Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

50 áut: Týmto modelom zlodeji nevedia odolať

FOTO
Nemecko je automobilová veľmoc, tento status však so sebou prináša aj nevýhody. Pozrite si prehľad päťdesiatich modelov, ktoré zlodeji v tejto krajine kradnú najčastejšie. Výsledky sú prekvapivé.
51 19 príspevkov 10.10.2017 / Filip Kadlečík

Keď sa hovorí o najkradnutejších vozidlách, každý by na popredných miestach očakával tie s logom Škody na kapote. To však aj u nás platí len v absolútnych číslach. Jednoducho povedané - čoho sa veľa predá, toho sa aj veľa ukradne. Po prepočte na percentuálnu šancu, že vám váš automobil ukradnú, sú “víťazi” štatistiky za rok 2016 úplne iní. Prekvapivo, ide najmä o veľké a luxusné SUV.

Najkradnutejšie vozidlá vôbec nie sú lacné kúsky, presvedčiť sa  tom môžete po rozkliknutí galérie. Nájdete tu údaje o tom, koľko automobilov sa odcudzí na 1 000 poistených. Napríklad: Na 1 000 poistených BMW X6 40d (2. generácie) sa odcudzí 10,3 BMW X6 40d (2. generácie). 51 fotografií v galérii Najkradnutejšie vozidlá vôbec nie sú lacné kúsky, presvedčiť sa tom môžete po rozkliknutí galérie. Nájdete tu údaje o tom, koľko automobilov sa odcudzí na 1 000 poistených. Napríklad: Na 1 000 poistených BMW X6 40d (2. generácie) sa odcudzí 10,3 BMW X6 40d (2. generácie). Zdroj: AUTO BILD

Aspoň to hovorí správa z nemeckého trhu, ktorá bola zverejnená pred niekoľkými dňami. Rebríček vychádza z údajov nazbieraných v spolkovej republike, čísla poskytla Asociácia nemeckých poisťovní (GDV). Podobne ako minulý rok, aj tentokrát sa do pozornosti dlhoprstých dostali predovšetkým luxusné SUV a off-roady.

Značky ako Land Rover, BMW, Audi či Porsche sú medzi zlodejmi úplne bežné. Skokanom roka sa stala práve automobilka z Zuffenhausenu - počet odcudzených športiakov na 1 000 poistených Porsche sa medziročne takmer zdvojnásobil. Našťastie klesol aspoň celkový počet krádeží. Minulý rok takýmto spôsobom v Nemecku zmizlo 18 659 áut, tento “len” 18 277.

>>> Detailný prehľad 50 vozidiel nájdete v galérii <<<

Priemerná škoda na jedno vozidlo sa však pohybala na úrovni 16 416 eur, čo je rekordná hodnota. Svedčí o tom, že dlhoprstí stále častejšie siahajú po luxusných a prémiových modeloch. Kvôli tomu sa celkové škody dostali na nevídane vysokú úroveň. Za odcudzené vozidlá museli poisťovne v roku 2016 zaplatiť takmer 300 000 000 eur.

55 modelov: Tieto autá sa u nás kradnú najviac

Ktoré modely sú u zlodejov najobľúbenejšie? Pripravili sme pre vás detailný prehľad 55 áut jedenástich značiek, ktoré sa v minulom roku kradli najviac. Prekvapivý je fakt, že vyše polovica...

Rajom autíčkarov je bol aj minulý rok Berlín. V uliciach hlavného mesta spolkovej republiky zmizlo  prinajmenšom 3 477 automobilov. Ako druhý nasleduje s veľkým odstupom Hamburg. Tam občania nahlásili 1 112 krádeží. Štatistitické údaje za rok 2016 zo Slovenska nájdete v našom článku z februára 2017.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×