Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takmer ju zrazil vlak: Kde spravila chybu?

TOP VIDEO
Americká šoférka prechádzala cez železničné priecestie, keď tu zrazu rampy začali klesať. Panika ju na chvíľu doslova paralyzovala. Vyriešila situáciu správne?
4 príspevky 22.09.2017 / Filip Kadlečík

Stret vlaku s automobilom máva často tragické následky, tentokrát sa však škody našťastie prejavili len na majetku. Vďaka tomu môže tento prípad slúžiť ako poučná modelová situácia. Šoférka z amerického štátu Severná Karolína zostala uzavretá na železničnom priecestí. Mohla stresovú situáciu vyriešiť aj lepšie? Na jej obranu treba povedať, že sa v prekérnom rozpoložení neocitla vlastnou vinou.

Rozbehnutý vlak roztrhal kamión na kusy

Vinou silného sneženia senzory na trati nezaznamenali prichádzajúci vlak, ktorý trafil súpravu do nákladového priestoru.

Rampy začali klesať náhle hneď po tom, ako sa otvorili. V návale paniky sa z priecestia so svojim automobilom nevedela pohnúť a tak z neho aspoň vyskočila. Isteže, najdôležitejšie je, že zachránila svoj život. Ak by sa však odhodlala s vozidlom rozbehnúť proti rampám, škody by boli prakticky nulové. Presne to urobil vodič, ktorý celý incident zachytil na kameru. Ak by ste sa niekedy ocitli v podobnej situácii, nebojte sa zábrany preraziť.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×