Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jamie Oliver vytvoril kuchyňu na kolesách

VIDEO
Britské SUV zostalo navonok takmer sériové, no má kompletné kuchárske vybavenie s luxusným dielenským spracovaním.
20 1 príspevok 09.10.2017 / Marek Pokrývka

Land Rover nedávno uviedol do predaja piatu generáciu typu Discovery a momentálne verejnosť o tomto kroku marketingovo informuje. Pre tento účel sa spojil s jedným z najznámejších šéfkuchárov sveta. Do špeciálnej divízie automobilky prišiel Jamie Oliver a z bežného vozidla vytvoril kuchyňu na kolesách. Do mohutného stroja sa toho zmestilo naozaj dosť.

Unikátny Land Rover má vzadu vysúvateľný pult s drezom i varičom 20 fotografií v galérii Unikátny Land Rover má vzadu vysúvateľný pult s drezom i varičom Zdroj: Land Rover

Britské SUV zostalo navonok takmer sériové. Vyznačuje sa akurát pochrómovanými päťlitrovými nádobami upevnenými na stredy kolies, z ktorých tri vyrábajú maslo a jedna zmrzlinu. Všetko ostatné je skryté. No stačí začať otvárať jednotlivé časti a začnú sa diať zázraky. Príkladom sú koncové bočné okná. Tie možno vyklopiť, pričom sa za nimi skrývajú schránky na koreničky a čerstvé bylinky.

Discovery SVX: Do terénu s osemvalcom

Vrchol modelového radu má navijak, obutie do náročných podmienok, väčšiu svetlú výšku, silný motor a uzamykateľné diferenciály.

Hlavnou novinkou je batožinový priestor. Je v ňom veľký vysúvateľný pult, ktorý obsahuje viacero rôznych zásuviek, nerezový drez, plynový varič či plochu slúžiacu ako stôl. Jeho súčasťou je tiež 40-palcová televízia. Našlo sa tu miesto na riad i kuchynské nástroje, pričom všetko možno pomerne jednoducho zložiť do kufra. Čerešničkou na torte je luxusné dielenské spracovanie.

Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec na pomalé varenie 20 fotografií v galérii Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec na pomalé varenie Zdroj: Land Rover

Ani interiér sa nevyhol zmenám. Centrálny tunel ukrýva hriankovač, v stredovej konzole zasa možno nájsť selekciu džemov a nechýba ani chladnička. Najväčšie tajomstvá sú však vpredu. Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec určený na pomalé varenie, za logom Land Rover v maske chladiča zasa prípojka vhodná na dve zariadenia. Zapojiť sem možno stroj na cestoviny alebo otočný špíz na grilovanie. Kuchárske vybavenie unikátneho Discovery je teda skutočne kompletné.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×