automobilka z Zuffenhausenu - počet odcudzených športiakov na 1 000 poistených Porsche sa medziročne takmer zdvojnásobil. Našťastie klesol aspoň celkový počet krádeží. Minulý rok takýmto spôsobom v Nemecku zmizlo 18 659 áut, tento “len” 18 277.

>>> Detailný prehľad 50 vozidiel nájdete v galérii <<<

Priemerná škoda na jedno vozidlo sa však pohybala na úrovni 16 416 eur, čo je rekordná hodnota. Svedčí o tom, že dlhoprstí stále častejšie siahajú po luxusných a prémiových modeloch. Kvôli tomu sa celkové škody dostali na nevídane vysokú úroveň. Za odcudzené vozidlá museli poisťovne v roku 2016 zaplatiť takmer 300 000 000 eur.

55 modelov: Tieto autá sa u nás kradnú najviac

Ktoré modely sú u zlodejov najobľúbenejšie? Pripravili sme pre vás detailný prehľad 55 áut jedenástich značiek, ktoré sa v minulom roku kradli najviac. Prekvapivý je fakt, že vyše polovica...

Rajom autíčkarov je bol aj minulý rok Berlín. V uliciach hlavného mesta spolkovej republiky zmizlo  prinajmenšom 3 477 automobilov. Ako druhý nasleduje s veľkým odstupom Hamburg. Tam občania nahlásili 1 112 krádeží. Štatistitické údaje za rok 2016 zo Slovenska nájdete v našom článku z februára 2017.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×