Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fígle dizajnérov: Falošné otvory i výfuky

FOTO
Na dnešných sériových vozidlách môžeme nájsť veľa prvkov, ktoré v skutočnosti nemajú funkciu a ide len o imitácie.
22 21 príspevkov 08.10.2017 / Marek Pokrývka

Tuning má mnoho podôb, pričom nejde len o rôzne štýly. Upravené autá sa výrazne odlišujú aj úrovňou vyhotovenia. Na cestách možno stretnúť funkčné diela profesionálov i amatérske pokusy hrajúce sa na niečo, čím vôbec nie sú. Pre ne sa v našich končinách ujalo označenie známeho obchodného reťazca. Ten totiž ponúka mnoho lacných doplnkov, ktoré neplnia žiaden reálny účel.

Audi SQ5 pobúrilo fanúšikov svojimi výfukovými koncovkami, štvorica otvorov integrovaných do zadného nárazníka je totiž rýdzou imitáciou a potrubie reálne ústi nižšie 22 fotografií v galérii Audi SQ5 pobúrilo fanúšikov svojimi výfukovými koncovkami, štvorica otvorov integrovaných do zadného nárazníka je totiž rýdzou imitáciou a potrubie reálne ústi nižšie Zdroj: Audi

Medzi takýmito prvkami môžeme nájsť napríklad imitácie výduchov vzduchu, ktoré sa lepia na kapotu. Plech pod nimi pritom zostáva nedotknutý. Z podobných riešení sa mnohí dlhé roky smejú, v ostatnom čase ich však stále častejšie môžeme vidieť aj na sériových automobiloch. Neraz ide o výsledok konfliktu medzi stále žiadanejším športovým či terénnym štýlom a aerodynamickými požiadavkami. Samozrejme, do hry vstupujú aj výrobné náklady a svoju rolu zohrávajú tiež technické aspekty.

>>>GALÉRIA FALOŠNÝCH PRVKOV DIZAJNU ÁUT<<<

Dnešné vozidlá tak nosia mnohé fígle dizajnérov, ktoré sme v minulosti nepoznali. Najčastejšie sa používajú falošné otvory s tmavými plastovými výplňami. Mnohé autá však majú aj klamlivé výfuky, snáď najznámejším prípadom je naftová Octavia RS. Tá totiž na rozdiel od benzínovej má funkčnú len jednu koncovku. No prípadov je množstvo a trend sa nevyhýba ani značkám ako Lexus či Maserati. V priloženej galérii nájdete výber takýchto vizuálnych „klamstiev“ priamo od automobiliek.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×