Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fígle dizajnérov: Falošné otvory i výfuky

FOTO
Na dnešných sériových vozidlách môžeme nájsť veľa prvkov, ktoré v skutočnosti nemajú funkciu a ide len o imitácie.
22 21 príspevkov 08.10.2017 / Marek Pokrývka

Tuning má mnoho podôb, pričom nejde len o rôzne štýly. Upravené autá sa výrazne odlišujú aj úrovňou vyhotovenia. Na cestách možno stretnúť funkčné diela profesionálov i amatérske pokusy hrajúce sa na niečo, čím vôbec nie sú. Pre ne sa v našich končinách ujalo označenie známeho obchodného reťazca. Ten totiž ponúka mnoho lacných doplnkov, ktoré neplnia žiaden reálny účel.

Audi SQ5 pobúrilo fanúšikov svojimi výfukovými koncovkami, štvorica otvorov integrovaných do zadného nárazníka je totiž rýdzou imitáciou a potrubie reálne ústi nižšie 22 fotografií v galérii Audi SQ5 pobúrilo fanúšikov svojimi výfukovými koncovkami, štvorica otvorov integrovaných do zadného nárazníka je totiž rýdzou imitáciou a potrubie reálne ústi nižšie Zdroj: Audi

Medzi takýmito prvkami môžeme nájsť napríklad imitácie výduchov vzduchu, ktoré sa lepia na kapotu. Plech pod nimi pritom zostáva nedotknutý. Z podobných riešení sa mnohí dlhé roky smejú, v ostatnom čase ich však stále častejšie môžeme vidieť aj na sériových automobiloch. Neraz ide o výsledok konfliktu medzi stále žiadanejším športovým či terénnym štýlom a aerodynamickými požiadavkami. Samozrejme, do hry vstupujú aj výrobné náklady a svoju rolu zohrávajú tiež technické aspekty.

>>>GALÉRIA FALOŠNÝCH PRVKOV DIZAJNU ÁUT<<<

Dnešné vozidlá tak nosia mnohé fígle dizajnérov, ktoré sme v minulosti nepoznali. Najčastejšie sa používajú falošné otvory s tmavými plastovými výplňami. Mnohé autá však majú aj klamlivé výfuky, snáď najznámejším prípadom je naftová Octavia RS. Tá totiž na rozdiel od benzínovej má funkčnú len jednu koncovku. No prípadov je množstvo a trend sa nevyhýba ani značkám ako Lexus či Maserati. V priloženej galérii nájdete výber takýchto vizuálnych „klamstiev“ priamo od automobiliek.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×