Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Continental ukázal automobil budúcnosti

Bee je drobné autonómne vozidlo s osobnou i úžitkovou verziou. Predurčené je na mestskú prevádzku, výrobca hovorí aj o spoluvlastníctve.
3 09.10.2017 / Marek Pokrývka

Okrem konceptov predznamenávajúcich sériové produkty pripravujú výrobcovia občas aj vozidlá, ktorými ukazujú svoju predstavu osobnej mobility o dekádu či dve. Na frankfurtskom podujatí IAA sa v tomto smere prezentoval napríklad Jaguar. Svoj automobil budúcnosti teraz ukázal aj Continental, spoločnosť známa najmä vďaka obutiu exportovanému do celého sveta.

Continental Bee má elektrický pohon a maximálnu rýchlosť 60 km/h 3 fotografie v galérii Continental Bee má elektrický pohon a maximálnu rýchlosť 60 km/h Zdroj: Continental /h

Nemecký producent pneumatík odhalil koncept s označením Bee. Neznamená to včelu po anglicky, ale skratku Balanced Economy and Ecology. Teda vyváženú ekonómiu a ekológiu. Za týmto vágnym menom sa skrýva drobné autonómne vozidlo tvorené prakticky len podlahovou platformou so štvoricou samostatných kolies a rámovou konštrukciou kabíny, ktorá je v prípade osobnej verzie presklená a doplnená ďalšími panelmi. Úžitkový model maximalizuje priestor úplným otvorením karosérie.

Tesla Semi dostane futuristický vzhľad

Nevšedný ťahač dizajnom korešponduje s oficiálnym obrázkom zverejneným v máji, v rámci triedy bude vynikať tvarom karosérie i pohonom na batérie.

Continental Bee má diódové osvetlenie a elektrický pohon, podľa autorov dokáže dosiahnuť najvyššie tempo 60 km/h. To ho jasne predurčuje na urbanizovanú prevádzku. Na jedno nabitie má vozidlo prejsť maximálne 350 kilometrov, čo v uliciach miest nie je málo. Nemecká firma pritom hovorí o forme spoluvlastníctva týchto autíčok a požičiavaní si prostredníctvom aplikácie.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×