Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Continental ukázal automobil budúcnosti

Bee je drobné autonómne vozidlo s osobnou i úžitkovou verziou. Predurčené je na mestskú prevádzku, výrobca hovorí aj o spoluvlastníctve.
3 09.10.2017 / Marek Pokrývka

Okrem konceptov predznamenávajúcich sériové produkty pripravujú výrobcovia občas aj vozidlá, ktorými ukazujú svoju predstavu osobnej mobility o dekádu či dve. Na frankfurtskom podujatí IAA sa v tomto smere prezentoval napríklad Jaguar. Svoj automobil budúcnosti teraz ukázal aj Continental, spoločnosť známa najmä vďaka obutiu exportovanému do celého sveta.

Continental Bee má elektrický pohon a maximálnu rýchlosť 60 km/h 3 fotografie v galérii Continental Bee má elektrický pohon a maximálnu rýchlosť 60 km/h Zdroj: Continental /h

Nemecký producent pneumatík odhalil koncept s označením Bee. Neznamená to včelu po anglicky, ale skratku Balanced Economy and Ecology. Teda vyváženú ekonómiu a ekológiu. Za týmto vágnym menom sa skrýva drobné autonómne vozidlo tvorené prakticky len podlahovou platformou so štvoricou samostatných kolies a rámovou konštrukciou kabíny, ktorá je v prípade osobnej verzie presklená a doplnená ďalšími panelmi. Úžitkový model maximalizuje priestor úplným otvorením karosérie.

Tesla Semi dostane futuristický vzhľad

Nevšedný ťahač dizajnom korešponduje s oficiálnym obrázkom zverejneným v máji, v rámci triedy bude vynikať tvarom karosérie i pohonom na batérie.

Continental Bee má diódové osvetlenie a elektrický pohon, podľa autorov dokáže dosiahnuť najvyššie tempo 60 km/h. To ho jasne predurčuje na urbanizovanú prevádzku. Na jedno nabitie má vozidlo prejsť maximálne 350 kilometrov, čo v uliciach miest nie je málo. Nemecká firma pritom hovorí o forme spoluvlastníctva týchto autíčok a požičiavaní si prostredníctvom aplikácie.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×