Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jamie Oliver vytvoril kuchyňu na kolesách

VIDEO
Britské SUV zostalo navonok takmer sériové, no má kompletné kuchárske vybavenie s luxusným dielenským spracovaním.
20 1 príspevok 09.10.2017 / Marek Pokrývka

Land Rover nedávno uviedol do predaja piatu generáciu typu Discovery a momentálne verejnosť o tomto kroku marketingovo informuje. Pre tento účel sa spojil s jedným z najznámejších šéfkuchárov sveta. Do špeciálnej divízie automobilky prišiel Jamie Oliver a z bežného vozidla vytvoril kuchyňu na kolesách. Do mohutného stroja sa toho zmestilo naozaj dosť.

Unikátny Land Rover má vzadu vysúvateľný pult s drezom i varičom 20 fotografií v galérii Unikátny Land Rover má vzadu vysúvateľný pult s drezom i varičom Zdroj: Land Rover

Britské SUV zostalo navonok takmer sériové. Vyznačuje sa akurát pochrómovanými päťlitrovými nádobami upevnenými na stredy kolies, z ktorých tri vyrábajú maslo a jedna zmrzlinu. Všetko ostatné je skryté. No stačí začať otvárať jednotlivé časti a začnú sa diať zázraky. Príkladom sú koncové bočné okná. Tie možno vyklopiť, pričom sa za nimi skrývajú schránky na koreničky a čerstvé bylinky.

Discovery SVX: Do terénu s osemvalcom

Vrchol modelového radu má navijak, obutie do náročných podmienok, väčšiu svetlú výšku, silný motor a uzamykateľné diferenciály.

Hlavnou novinkou je batožinový priestor. Je v ňom veľký vysúvateľný pult, ktorý obsahuje viacero rôznych zásuviek, nerezový drez, plynový varič či plochu slúžiacu ako stôl. Jeho súčasťou je tiež 40-palcová televízia. Našlo sa tu miesto na riad i kuchynské nástroje, pričom všetko možno pomerne jednoducho zložiť do kufra. Čerešničkou na torte je luxusné dielenské spracovanie.

Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec na pomalé varenie 20 fotografií v galérii Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec na pomalé varenie Zdroj: Land Rover

Ani interiér sa nevyhol zmenám. Centrálny tunel ukrýva hriankovač, v stredovej konzole zasa možno nájsť selekciu džemov a nechýba ani chladnička. Najväčšie tajomstvá sú však vpredu. Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec určený na pomalé varenie, za logom Land Rover v maske chladiča zasa prípojka vhodná na dve zariadenia. Zapojiť sem možno stroj na cestoviny alebo otočný špíz na grilovanie. Kuchárske vybavenie unikátneho Discovery je teda skutočne kompletné.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×