Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Continental ukázal automobil budúcnosti

Bee je drobné autonómne vozidlo s osobnou i úžitkovou verziou. Predurčené je na mestskú prevádzku, výrobca hovorí aj o spoluvlastníctve.
3 09.10.2017 / Marek Pokrývka

Okrem konceptov predznamenávajúcich sériové produkty pripravujú výrobcovia občas aj vozidlá, ktorými ukazujú svoju predstavu osobnej mobility o dekádu či dve. Na frankfurtskom podujatí IAA sa v tomto smere prezentoval napríklad Jaguar. Svoj automobil budúcnosti teraz ukázal aj Continental, spoločnosť známa najmä vďaka obutiu exportovanému do celého sveta.

Continental Bee má elektrický pohon a maximálnu rýchlosť 60 km/h 3 fotografie v galérii Continental Bee má elektrický pohon a maximálnu rýchlosť 60 km/h Zdroj: Continental /h

Nemecký producent pneumatík odhalil koncept s označením Bee. Neznamená to včelu po anglicky, ale skratku Balanced Economy and Ecology. Teda vyváženú ekonómiu a ekológiu. Za týmto vágnym menom sa skrýva drobné autonómne vozidlo tvorené prakticky len podlahovou platformou so štvoricou samostatných kolies a rámovou konštrukciou kabíny, ktorá je v prípade osobnej verzie presklená a doplnená ďalšími panelmi. Úžitkový model maximalizuje priestor úplným otvorením karosérie.

Tesla Semi dostane futuristický vzhľad

Nevšedný ťahač dizajnom korešponduje s oficiálnym obrázkom zverejneným v máji, v rámci triedy bude vynikať tvarom karosérie i pohonom na batérie.

Continental Bee má diódové osvetlenie a elektrický pohon, podľa autorov dokáže dosiahnuť najvyššie tempo 60 km/h. To ho jasne predurčuje na urbanizovanú prevádzku. Na jedno nabitie má vozidlo prejsť maximálne 350 kilometrov, čo v uliciach miest nie je málo. Nemecká firma pritom hovorí o forme spoluvlastníctva týchto autíčok a požičiavaní si prostredníctvom aplikácie.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×