Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jamie Oliver vytvoril kuchyňu na kolesách

VIDEO
Britské SUV zostalo navonok takmer sériové, no má kompletné kuchárske vybavenie s luxusným dielenským spracovaním.
20 1 príspevok 09.10.2017 / Marek Pokrývka

Land Rover nedávno uviedol do predaja piatu generáciu typu Discovery a momentálne verejnosť o tomto kroku marketingovo informuje. Pre tento účel sa spojil s jedným z najznámejších šéfkuchárov sveta. Do špeciálnej divízie automobilky prišiel Jamie Oliver a z bežného vozidla vytvoril kuchyňu na kolesách. Do mohutného stroja sa toho zmestilo naozaj dosť.

Unikátny Land Rover má vzadu vysúvateľný pult s drezom i varičom 20 fotografií v galérii Unikátny Land Rover má vzadu vysúvateľný pult s drezom i varičom Zdroj: Land Rover

Britské SUV zostalo navonok takmer sériové. Vyznačuje sa akurát pochrómovanými päťlitrovými nádobami upevnenými na stredy kolies, z ktorých tri vyrábajú maslo a jedna zmrzlinu. Všetko ostatné je skryté. No stačí začať otvárať jednotlivé časti a začnú sa diať zázraky. Príkladom sú koncové bočné okná. Tie možno vyklopiť, pričom sa za nimi skrývajú schránky na koreničky a čerstvé bylinky.

Discovery SVX: Do terénu s osemvalcom

Vrchol modelového radu má navijak, obutie do náročných podmienok, väčšiu svetlú výšku, silný motor a uzamykateľné diferenciály.

Hlavnou novinkou je batožinový priestor. Je v ňom veľký vysúvateľný pult, ktorý obsahuje viacero rôznych zásuviek, nerezový drez, plynový varič či plochu slúžiacu ako stôl. Jeho súčasťou je tiež 40-palcová televízia. Našlo sa tu miesto na riad i kuchynské nástroje, pričom všetko možno pomerne jednoducho zložiť do kufra. Čerešničkou na torte je luxusné dielenské spracovanie.

Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec na pomalé varenie 20 fotografií v galérii Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec na pomalé varenie Zdroj: Land Rover

Ani interiér sa nevyhol zmenám. Centrálny tunel ukrýva hriankovač, v stredovej konzole zasa možno nájsť selekciu džemov a nechýba ani chladnička. Najväčšie tajomstvá sú však vpredu. Pod kapotou sa nachádza 4,7-litrový hrniec určený na pomalé varenie, za logom Land Rover v maske chladiča zasa prípojka vhodná na dve zariadenia. Zapojiť sem možno stroj na cestoviny alebo otočný špíz na grilovanie. Kuchárske vybavenie unikátneho Discovery je teda skutočne kompletné.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×