Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Euro NCAP: Range Rover Velar nesklamal

Najmladší člen britskej rodiny získal päť hviezd a solídne hodnotenia vo všetkých kategóriách. Pozitívne prekvapil pri kolízii s chodcom.
3 05.10.2017 / Marek Pokrývka

Po letnej prestávke pokračovala začiatkom septembra sezóna v Euro NCAP. Prvá jesenná várka hodnotení bola netradične objemná a zároveň kvalitná, spomedzi deviatich áut získalo až sedem plný počet hviezdičiek. Teraz sa k nim pridalo ďalšie. Bezpečnostnou previerkou totiž v ostatnom čase prešiel Range Rover Velar a jeho výsledky zverejnila organizácia samostatne.

Range Rover Velar podstúpil bezpečnostné testovacie procedúry 3 fotografie v galérii Range Rover Velar podstúpil bezpečnostné testovacie procedúry Zdroj: Euro NCAP

Najmladší člen rodiny britských SUV počas testovania nesklamal. Práve naopak, získal jednoznačných päť hviezd a solídne hodnotenia vo všetkých sledovaných kategóriách. Najvyššie skóre 93% dostal za ochranu dospelých pasažierov. V prípade detí bolo vysvedčenie o trošku horšie, Velar tam má 85%. Pozitívne prekvapil pri kolízii s chodcom. Porota mu udelila 74%, čo je na danú kategóriu pekné číslo. Elektronických asistentov novinky ohodnotili v Euro NCAP na 72%.

Euro NCAP: Ďalšia kvalitná várka

Až sedem členov skupiny, ktorá absolvovala skúšky, dostalo päticu puntíkov. Dvojica modelov si nezaslúžila viac než štyri hviezdičky.

Range Rover predstavil toto vozidlo na marcovom ženevskom autosalóne, kde mnohých uchvátilo svojim dizajnom. V uplynulých mesiacoch sa dostávalo do predaja. Prvé cifry vyzerajú sľubne a pozitívne hodnotenie od bezpečnostnej organizácie môže v trende pomôcť.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×